Uznesenie z bytovej schôdze

9. nov 2022

Ahojte,
prosim vas aku pravnu silu ma zapisnica z bytovej schôdze.
Ide o to, ze sme sa prestahovali do noveho bytu. Zacali sme prerabat, dali sme si klimu na vonkajsiu stranu logie - nenarusili sme zateplenu fasadu, lebo loggia nie je zateplena, kondenz mame odvedeny do odpadu - nic nekvapka. Hlukovo je to trieda A, takmer nepocut (auta, co chodia okolo su hlucnejsie).
Susedia maju na vonkajsich stranach loggie satelity.

Zástupca vlastnikov nas az teraz informoval, ze pred niekolkymi rokmi si odhlasovali zakaz klimatizacii.

Aku pravnu silu ma taketo hlasovanie? Mozu ma prinutit dat klimatizaciu von?
Ďakujem

Ďa

draik
9. nov 2022

Lodžie nie sú v osobnom vlastníctve vlastníka prislúchajúceho bytu.

laurar1
9. nov 2022

Vonkajsia fasada je spolocny majetok vsetkych vlastnikov bytov. Pokial sa na niektorej predchadzajucej schodzi nadpolovicnou vacsinou hlasov dohodli, ze sa tam nebudu montovat klimatizacie, tak je to platne. A aj keby taketo hlasovanie predtym nebolo, tak ak ste si tam chceli nieco namontovat, treba na to vyzbierat suhlas aspon nadpolovicnej vacsiny vlastnikov. To by vam mozno pomohlo aj prebit to stare hlasovanie. Takze pokial vas o to poziadaju, budete si ju musiet zlozit. Bud pojdete zbierat podpisy alebo su ju namontujete na vnutornu stranu lodzie, kde by nikomu nemusela zavadzat, pretoze ju nikto nebude vediet. A to, ze tam maju ludia satelity je vedlajsie, tam mohlo prebehnut hlasovanie.