Uskladnenie byliniek

skalnicka02
2. júl 2022

Ahojte, ako prosím uskladňujete bylinky na čaj? Čo odporúčate, aké máte skúsenosti? Ďakujem. Pekný dník

pribinak
2. júl 2022

@skalnicka02 veľké sklenené poháre

77daniela77
2. júl 2022

Ja mam v tych laboratornych sklenenych flasiach so zabrusom.

janetinka27
2. júl 2022

@skalnicka02 tiez v skle

skalnicka02
autor
2. júl 2022

@pribinak a čím sú uzatvorené? A skladujete v tme alebo môže byť aj v kuchyni na parapete?

skalnicka02
autor
2. júl 2022

@janetinka27 preto sa pýtam, lebo keď som bylinky sušila v sušičke a dala do pohára s viečkom bolo to ok. Ale ak som sušila bylinky na vzduchu a dala som ich do pohára s viečkom na parapetu tak sa mi to celé sparilo, všetko som vyhodila (presušené to bolo dobre). Tak teraz rozmýšlam nad látkovými vreckami. Len zas aby sa tam mole nedostali.

domculik
2. júl 2022

@77daniela77 ahoj, odkial ich zhanas ? Ja po nich velmi tuzim.💛

domculik
2. júl 2022

@skalnicka02 inak ja uskladnujem tiez vo velkych 4-litrovych zavaraninovych flasiach, ale da sa aj vo viacerych 0,7 litrovych klasickych.

domculik
2. júl 2022

@skalnicka02 skus si ich po suseni na par dni dat do tych poharov, prikrytych handrickou a previazanych gumickou, nech sa este prebytocna voda odpari. A urcite nedavat bylinky na parapet, mali by byt uskladnene v tmavsom kute, bez pristupu priameho slnka. Jednak sa ti mozu sparit a jednak sa znehodnocuju na slnku.

pribinak
2. júl 2022

@skalnicka02 mam veľké poháre, ktoré sú oblepene servitkami (Synova praca v družine), uzatvorené sú dreveným vrchnakom (dosť ťažký) a mam ich odložené hore na kuchynskej skrinke (pri plafone) tam slnko nesvieti

77daniela77
2. júl 2022

Ja som ich kupovala uz pred rokmi,ale su aj tu https://www.fisherww.sk/index.php/view/productd...

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domculik
2. júl 2022

@77daniela77 Dakujem ! 🌟🌷

77daniela77
2. júl 2022

@domculik Som rada ze som ti pomohla😉

janetinka27
2. júl 2022

@skalnicka02 v susicke obcas susim zelerovu a petrzlenovu vnat, len listy bez stoniek, stonky dlho schnu. caje - hlavne lipu a bazu bez stoniek susim na povale,kde je otrasne teplo.su uplne suche az sustia.damdo poharov a hore sacok,gumicka,dam do pivnice.

lalenka33
2. júl 2022

Bylinky suším len na vzduchu a skladujem len v sklenných pohároch, väčšinou v dózach z Pepca. Ale vždy mimo slnečného žiarenia a zdroja tepla.