Uvažujem nad kúpou automatu

miusinka3
16. sep 2023

Dobrý deň,
Píšem sem ľuďom ktorí majú skúsenosti s automatom alebo sa vyznajú v autách.
Uvažujem nad kúpou automatu ( nie nového pravdepodobne - podľa ceny), kedže som dlho nešoferovala a manuál mi moc nesedí. Väčšinou by som šla po meste, sem tam možno nitra - blava. Vie niekto poradiť ohľadom auta? Koľko nejmenej sa musí investovať ( za koľko kúpiť) aby aj niečo vydržalo? Aký typ, značka a podobne. Poprípade aj iné rady. Ďakujem pekne

budulinka12
16. sep 2023

Mám osobne VW passat B6, prevodovka automat aj po 17 rokoch úplne bez problémov. Záleží, či je robotická, alebo DSG kde dve spojky radia. DSG radí tak, že to nie je ani cítiť, že preradila/podriadila a samozrejme záleží aj ako sa človek o to auto stará. Myslím, že čo sa týka automatu tak určite koncern VW (VW, Škoda…) a cenu si musíte sami zvoliť koľko viete investovať

jan510
16. sep 2023

ja mam citroen c4 picasso automat a v pohode, radi dobre tiez som kupovala zanovne. Jazdim po dlhych rokoch pauzy a uplne v pohode, bez stresu ze mi to zdochne. 🙂

janinah
16. sep 2023

Mam škodu karoq automat a paráda,kupovali sme novú.Chodim aj na kii sportoge s manuálom a nemám problém striedať.

nikiki29
16. sep 2023

My sme mali Škodu, najazdili sme na nej 350 000 km, prevodovka tip top, okrem bežnej údržby ten motor nevyžadoval žiadnu extra opravu. Teraz máme Seat (ten istý koncern VW) a tiež sme zatiaľ spokojní. Cena záleží od požiadaviek. Ak hľadáš SUV, nekúpiš ho za 10tis ani jazdené.

miusinka3
autor
16. sep 2023

@janinah Môžem sa opýtať koľko vás nová stála?

miusinka3
autor
16. sep 2023

@budulinka12 kupovali ste novú alebo ojazdenu ak sa smiem spytat? a za kolko priblizne?

budulinka12
16. sep 2023

@miusinka3 my sme to kúpili ako jazdenku ale v roku 2012 v tej dobe to bolo za 6000€ ja som ho len od rodičov zdedila.. auto ma 361 000 km a ide stále ako hodinky na ten vek a počet KM

petulda333
16. sep 2023

Ja mam nissan almera,rok 2002 asi. Som spokojna. Muz nedavno kupil volvo xc60, 2019 a to je bomba auto ale velke,no zvykam si. Ja by som uz manual nechcela

petulda333
16. sep 2023

A ceny. Nissan 600e, volvo 6000e

janinah
16. sep 2023

@miusinka3 30 tisíc pred skoro dvoma rokmi

mimi3008
16. sep 2023

@budulinka12 mame VW Passat automat a velka spokojnost. Niekedy, ked sadnem do druheho auta VW Golf s manualom, tak si musim cielene uvedomit, ze bacha, nepreraduje za teba auto a potom pohoda aj s manualom

majlo1234
16. sep 2023

@petulda333 volvo z roku 2019 za 6 tisic eur? Nechyba tam jedna nula?😀 ak nie, aj ja by som take brala, je to moje vysnivane auto😀

@miusinka3 Ja mam toyotu rav4 2021 rocnik, kupovane ako nove za zhruba 40 tisic, jazdenky ti neviem velmi poradit. Ja som sa po skole takto popalila na starom aute, stalo par supov, ale nasledne som do nwho musela vrazat doslova tisicky, a aj tak ma nechavalo v stichu. Spatne by som sla do nejakej formy lizingu a noveho auta.

Co sa tyka automatu, je to super pomoc, jazdim bezne aj na manuali, ale pohodlnost jazdy s automatom je uplne inde

petulda333
16. sep 2023

@majlo1234 nechyba 😄 kupil ho od znameho. Ten ma penazi az az,kupoval nove a tolko daval akotanciu a to chcel za volvo

miusinka3
autor
16. sep 2023

@mimi3008 Môžem sa spytat či Passat automat novy alebo ojazdeny a za kolko eur ste kupovali?

majlo1234
16. sep 2023

@petulda333 co si, tak to je paradny deal.

petulda333
16. sep 2023

@majlo1234 nikto nam to neveri 😁 a dostali sme vela ponuk na odkupenie,ale ani nahodou

olimuc
16. sep 2023

Volvo automaty su dobre a vydrzia (aj ked pri ca 200 tkm som menila olej … niekto to nerobi nikdy, ale mna presvecili, ze ak ma vydrzat xy rokov tak by sa malo) - volvo je dobra investicia, ale za 6000€ v bazare dostanes vrak. Isla by som do VW alebo Skodovky, mozno Seat … vsetko rovnaka technika len ina. Karoseria. Moj favorit je Golf.

ma77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ma77
16. sep 2023

Automat je super vec chvalim toho kto to vymyslel 😉začinala som sice na manuali ale to len skrz toho že hned po skončeni autoškoly som bola zvyknuta na manual potom som si kupila toyotu yaris hybrid a tie boli len automaty a odvtedy ine nechcem len automat teraz uvažujem nad CHR tiež hybrid automat ostavam verna toyote 🙂

mimi3008
16. sep 2023

@miusinka3 v r.2021 sme kupovali, r.vyroby 2018. Suma 16 200. Ale ta business trieda, 2.0 tdi

yanni
16. sep 2023

Ja jazdim 25 rokov a jazdila som aj aj. My sme mali automat uz vselico: dlhe roky v middle east toyota (tam som manual ani nikdy nevidela), doma som jazdila na dvoch autach zaroven: automat aj manual, vsetko bez problemu. Mame ford a audi manual, donedavna este tesla a bmw automatiku. Vsetko ale vzdy od pociatku nove auta, takze s jazdenkami neporadim. Nikdy nekupujeme jazdene. Tam zial ti nik neda zaruku ako to auto bolo jazdene, ako sa majitel/majitelia o auto starali.

tenerifka
16. sep 2023

cca 4-rocny Mitsubishi outlander, vobec si nepamatm, kolko stal, okolo 25 000, mozno menej....ale ten najsilnejsi motor, aky sa do tho auta da,a je to uzasne, najma pri predbiehani, mam istotu, ze to vzdy stihnem, u nas nie su dialnice, len klukate cesty, a ak mas smolu na nejakeho turistu, ktory ide pred tebou 60-tkou a obzera si kazdu kozu pri ceste, tak ocenis silny motor

petulda333
16. sep 2023

@olimuc neviem ci narazas na mna,ale my ho z bazaru nemame. Mali sme stastie na perfektnu kupu. Auto servisovane vo Volve,meneny olej. Bez chybicky uplne. Bez skrabanca ,ale ano,z bazaru bh som za tolko nekupila

hankab
16. sep 2023

@miusinka3 honda civic r.2010, slape ako hodinky, nikdy som nemala ziadny problem. Velmi spolahlive auto, aj ked spotreba je vyssia (okolo 7 a viac l), nedam ju za nic.

olimuc
16. sep 2023

@petulda333 ano, vy ste mali fantasticku kupu, ale z bazaru nieco take nerealne. V bazare by musela pri dat este 15-20 tisic.

petulda333
16. sep 2023

@olimuc no jasne. My sme si aj pozerali po kolko sa predavaju

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miusinka3
autor
17. sep 2023

@miusinka3 Oplatí sa teda podľa vás automat do 10 000 € ojazdený? A aké kritériá by ešte malo mať dobré auto, ktoré ma nenechá na ceste? Ďakujem za rady.

petulda333
17. sep 2023

@fotoportret co ti mam zmluvu odfotit? Preco by som vymyslala? Pisem,ze nam to predal znamy. Penazi ma,ze nevie co s nimi a auta meni kazde 3-4r.

katkaseiner
Autor odpoveď zmazal
Zobraz