Upratovacie služby vo vchodoch

25. aug 2021

Čauko . Mám otázku ,či tel len u nás v bytovke je to tak .
Platíme si upratovacie služby každý týždeň pretru vchod. Akoby to nestačilo domovnicka nariadila službu aj tak a to aby sa upravovalo vonku pred vchodom každý týždeň . Takže aj keď je tam len smietka musí sa upratať 🤦a navyše títo susedia ešte aj zametajú vnútri vchodu .
Každý druhý sa sťažuje ale domovnicke nič nepovie a poslušne upratuje 🤦robí si z nás bláznov? Nevidela som to nikde ešte u nikoho

simsalabim
25. aug 2021

Ved jej jasne povedz, ze ona ti nema co nariadovat. Ona nie je tvoja nadriadena v praci - ona je domovnicka, zrejme za to aj platena. Ty nie si nicim zaviazana upratovat a navyse si platite upratovacie sluzby.

maca1984
25. aug 2021

Treba sa ozvať, čo ti má domovníčka čo nariaďovať? Keď chce byť aktívna,nech si to robí sama aj každý deň

lucka_ke
25. aug 2021

domovníčka nie je oprávnená nikomu nič nariaďovať, rozhodujete na schôdzi hlasovaním nadpolovičnou väčšinou - ak si to odhlasujete tak vtedy áno, ale ak si platíte za upratovanie nech to robí upratovacia služba

autor
25. aug 2021

@lucka_ke áno mali schôdzu ale to tam boli len vyvolení .. dôchodcovia čo tu bývajú roky ..dalo sa čakať že budú sklápať uši

buberova
25. aug 2021

My si tiež platíme upratovaciu firmu ale teda od nás už nikto žiadne upratovanie nevyžaduje

mila23
25. aug 2021

na schodzu maju pravo ist vsetci majitelia ...nielen vybrani....

lucka_ke
25. aug 2021

Zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov - odporúčam preštudovať a uplatňovať si svoje práva

ivanaks
25. aug 2021

Máme upratovaciu službu a individuálne sa upratuje, len ak niekto prerába byť a zašpiní spoločné priestory, resp. sa niekomu vyciká pes na chodbe či vo výťahu. Btw. robím domovníčku, každú zimu odpratujem sneh a NEMÁM za to žiaden plat...

ninusa221
25. aug 2021

My sice upratovaciu službu nemame ale niektorí proste ten spoločný suterén nejdu zmyť maju to na haku niektorý viac krát do týždňa a niektorí zametajú aj pred panelakom… zatial nikto nefrfle..😁

autor
25. aug 2021

Ešte doplním informáciu . My sme v podnajme . A doteraz som nemala problém ale už mám keďže sú protivny poniektorí a riešia iných a roztrusuju kadečo ..človek sa to dozvie

autor
25. aug 2021

@mila23 my sme podnajomnici a aj tak asi cítiť že si preto dovoľujú k nám

taskataska
25. aug 2021

ako si dovoluju? z akeho titulu, ak si v podnajme, mas upratovat?

simca06022011
25. aug 2021

vies co? ja ako podnajomnicka by som neriesila so susedmi nic, ak mam poriadok/nerusim nocny klud/nerobim bordel v spolocnych priestoroch. Nech si to riesia s majitelom bytu . Cize moze prist majitel bytu poupratovat okolo bytovky, ked s tym suhlasil na schodzy. Ak nie, nabuduce sa vyjadri... :D

My sme v bytovke platili upratovanie, ak upratovacka zle upratovala, vymenili ju. NIKTO od vtedy metlu v ruke nedrzal, ak by iniciativne chcel, nik ho samozrejme nedrzi, ale nemozu niekoo kto plati za upratovanie este nutit to robit znovu. Co sa tyka upratovania okolo bytovky, to si tiez musia majitelia dohodnut na schodzi, ak je to len vymysel domovnicky, tak nech ona kazdy den pozameta okolo domu, ak sa jej nejaka smietka nepaci :D my sme mali sluzby na odhrnanie snehu v zime. AJ to robil malokto, lebo nebolo to velmi spravodlive, neviem ci to niekto robil. A potom velke brigady celovchodove na jar a jesen, ked sa upratalo. Suhlasit s tymito vecami musia v prvom rade majitelia bytov a ti nech si potom strazia dodrziavanie.
PLUS nam napr. chodila vyklopavat suseda, skodoradostne, ze nevidela som vas upratovat vchod :D A ja som jej este skodoradostnejsie, ze ci cely den sleduje kde sa kto pohybuje, pretoze ja som upratovala... (len pani si mysli, ze budem umyvat v najvacsej spicke, ekd ludia lietaju do/z roboty). Toto opakovala xy krat kym som jej nevynadala... a nasledne sa jej psovi stala nehoda vo vchode,t ak som ju dala dole :DD A bol klud navzdy 🙂

autor
25. aug 2021

Najprv som nemala s tým problém absolutne pozametat atď .. pár krát sme si odložili v pivnici skriňu alebo nieco už aj bol oheň na streche že sa nemá odkladat a pritom jedna suseda má na schodoch topánky mopn,suši handry a neviem čo a to akože jej dovolí áno ..zatoze je to jej kamarátka..nemám slov . Takisto že v kocikarn mali susedia moped a pachol činžiak benzínom ,to akože mohli . Ja už sa nerozculujem lebo som aj tehotná a povedala som že ja sa naťahovať nebudem..a už som.pocula(že musia zamna robiť chudence )