Uškodí víno na konci tehotenstva?

lala0000000
2. jan 2020

Aky mate nazor na 3-4 dc cerveno vinka na rozbehnutie porodu?

snehulienka8
2. jan 2020

@lala0000000 porod to nerozbehne, akurat sa to dostane k dietatu☹

mogaa
2. jan 2020

@lala0000000 skôr by som riskla také rady ako dlhá teplá sprcha aj niekoľkokrát za deň alebo umývanie okien či behanie po schodoch alebo dlhšie prechádzky a samozrejme sex😉

zuzka1117
2. jan 2020

Blbosť

laila22
2. jan 2020

@lala0000000 aj liter, keď myslíš, že je to v poriadku.

vinejka6
2. jan 2020

Blbosť. Pôrod nevyvolá nič, pokiaľ nie sú pôrodné cesty pripravené. Ale ak chceš môžeš skúsiť niečo lepšie ako alkohol. Naj sú dlhé prechádzky, skákanie na fit lopte, sex ale naplno (spermie zmakcuju krcok), alebo ešte môžeš skúsiť čaj na vyvolanie pôrodu.

lala0000000
autor
2. jan 2020

@vinejka6 caj na vyvolanie porodu? To je? 😃

snehulienka8
2. jan 2020

@lala0000000 alchemilka

miadi
2. jan 2020

@vinejka6 nic z toho nefunguje tvoja prva veta bola naj odpoved.

laila22
2. jan 2020

@snehulienka8 co keď ona si chce dať víno a nie čaj. 🙂 Nepochopím ako niekoho môže napadnúť supnuť si 4 dcl vína na rozbehnutie pôrodu.. Véd by som to mala v hlave.. Chudá dieťa.

c_est_la_vie
2. jan 2020

Precitaj si nieco o fetalnom alkoholovom syndrome. Ak sa ti naozaj rozbehne porod, nejake promile sa objavi po porode i u dietata.
Dieta ale alkohol nevie spracovat, tak riskujes dialyzu. Krasny prichod na svet kvoli blbej materi 🤦🏼‍♀️

evkamotka
2. jan 2020

Aky mas nazor na to prihriat novorodencovi cervene vino do flase??? Das?

suzitok
2. jan 2020

3-4dl? No ja by som pod stolom lezala....

hennyinnsbruck
2. jan 2020

... A fľašu vodky k tomu.... 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

diewcatqoo
2. jan 2020

Zijem v zahranici a porodna asistentka (jedna z naj v kraji) mi odporucila, ze si mam dat teply kupel a 1-2 deci vina. Ze promile, ktore sa dostane k dietatu z trochy vina je uplne mizive.
Je to na tvojom uvazeni. Ja som za cele tehotenstvo nevypila ani kvapku. Na odporucenie PA na konci som si sla dat ten kupel s vinom, lebo uz som bola fakt zufala, ale nakoniec som to nevypila 🙂

lala0000000
autor
2. jan 2020

Jezis maria, ja nechapem preco sa musite hned pustat domna 😃😃 ved sa len pytam na nazor, nik nepovedal ze som pila alebo ze chcem pit..

suzitok
2. jan 2020

@lala0000000 ja som uz pocula o tejto metóde,ale kedze osobne vobec nepijem, ja by som bola po 4deci totalne na mol 😂 a neviem si predstaviť, zeby to naozaj spustilo pôrod a pridem na salu v takom stave 😃😃

hennyinnsbruck
2. jan 2020

@suzitok by ti hneď dieta zobrali 🤣🤣🤣🤣🤣
Ja by som bola z 3-4dcl na mol

suzitok
2. jan 2020

@hennyinnsbruck ved prave.. opletačky so socialkou a este aj s nalepkou, ze ozranka dosla rodit 😂

vinejka6
2. jan 2020

@lala0000000 áno je. Mám ho z jednej knihy o pôrode. Prenášala som 6 dní, skúšala som to, čo som písala vyššie, nič sa nedialo, vyvolavacke som sa chcela vyhnúť, natrafila som na tento recept na čaj, pila som ho cely deň po duskoch, v noci začali jemné bolesti, ráno o 8 už boli pravidelne a silné, o 13:45 bola malá na svete. Ale osobne si myslím, že už proste bol čas, že telo a hlavne pôrodné cesty boli pripravené a ten čaj to urychlil. Pretože BUDEM SA OPAKOVAŤ, pokiaľ nie sú pôrodné cesty pripravené na pôrod, nepomôže nič. Ale za vyskúšanie nic nedáš 🙂 prikladám recept.
Inak, uvádza sa v ňom, že do čaju treba bylinku, keďže som ju narýchlo nezohnala, čaj som urobila bez nej, čiže len škorica, klinčeky a zázvor. Dochutila som si ho citrónom

lala0000000
autor
2. jan 2020

@vinejka6 super dakujem, urcite vyskusam

hennyinnsbruck
2. jan 2020

@suzitok sak to..... 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

vinejka6
2. jan 2020

@lala0000000 Nie je začo, prajem nech pomôže

kataka10
2. jan 2020

@lala0000000 z cerveneho vina by si sa akurat tak zgrcala, keby sa ti rozbehli kontrakcie. Na prekrvenie si radsej daj caje alebo koreniny, ktore ti neuskodia. Napr. ten recept so zazvorom a skoricou vyzera super. No a dalsim prirodnym prostriedkom su spermie, obsahuju latku, ktora zmakcuje krcok. Dana latka sa dokonca picha pocas 1.doby porodnej, takze si ju mozes "naordinovat" este pred porodom 😁

jaroe
2. jan 2020

@lala0000000 ja by som si dala, ale len max. 2 deci + vsetky tie ostatne veci, co tu boli spominane. Mam paniku z vyvolavania porodu medikamentozne...

lala0000000
autor
2. jan 2020

@jaroe ano uznavam tie 3-4 dc su uz vela

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
2. jan 2020

Ako baby píšu, víno nie, mimo toho,že sa to fakt dostane k dieťaťu, zdieľate krvný obeh.. tak dychnes na sestričku a tá povie lekárovi,že došla ozrata rodiť a zavolajú sociálku. Toto nepotrebuješ zažiť. Rovnako ak sa pôrod rozbehne a tebe zo zvyškovym alkoholom budú musieť dávať anestézu? Všetko ma svoj čas.

gabrielaaaa
2. jan 2020

@mogaa ja sa tých schodov tak bojim😵🙈🙈my bývame na4 bez výťahu 😃čo ak má to chytí na prvom ako vindem hore 😂😂😂

mogaa
2. jan 2020

@gabrielaaaa a to si myslíš že hneď ako ti odtečie voda alebo sa začnú kontrakcie tak hned aj porodíš? a už by si aj niekoho porodila nech ti pomôže hore alebo dole a zavolal sanitku😀

mogaa
2. jan 2020

@gabrielaaaa niekoho by si poprosila nie porodila nech ti pomôže dostať sa domov alebo dole schodmi😉