Umývačka riadu Beko Din 5839 - 60 cm

simonlea
11. apr 2016

Máte niekto BEKO umyvačky? Ešte som umyvačku riadu nemala, a neviem ake parametre su OK na čo sa zamerať Spotreba na rok/3360l, hlučnosť 47db. je presne na tento typ myčky, Rozhodovala som sa medzi 45cm- a 60 cm sme 4. členna rod.

natalym
11. apr 2016

Kúp si 60 cm. 45 cm je malá. Beko je v pohode, nemá žiadny problém, ak sa pokazí nie je Ti ľúto vyhodiť, lebo to nie sú drahé spotrebiče, kúpiš novú.
Podľa mňa spotreba energie, vody a hlučnosť sú základ pre rozhodovanie.

edn
11. apr 2016

my mame BEKO.. mame 45 cm a naozaj to je male..ak mozes, kup si radsej vacsiu.. my sme sa rozhodovali na zaklade hlucnosti najma a naozaj ta nasa je velmi tichucka - mozme umyvat aj v noci.. lebo niektore umyvacky su straaasne hlucne..som spokojna..

bambulka712
11. apr 2016

nemám síce BEKO, no mám 45 cm a určite Ti ju neodporúčam. My sme ju kúpili z priestorových dôvodov - v tej dobe sa mi 60tka do kuchyne nezmestila. Sme traja no stáva sa mi, že sa mi tam všetko nezmestí 🙂

zabina27
11. apr 2016

mame beko, 45 cm. co sa tyka znacky, zatial sme spokojni, ziaden problem, bezi 3,5 roka. co sa sirky tyka, kupovali sme ju do 2-clennej domacnosti s tym, ze v tomto byte nebudeme dlho, planujeme dom, za chvilu budeme styria a do domu urcite chcem 60cm. zalezi aj od toho, ako casto napr. varis, kolko toho riadu realne denne je. ja cez tyzden nevarim, chodime si s malym po obedy do skolky, takze toho riadu nie je tolko, cez vikend ale bezi niekedy aj 2x za den. pokial varis denne, urcite 60cm, zase potom casom, ked uz deti odidu z domu, kuchyna bude potrebovat rekonstrukciu, potom by som rozmyslala opat nad 45cm 🙂

zabina27
11. apr 2016

a inak tie parametre... ja som vyberala asi hlavne podla ceny, lebo kazda umyvacka ma viac typov umyvania, kde si vies vybrat, aku budes mat spotrebu. hentie priemerne spotreby podla mna vela nepovedia... ked tak tu hlucnost sleduj - tiez je rozdiel, ak das mycku do stredu linky a na kraj - na kraji ju viac pocut ako medzi skrinkami

diusska
12. sep 2016

Ahojte, prosím vás, chcela by som sa opýtať aké tabletky do Beko umývačky používate? My máme tiež Beko, a sme s ňou celkom spokojný, len máme strašne tvrdú vodu a chcú mi zostať biele šmuhy na skle, tak som si myslela že možno záleží aj od tabletiek, že tej umývačke proste nesedia všetky. 🙂 ďakujem za odpovede 🙂

katesocka
13. sep 2016

@diusska My máme umývačku Beko a takisto veľmi tvrdú vodu. Tabletky používame obyčajné z DM, takisto aj soľ z DM (aj keď teraz sme kupovali v obyčajnú Tesco) a leštidlo tiež z DM. Šmuhy nemáme.

diusska
13. sep 2016

@katesocka aj my sme používali tabletky z DM ale zistila som že sme mali zle nastavenú tvrdosť vody na umývačke tak dúfam že teraz to už bude lepšie... 😊 len som sa chcela uistiť že tie drahé gelové tabletky nie sú účinnejšie ako tieto obyčajné... 😊

katesocka
13. sep 2016

@diusska My máme umývačku len asi mesiac, takže iné sme ešte nepoužívali, ale ja som s tými DM výrobkami spokojná a cenovo sú tiež fajn.

simonlea
autor
13. sep 2016

Ked som nastavovala tvrdost vody na displey v papieroch bolo, aby som nastavila tvrdost aj v umyvacke .Tam je take koliesko v zadu na lavej strane ale nejde pihnut ani do prava ani do lava. ....

diusska
14. sep 2016

@simonlea to som nastavovala hneď, len na displeji som zabudla... 😕 a to čo hovoríte, ono sa to neotáča celé koliesko ale len taká malá červená časť v strede, ale aj to sme otáčali nožom lebo rukou to nešlo... 😊