Uskladnenie levandule

13. júl 2023

Môžem sa spýtať ako uskladnujete levanduľu po sušenú?do papier.sacku nechcem dať aby mi nezvlhol. A iba tie stebielka dávate?myslím no fialové. Dakujem

viestta
13. júl 2023

ked uschne, tak kvety oberiem zo stoniek a uskladnujem v tesnom zavaracom pohari.

simona20201309
13. júl 2023

Objednaj si male sieťované vrecúška. Maju ich v rôznej veľkosti.
@viestta načo ich dávaš do sklíčka? Co s nimi potom robíš?

simona20201309
13. júl 2023

https://www.crafty.sk/organzove-vrecuska/organz...
Také niečo
Inak sa nechávajú volne schnut aj celý rok niekde v pivnici, v garazi, kľudne v obývačke hore na skrinke ak máte takú možnosť, v chodbe... kdekoľvek. Pekne to prevonia priestor, účinkuje proti moliam a pod

viestta
13. júl 2023

@simona20201309 napriklad caj. Do satnika pouzivam platene vrecuska
(Ked sme vypratavali babke byt, mole boli aj v sackoch s levandulou. Jej mole asi necitali, ze ich to ma odpudzovat)

simca06022011
13. júl 2023

Ja mam uz 3. rok susenu levandulu len tak aj so stonkami vo velkej hlinenej nadobe...
vysiacu som mala roky na lampe v spalni :D AK by som to odkladala na konzumaciu, oberiem a do skla odlozim. Levandulu taku co sme odlozili na "vonanie" ze raz budeme nieco vyrabat mam v detskej navlecke na vankus :D starej...

simona20201309
13. júl 2023

@viestta tak teraz si ma len utvrdila v tom co som hovorila mojej mame. Mala tiež krabicu levandule v spálni a odtiaľ stále nejaká mola vyletela. Celý týždeň prala, cistila, hľadala, nenasla. Hovorila som jej ze budu v levanduli tak vraj neexistuje. Nakoniec som jej tu krabicu vyhodila a móle zmizli. Tak predsa je to možné!
Čaj som ešte neskúšala, najbližšie vyskúšam. Vari sa nejak špeciálne?

autor
13. júl 2023

@viestta tak super.lebo chcem dať a neviem či sa to môže do skla. Ďakujem.

autor
13. júl 2023

@simona20201309 ďakujem. No nemôžem to mať zavesené celoročne,lebo máme dosť vlhko v zime,bývame v staršom dome.

viestta
13. júl 2023

@simona20201309 nijak specialne sa caj nerobi, nasypes levandulove kvety do salky, zalejes vodou. Ked ma pitnu teplotu tak je hotovy

slavomira236
13. júl 2023

@viestta teta mja dala raz do skrine ze skusi a same mole sa jej tam hodili predtym nikdy memala. Odvtedy uz medala