Určitý druh potravinárskeho hmyzu

8. aug 2022

Prosim vas, vie mi niekto poradit co je toto? Vyzera to sice ako maly kmin, ale lezie mi to po byte a je ich viacej, nachadzam ich kade tade a vobec neviem co to je. Asi nieco potravinarske. A ci aj viete ako sa toho zbavim? Dakujem za info.

terez246
8. aug 2022

Červotoč chlebový. Treba všetko vyhádzať ako pri moliach. Ťažko sa toho zbavuje.

akinomel
8. aug 2022

@terez246 tak ako vyššie v komente. Všetko von, dôkladne vyčistiť, všetko vystriekať, aj poza skrinky, pulty, rohy, popod linku. Mne sa to raz stalo. Odvtedy všetko skladuje v uzatvárateľných dózach. Keď dopĺňam napr. múku, najskôr ju preosejem. Pre istotu a kontrolu. Pravidelne kontrolujem poličky. Väčšinou sa do domácnosti dostane v múke, alebo chlebe. Už som to aj v krabičke s čajom videla.
Trošku času a práce to dá, ale potom pokoj.

autor
8. aug 2022

@akinomel dakujem za radu, uz som sa do toho pustila,uz tam fakt skoro nic nemam. A napr taku ze neotvorenu muku tam mozem nechat?A vystriekat cim? Ja nemam nejaku velku chemiu, max sanytol dezinfekcny.

autor
8. aug 2022

@terez246 dakujem za radu velmi ste mi pomohli.

akinomel
8. aug 2022

Myslím, že áno, len pri kúpe sa pozriem pod záhyb, či tam niečo nieje schované. Pouzila som sprej proti lezúcemu hmyzu napr. biolit. Držím palce!