Umývačka riadu - nerozpustené tablety

slavka030
1. okt 2018

Žienky, už 3x sa mi stalo že sa mi nerozpustila tableta pri umývaní. Aj som riady prehodila a nič.z nadobky mi vypadla ale nerozpustila sa. Program rovnaký ako doposiaľ, a včera mi to začalo robiť. Teraz som ju dala k priborom tak uvidím,ale...Neviete poradiť? Ďakujem.

uglybetty1234
1. okt 2018

Zrus tablety a kupuj radsej hocijake jar kapsule

m_
1. okt 2018

@slavka030 čo je to za tableta? Není obalená v sáčku ktorý sa neroztopí? 🙂

scales
1. okt 2018

@slavka030 zacni kupovat gel somat, ten je najlepsi

vulka
1. okt 2018

Skontroluj prívod vody. Mne to robilo, keď sme mali problémy s čerpadlom.

prevenar
1. okt 2018

@slavka030 pouzivame eko tabletky - denk mit z DM . su bez arom, farieb a pod. na jedno pranie pouzivame polovicu tabletky , su v rozpustnych obaloch a tabletka sa rozpusti bez problemov.

rychlost rozpustania zalezi samozrejme aj od vody ci samotnej umyvacky a jej konstrukcie.

slavka030
autor
1. okt 2018

@uglybetty1234
@m_
@scales
@vulka
@prevenar prívod vody je ok. Používam finish, mam dva druhy, jedny tvrdé, druhe take tekutejsie....obaly su rozpustne... doteraz problém nebol, až včera večer mi to začalo robiť...skúsila som včera a dnes oba druhy, a urobilo mi to to isté...

bellabell
1. okt 2018

Kvôli tomuto používam somat gel

slavka030
autor
1. okt 2018

@bellabell tak som zvedavá čo tam nájdem teraz keď ku otvorím...nebaví ma jedny riady umývať 4x v nej

bodka13
1. okt 2018

@slavka030 ohrieva ti vodu? Či nie je náhodou niečo s termostatom

lucka227
1. okt 2018

@slavka030 a nedala si nejaky kratsi program? Aj mne sa to stane raz za cas ale neprisla som na to preco. Mozno ked je plnsia

masinka
1. okt 2018

@slavka030 to by mohli byt upchate trysky. treba dat cistic na umyvacky a raz naprazdno pustit na najvyssej teplote dlhy program...

sasenka522
1. okt 2018

Ja dávam jar kapsule tie gelove a doteraz nebol problem zeby sa mi nerozpustili a aj riad je pekne umytý 🙂 a finish klasicke tie tvrde tablety sa mne nikdy poriadne nerozpustili a zostavali fleky po umytí ..

kath1210
1. okt 2018

@slavka030 a tiez moze byt ze su upchate trysky, nam do nich casto napadaju napr semiacka kt upchaju otvory na vodu, treba to pozriet

kittykat22
1. okt 2018

@slavka030 skús počas programu otvoriť myčku a buď máš málo vody alebo je studená. Môžu to byť upcháté trysky alebo nejde ohrievanie vody. Alebo blbosť - máš zaseknuté dvierka a tabletka nepadne dole.

ma77
1. okt 2018

Ja som použivala tablety jar do umyvačky bola som s nimi spokojna su super ale nerozpuštali sa mi tak som ju pred tym trošku napichla a rozpustila teraz som začala použivat tie z DM a zatial fičia 😉

slavka030
autor
1. okt 2018

Voda hreje určite, keď otvorím unyvacku razi z nej para a riady au horúce. Program dávam mín. 1.15h a toto sa mi stalo až včera. Dnes ráno som dalá 1.30h a to isté. Keď som dala tabletu medzi príbory tak mi ju rozpustilo. Práve som ju zapla prázdnu s cisticom Na 70 stupňov.

lucka227
1. okt 2018

@slavka030 mozno nieco zavadzia aby sa otvoril zasobnik. Mne az hockedy pri otvoreni cvaklo

sasenka522
1. okt 2018

1.15 ? Ja ju pušťam na 30 min. a to staci na to aby mi jarove tablety rozpustilo a pekne umylo 🙂

slavka030
autor
2. okt 2018

Minimum z nej bolo rozpustené, tak musela vypadnúť skor. Večer som ju prečistila, tak uvidím dnes večer keď ju pustím, či to bude ok. Ak nie skúsim tie jarove kapsule . Ďakujem zienky za rady.