Umývanie vlasov čistou vodou

georgieva
14. dec 2017

Prave celkom fici metoda no poo,ide o metodu kde zucastneny nepouziva na umyvanie vlasou sampony ale iba cistu vodu,vycesavanie pripadne len prirodne produkty..ja som uz pomaly v tomto experimente 4 mesiac a som spokojna ,je tu niekto kto to skusa tiez ?

marty_4
14. dec 2017

neviem si to ani len predstavit, ze by som si vlasy umyvala len cistou vodou ved to ani nebudu vonat ani nic, sampon musi byt u mna 🙂

0silvia0
14. dec 2017

@georgieva no spýtaj sa tých, čo nosia dredy, tí si tiež vlasy umývajú len s vodou, vraj si na to hlava zvykne 😕

zdena12345
14. dec 2017

pridam skusenost, mozno niekomu pomoze
skusala som, mam problem s mastnymi vlasmi a lupinami. Dost velky. Aj sampony z lekarne zaberu len na urcitu dobu a potom musim prestriedat, lebo prestavaju posobit. Takze ked som ostala na prvej materskej, ze skusim aj tuto metodu. Vysledky, vlasy sa ustalili asi tak po 3 mesiacoch. Na pohlad neboli nejak mastne, ale lupiny stale. Na dotyk ta mastnota bola citit. Vydrzala som to asi pol roka a potom sa prilezitostne umyla aj samponom- stylom sup sampon na hlavu a hned sup dole. No ta voda z vlasov bola fakt spinava. Hej berem napr u chlapa s kratkymi vlasmi co byva v byte a robi v kancelarii... ale u zeny s dlhymi vlasmi v RD co okopava, kosi, robi sa drevo... sratka kopa prachu, spiny... nebolo to dobre.
Umyvala som vodou, octom, vajickom, med, cajovnikovy olej, skratka rozne. Najviac sa mi lubilo asi vajicko, med a cajovnik (vajicko oplachovat studenou vodou🙂 ) dlho trvalo umyvanie a vysledok ze vlasy neboli tak ciste a lupin som sa aj tak nezbavila... predsa len po sampone su vlasy peknejsie a vonaju, nie su tak mastne...(aale po cajovniku vonali krasne🙂 )
zas aby ste si nemysleli, fakt to nebolo ze kopa mastnoty a spiny. Celkovo vlasy peknejsie (u mna teda lupiny), pevnejsie, na pohlad zdravsie a vydrzalo to dlhsie v rovnakom stave. Ked sa umyvaju samponom su 1-2 dni super a potom... urcite horsie ako pri tejto metode. Len u mna bol problem s tym vsetkym ostatnym, ze ked ich mam zaprasene a pod, predsa len sampon ich umyje lepsie a rychlejsie.

georgieva
autor
14. dec 2017

Samozrejme vona samponu cloveku moze chybat,ale ako bolo spomenute v inom prispevku cajovnikovy olej,a ine etericke oleje tiez vedia spravit svoje.samozrejme kvitujem aj to ze nie kazdy ma podmienky na.tuto metodu ako napr praca okolo domu ,zaprasane prostredie,sport,mne sa vsak tato metoda osvedcila aj napriek tomu ze zaciatok bol namahavy,nakolko som bola priam zavysla na co najkvalitnejsich samponoch . Tych co maju dredy by som do toho moc nekomponovala ,lebo pri tejto metode ide aj.o kvalitne rozcesanie a vycesavanie co sa majtelom dredov zrejme neda

dominika6
14. dec 2017

ja túto metodu beriem ako riad..alebo prádlo..je rozdiel to umyť (oprať) prípravkom,ako drhnúť čistou vodou...
čo ušetrím? nič...čo získam? tiež nič..
vlasy - koruna krásy tak im doprajem..

osky
14. dec 2017

No ja som raz niekde zachytila ze vlasy umyvat raznou celozrnniu mukou-nie inou!!!
Ja si to nedokazem predstavit...
To vymyvanie musi byt katastrofa.
Kupujem si prirodnu kozmetiku ale do takychto extremov nejdem.

90909
14. dec 2017

@osky @georgieva ja som tu raznu celozrnu pouzivala😁 a clovek ostal prekvapeny, ze to fakt ide...vlasy to odmastilo a vymyt to tiez nebol problem...a co bolo najlepsie, dali sa krasne rozcesat aj bez pouzitia kondicioneru...ked som ich nechala volne uschnut, boli vlasy take hutne..myslim, ze by sa z nich dobre robili spolocenake ucesy, ale fenovanie im nesedelo....to boli take ani to neviem opisat..pouzivala som aj jablcny ocot a na vycasavanie kefu z diviaka..ta kefa myslim bola aj dovodom, preco sa mi vlasy mastili stale rovnako, ako pri obycajnom sampone...lebo ona ma aj funkciu preniest tuk z korienkov na konceky aby neboli vlasy suche...citala som aj o marockom ile, vraj je vyborny, ale ta cena..a pritom jednym bodov no poo je aj setrenie na vlasovej kozmetike....pouzivala som aj prirodne sampony, ale tie nepenia a nebavilo ma suchat vlasy akoby naprazdno...takze po case som sa vratila ku klasike, lebo mi chybal ten pocit cerstvo umytych vlasov aky som mala ked som pouzivala klasicke penive sampony..obcas ma to ale chyti a rozmyslam, ci sa k tomu vratit😊

keziah
14. dec 2017

Pred casom som to skusala, ale zostaval mi taky pocit mastnoty na vlasoch. Mozno niekomu to sedi, ale pre mna to nie je.

tana85
14. dec 2017

No poo sa myslia aj sampuchy myslim, keďže neobsahujú to, čo vyslovene odmastuje. S nimi skusenost mám, aj len s čistou vodou - týždeň a dosť. To sa nedalo, hanbila som sa pozrieť do zrkadla.

nataliaseidlova
14. dec 2017

Ja si vlasy zmyvam každý boží deň.. Som na tom závislá.. Vždy doobeda si vlasy umývam bez toho nikam poriadne ani nejdem! Túto metódu si fakt neviem ani len predstaviť 😀

rembura
15. dec 2017

no ja mam dost mastne vlasy a to sa ich uz hodnu dobu snazim neumyvat kazdy den, trosku sa to upravilo, sem tam pouzijem suchy sampon ale velmi malo, iba fakt ked potrebujem niekam na rychlo vybehnut a uz vyzeraju hrozne. ale ked si aj v lete oplachnem vlasy len cistou vodou tak potom vyzeraju hrozne, ako keby som si ich neumyvala 4 dni, vobec si to neviem predstavit

georgieva
autor
15. dec 2017

Baby posnazim sa vam dnes hodit forku tych mojich no poo vlasov,,ale ako som.spominala,,zmyvam ich kazdy den vycesavam denne aspon 10 minut plus na prevonanie pouzivam rozne etericke oleje...takisto som bola sokovana touto metodou.a vyskusala som ju najma zo zvedavosti a preto ze som chcela zmenit kvalitu vlasov,odtazit ich od tolkej chemie,,,

georgieva
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
georgieva
autor
15. dec 2017

Zaroven chcem poznamenat ze nechcem tu nikoho na tuto metodu ani nahovarat ani presviedcat,mne osobne sadla velmi,som spokojna a necakala som taku zmenu kvality vlasov..chcela som najst zienky ktore to vyakusali tiez a podelit sa s nimi o skusenost.. samozrejme.prve tri tyzdne som mala vlasy naozaj mastne ,ale potom sa to stratilo akosi ustalilo tak ako slubovali aj na americkych ci inych zahranicnych strankach . Rada komukolvek zodpoviem na otazky ak bude mat zaujem..pekny den vam zelam

jatva
15. dec 2017

neviem sa k tomu odhodlat, i ked vlasy by to ocenili. Zatial iba prirodne sampony, Som rada, ze si tu hlavu stihnem vobec nejak umyt, nieto este saskovat s mukou a vycesavanim 🙂

bluka2
15. dec 2017

Wow pozerala som nejaké videá a vyskúšam. Ja si automaticky dávam iba trochu šampónu, jeden mi výdrzi fakt dlho. Ale úplne bez? Zaujímavé. Rovnako aj umývať tvár, symbolické množstvo gelu. Ako som z toho pochopila, záleží aj od kvality vody, ak je moc tvrdá, tak je s tým trochu problém

0silvia0
16. dec 2017

@georgieva preco je to vycesavanie vlasov take dolezite? V com je ine ako rozcesavanie vlasov pri beznom umyvani so samponom?

obsadenemeno
16. dec 2017

ja som pouzivala shikakai prasok. Velka spokojnost.
A takisto co-wash, co je vlastne cistiaci kondicioner.

georgieva
autor
16. dec 2017

Vycesavanie vlasov je dolezite preto,lebo voda ,nezmyje vsetky ciastocky prachu z tvojich vlasov,kde to kefa,tento najprv okom neviditelny prach pekne vycese,potom je dolezita aj hygiena kefy,dostat na to take mini hrablicky ktore to zase odstrania s tej kefy

georgieva
autor
16. dec 2017

@0silvia0 o prispevok vysie som to nasala pred chvilou ,len som zabudla oznacit tvoje meno..

werci
30. apr 2018

Zaujimalo by ma, ako je to pri tejto metode umyvania vlasov len cistou vodou prip. raznou mukou, s ocistenim od spiny, prachu, ako tu uz bolo spominane, prip. od laku na vlasy, gelu, apod.? Viem si predstavit vlasy si len oplachovat, ale niekedy sa predsa len velmi spotim, zaprasim. Nehovoriac o tom, ze mam velmi jemne vlasy a tak von ani nevyjdem bez toho, aby som si nenalakovala vlasy. No cistou vodou sa zrejme ten lak neumyje, ci?

marya2
19. jan 2019

Ja som začala umývať vlasy ražnou múkou asi pred mesiacom a pol, ale nič moc. Vlasy mám hrozne polepené, ťažké, masné...no od veci. Navonok to nie je vidno, ani pocit na hlave nie je zlý. Ale keď siahnem rukou alebo chcem česať, katastrofa. Myslím, že mi na vlasoch ostáve veľa lepku z múky, nech zmývam akokoľvek dlho. Nedávam si jej veľa, neviem, kde je chyba. Jedinou výhodou je, že mi vlasy nelietajú (lebo hoci ich mám stále zopnuté, vždy mi doteraz nejaké lietali okolo tváre). Tiež by som rada počula nejakú skúsenosť niekoho, kto túto metódu uplatňuje.

janus6
30. jan 2021

@zdena12345 a ako často ste si umývala, ti nejak nik veľmi nepíše ... vďaka

janus6
30. jan 2021

@georgieva môžeš mi napísať prosím viac čím si si umývala vlád a ako často ??? 🙂 vdaka

janus6
31. jan 2021

@georgieva vieš mi napísať o tom viac aj teraz prosím, viem, te už je to starší post

iwesska
31. jan 2021

Zbavit sa chemie pri umyvani vlasov je pomerne jednoduche - vymenit konercne tekute chemicke sampony za tuhe z prirodnych latok. Vlasy tak mas vyzivene,vonave,aj dobre umyte. Skusala som aj cistu vodu,ale ja s mojimi riedkymi,tenkymi mastnymi vlasami som vyzerala ako bezdomovec.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdena12345
31. jan 2021

@janus6 asi obden? uz si ani velmi nepamatam

georgieva
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
georgieva
autor
5. feb 2021

@janus6 ahoj . .Tak ja som mala perfektnú skúsenosť ..a idem sa k tomu aj hneď vrátiť ked už si mi to tak pripomenula .aj keď aj teraz umývať vlasy iba raz do týždňa akože drahym samponom/za to dlho vydrží/ kašlem aj na to.lebo naozaj som mala najdrahšie vlasy iba pri umývaní čistou teplou vodou....ta ten máš ktory sa začne tvoriť akoby rozpúšťa a ten sa dostáva dole ku koncekom.to výživi vlasy aj pri koncekoch .následne použiť kvapku essencionalneho oleja alebo ružovú vodu na také prevonanie kým si odviknes od samponu a vysusit fenom.take vlasy sa ťažko susia. Ale po 6 až 8 týždňoch sa to úplne ustali a už sa nerobí toľko mazu a v tom štádiu ti už ten šampón naozaj prestane chybat... A inak mi najviac narástli vlasy v živote ...vydrzalo mi to dva roky