V akej sume kupujete darčeky pre deti v rodine?

ani3012
14. sep 2011

ako to riešite vy ? Do koľko € nakupujete synovcom,neterkám alebo krstniatkam ? Dávate tomu jednému dva krát toľko ako oni vašim deťom ? ( príklad: oni kúpia Evičke a Paťkovi za 10 € ,tak ja mám kúpiť synovcovi za 20 € ?)

henulienka
14. sep 2011

sme štyri sestry, každá mám po dve deti, ja tri .... je nemysliteľné, aby sme si držali akýkoľvek sviatok navzájom, takže všetko si riešime len v rámci svojich rodín....
... ale asi by som to riešila tak, ako si napísala

sisaha
14. sep 2011

urcite podla moznosti. Ja by som to tak nepausalizovala, ze ked oni za taku sumu, tak ja za taku. Oni tiez mozu mat niekedy dalsie dieta a tomu budes tiez potom za 20? Ak mate na drahsie darceky a nezatazi to vas rozpocet, daj. ak mate malo, niekedy potesia hracky aj za menej. Ja napriklad kupujem vo vypredajoch. Napr. zn. NICI - rozne privesky, plysove zvieratka....bezne stoji prisok do 7 eur. Ja som v akcii kupovala po 3,-. Kupila som viac a postupne budem vytahovat, ako budu sviatky..to ze kupim lacnejsie je moja sikovnost..Ale myslim, ze to tak robi vacsina ludi.

anjelicek26
14. sep 2011

@ani3012 - my mame tej blizej rodiny - v rodine kupujeme len detom darceky - fakt malo - vlastne len neterky a synovec, takze tri deti a limit tam nejako nemame, niekedy je to 30, niekedy 70€, podla toho co, ved aj taky blby lego set stoji 65€ a oni maju radi kvalitne hracky. Posielame darceky vzdy na narodeniny a na vianoce. Oni rovnako.

kvojtanikova
14. sep 2011

ja to tiez nepocitam presne, proste sa snazim deti potesit a cenovu relaciu mam asi tak, aku maju aj oni pre moje deti. Teda nie dvojnasobnu, ale priblizne rovnaku.

dara76
14. sep 2011

ja si myslim, ze na cene darceka nezalezi (a tym detom urcite nie). Dolezite je aby potesil. Samozrejme zalezi od rozpoctu. Ved raz mozes dat za menej inokedy zas za viac.

petra53
14. sep 2011

ja mám iba jedno krstniatko - 15ročné 🙂 a darčeky si kupujeme so sestrou - myslím deťom asi tak v rovnakých cenách 🙂 suma podľa mňa nie je podstatná 😵
Inak na jednej strane dá každý koľko môže ako sa hovorí - dala by som jej čo mienim aj keby si moja sestra nemohla dovoliť mi to vrátiť (je rozvedená). Ale keby som napríklad ja dávala krásne a hodnotné darčeky (tomu kto si ich mimochodom ešte aj sám vyberie) a viem, že si môže aj on dovoliť kúpiť môjmu dieťaťu, ale jednoducho mu nechce dať, alebo ho má na háku, brala by som to ako zneužívanie (švagor z manželovej strany) 😀

viera27
14. sep 2011

nepozeram na cenu. Krstniatka mam dve, synovca jedneho. Kupujem kedy chcem a nekupujem kedy nechcem (castokrat kupim hocico len tak a naopak hocikedy sviatky odignorujem, neznasam stadovite akcie "rychlo treba zhanat darcek, o tyzden ma meniny!").
A teda vobec doteraz ani neviem, za kolko kupuje darceky mojmu synovi zbytok rodiny. Akosi ma to nezaujimalo a hlavne neznasam porovnavanie. Nech sa to detom paci a hotovo.
Takze zhrnutie? Kup co ti prve brnkne do nosa a s peniazmi a rozpocitavanim ci bolo dost, nebolo atd. sa trap az potom, respektive sa s tym netrap vobec 😀 .

parvitas
14. sep 2011

my už máme krsniatka 2 a jedného bratrančeka a po dohode sme si zatiaľ vždy povedali max. finančný strop (napr. nie jedna hračka drahšia ako 10 eur) ale občas sme samozrejme dali podľa potreby, keď to bola hračka, alebo niečo, čo potrebovali...
ale teraz mám kopec kamarátok, čo spolu kočíkujeme a stretávame sa... s nimi sme si vymenili drobnosti pre detičky typu bublifuk a pod., ale chcem to stopnúť, lebo sa to bude časom nabaľovať... 😖

mamabiba
15. sep 2011

My máme 4 kočkya sme pár kamošiek, čo kupujeme svojim deťom navzájom darčeky. U našich detí to prebieha tak, že čo nám brnkne do nosa, alebo s čím najviac potešíme. Raz je to za 10E, raz za 60E. čo sa týka medzi ostatnými, kupujeme, čo sa nám páči a čo by sa mohlo páčiť aj obdarovanému dieťaťu. Nikdy nepozeráme, že jedna dala za 15 a druhá iba za 5. Kto na čo má. Myslím, že by si mala obdarovávať z lásky a nie aby ťa neohovárali. Dakedy 3 E blbostička poteší tie deti viac ako mega dar za 100E.

nelicefo
1. okt 2011

Ja kupujem to čo sa mi páči a na cenu moc nepozerám. 😅 Teraz píšem o mojej rodine z mojej strany. Z mm strany nekupujem ja nikomu,pretože nemáme moc dobré vzžahy,teda môj mm im kúpi,ale aby som ja im zháňala darčeky nehrozí. Oni mojej tiež nič nikdy nedali.

lucula73
1. okt 2011

deťom nezáleží čo koľko stojí,hlavne že sa potešia...možno by ste si však mali povedať nejaký limit,ak máš pocit že to je trochu nespravodlivé...
my sme už zrušili sviatky,nechali sme iba narodeniny a nič viac,aj vianoce sme zrušili..kopec detí v rodine a stalo sa to neunosné 😝

mirka414
1. okt 2011

Moja najstarsia sestra ma 3deti,mladsia ma jedno svoje plus dve ma jej priatel kto by si to mal vsetko pamatat. 😀 teraz som najstarsej segre dala 100 eur na internet a to budu mat uz aj vianocne,potom im kupim asi tlaciaren.ja od segry nemozem ziadat aby tolko kupovala ved ma toho sama dost nehladim na limit hlavna je radost a kto si kolko moze dovolit.ja sa snazim trosku zasponzorovat moju najmladsiu sestru ma 19rokov je to moj milacik a viem ze ak jej ja teraz nieco kupim raz mi to vrati ked bude velka 😀 platim jej internet aby sme mohli spolu kecat.

hameeda
1. okt 2011

😀 no u mna su na prvom mieste moje deti takze na synovcov a zbytok rodiny az tak nerozhadzujem,,ale u nas v podstate asi by ma svihlo keby som kazdemu mala neviem co kupovat,,ked si spocitam z manzelovej strany 6 synovcov, 7 neteri k tomu 6 svagrov, 7 svagrin, plus svokra, z mojej strany 4 bratia, mamka a otecko,,k tomu slovenske sviatky a arabske sviatky a svadby a krstiny a neviem co este,,tak sa na to mozem vybodnut aby som vsetkym kupovala, nepotrebujem aby oni mojim detom kupovali moje deti maju dost vsetkeho,, 😝

vejinka
1. okt 2011

priblizne ano ale nie vzdy sa to da..ak rozpocet nedovoluje tak nedovoluje s tym sa neda nic robit..vacsinou kupim jednu vec ako oblecenie a k tomu hracku nejaku taku po ktorej tuzia to si zistim od rodicov a kupim..skusam na mmb vydrazit danu vec co najlacnejsie alebo kupujem v akciach alebo cez ebay nieco podobne ale ine. moznosti je v dnesnej dobe vela. a samozrejme nepoviem za kolko som to kupila..to je tajomstvo 😀

vefi89
1. okt 2011

my patríme do rodiny, kde máme dohodnutých 10 eur na dieťa 😅 lebo žiaľ, švagriná je taká tá "mamonárka" 😅 alebo ako to nazvať 😅

abbie
1. okt 2011

svojmu synovcovi by som kupila aj za 50 € ... je to dieta mojho brata predsa, ale ide aj o to, ake vztahy kto ma v rodine 😉 dnes dostal moj syn od mojho brata hracku za 30 €.

annaopialova
2. okt 2011

nie je to o peniazoch ale aby sa to pacilo a aby to vynosili aby to splnalo svoj ucel

dada1212
2. okt 2011

pri menšom dieťati ide hlavne o to kúpiť mu niečo čo chce a čo ho poteší, tak treba zistiť po čom túži a kúpiť mu radšej to, hoci to stojí napríklad len 3 € ako kvôli tomu, že vášmu dieťaťu dali darček za 30€, tak mu kupovať niečo v tej hodnote z čoho sa ani nepoteší a nevyužije to. ak by sa to opakovalo, že by vašim deťom dávali stále drahé darčeky a keby ste niečo kupovali vy, tak by stále to dieťa chcelo niečo v malej hodnote, tak ak to finančné možnosti dovolia, dať radšej nejaké peniaze jeho rodičom, nech mu za ne kúpia neskôr niečo.

lucka1987
3. okt 2011

cenu neriesim. ked chcem a mam nato, tak to kupim, ked nemam tak kupim nieco lacnejsie. 2 rocnemu krsnatu kupujem darceky take aby ich aj vyuzil a niekedy maju prenho vacsiu hodnotu ako drahy, ktory nevyuzije takmer vobec. synovcov a netere nemam takze nekupujem. a co sa tyka nasho synceka.... tak tam hranicu nepoznam..jednoducho mu kupim aj za 500 eur, ked budem vediet ze sa to vtedy bude hodit a budem tych 500 mat

zvedavamt
10. okt 2011

my sme na ulici deťom darčeky poriešili tak,aby sa nemuseli kupovať, tak si deti same niečo vyrobia. Lebo sa ich už nazberalo 10 na poslednej oslave a ozaj by to bolo finančne náročné. Nie každý nás volá na oslavu,ale moja dcéra je z toho taká unesená, že chce veľkú oslavu aj na meniny. Tak ja len prichystám pohostenie s jej občasnou pomocou, vyrobíme pozvánky a drobné pozornosti - balóniky,...ktoré si deti potom vezmú domov,lebo menšie detičky mali problém vzdať sa doneseného darčeka, tak tiež niečo dostali. Hudbu, hry a oslava sa môže začať.
Inak problém s cenou u nás nastal, ked sa malej biologická babka "tresla po vrecku" a poslala je prvý x na narodky ako 6r 200eur. Vybláznela som sa v Dráčiku, ale len samé spoločenské hry a kreatívne sady 🙂

tosomja
10. okt 2011

Ak chcem obdarit niekoho, tak na cenu nepozeram, skor, aby som sa "trafila do terca" a aby ho ta hracka, oblecenie fakt potesilo...ale urcite to nebude dar v hodnote 100 eur 😅

fialkaa
10. okt 2011

moj muz ma jedneho synovca, vlani sme mu kupili darcek na vianoce cca za 50 eur, a to aj preto, ze sa nam nie vzdy podari poblahozelat mu k narodeninam alebo k meninam, kedze byvame daleko. podla mna je to ok, zalezi samozrejme od financnych moznosti kazdeho. ja by som to ratala tak ako pise @ani3021, predsa len, ked ma niekto dve deti, ma vacsie vydavky, ako ked mas len jedno. moj muz ma dvoch kamaratov, s ktorymi si dava darceky na vianoce, kedze kazdy z nich ma po dve deti, kupujeme teraz uz do kazdej rodiny po 4 darceky (kazdemu dietatu, mame a otcovi). som zasadne proti tomu, ale asi s tym nic nespravim. myslim si, ze je tam velka nerovnovaha, hlavne ked od jednej z rodin vlani moj syn nedostal ani leporelo a my sme kupili detom veci za viac ako 30 eur. ale to uz je ina pesnicka.

marecek1
10. okt 2011

my zatiaľ nemáme v rodine až tak veľa detičiek, takže zatiaľ stíham všetky 😀 😀 so sestrou vychádzam úplne fantasticky, má teraz malú princezničku, takže ak vidím nejaké krásne ružové vecičky, a za super cenu, tak neodolám a kúpim niečo aj mimo sviatkov (narodky, meniny). nepozerám na to, či sa mi to vráti - jednoducho ak to chcem kúpiť a mám voľné peniažky, tak urobím radosť jej aj sebe 🙂 a podobne riešim aj detičky z manželovej strany, tam mám aj jedno krstniatko. extra drahé dary nekupujem, musím pozerať aj na to, aby to zvládla moja peňaženka 🙂 , ale zasa vždy pozerám na kvalitu, nekvalitné oblečenie, alebo hračky, ktoré sa hneď polámu, len čo na ne dieťa trošku pritlačí, nekupujem.
možno sa to zmení, keď pribudnú ďalšie detičky, je nás predsa len viac súrodencov, a keď každý bude mať 2-3-alebo viac detičiek, ale zatiaľ je to takto a mne to vyhovuje.

lenka3007
12. okt 2011

ja som synovcovi nikdy sama nekupovala, bo som z toho mala miš mas, tak som vždy dala našim peniaze, nech mu za mna nieco vyberu... no ale teraz už nerobim ani to, bo moja švagrina to pochopila tak, ze to kupili stary rodicia, nie ja, tak ze ona tiez nebude nasmu kupovať... ale zvyknem kupovať kamaratkinym dceram , a to tak do sumy 20 € kazdej... podla toho, co sa mi paci...