USA telefón

cookie29
22. nov 2022

Dobry den,
prosim Vas vedel by mi niekto povedat, ako funguju telefony v USA? Idem na par dni do tych koncin a potrebovala by som vediet, ci nas SK telefon funguje, ci sa da telefonovat na SLovensko, bez toho aby som musela obetovat oblicku 🙂 respektive ak nie, co poradite... Dakujem, pekny den

sissy27
22. nov 2022

@cookie29 telefóny tam fungujú normálne, prečo by nemali? Ceny hovorov a dát si zisti od svojho operátora, ale lacné to nie je ani u jedného, odporúčam buď fungovať výlučne na wifi (aj čo sa týka hovorov) alebo si kúpiť US sim kartu a používať tú.

cookie29
autor
22. nov 2022

@sissy27 a US SIM karta je kompatibilna s nasim telefonom? Asi nebude odblokovany, neviem, vzdy som cestovala len po Europe... ide vazne o 4-5 dni. A pytam sa, lebo 🙂 napriklad ani elektrina nie je vsade rovnaka, ina zastrcka/napatie a podobne, takze aby som sa pripravila
Dakujem

sissy27
22. nov 2022

@cookie29 tak to už ty musíš vedieť, či máš telefón blokovaný na konkrétneho operátora alebo nie, ale vo všeobecnosti áno, je kompatibilná. Možno ak máš nejaký špeciálny "no name" telefón tak môže byť problém. Na tých pár dní by som to nejak extra neriešila, domov zavoláš keď budeš na wifi cez messenger, whatsapp alebo inú aplikáciu, prichádzajúce hovory budeš ignorovať.

annm81
22. nov 2022

@cookie29 Pravdepodobne áno, ale nie nevyhnutne. Neviem presné detaily, ale medzi americkými a európskymi sieťami je rozdiel vo frekvenčných pásmach a tvoj telefón nemusí nevyhnutne mať potrebný rozsah, najmä ak je to lacnejší kus.

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz