Umelé svetlo pre rastliny

samiki
13. nov 2022

Ahojte
Má niekto skúsenosť a týmto led svetlom pre izbové rastliny. Ak áno napíšte nejaké informácie ktoré výrobca len tak nepíše...

viestta
13. nov 2022

Kukni na spotrebu, niektoré grow lampy celkom slušne žerú elektrinu

samiki
autor
13. nov 2022

@viestta jedna časť ma 20 w takže spolu 40 w

svokrinjazykmonika
13. nov 2022

@samiki ja ju mám ale je dobrá iba na malý povrch, pre jednu, dve rastlinky. Má rôzne stupne svietenia, asi deväť ale šak aj tak to má človek len na najviac pustené. Tri svetlá, modré, červené a fialové, ale aj tak to má človek iba na tom fialovom. A časovač, samo zapne, samo vypne ale vždy sa to tak nejak posúva o hodinu tak mi to ide na nervy.

kacena4
13. nov 2022

ja nechapem na co je taka "blbost" sak svieti slnko snad do celeho bytu a do kupelne ci wc si predsa zivu rastlinu nedam ak nemam okno. nech ziju zruti elektriny...

inkubator
13. nov 2022

@kacena4 napriklad pre ludi, ktori nemaju vela svetla v dome? A chcu tam mat kvety?

petkasaurus
13. nov 2022

@kacena4 niektore kvety vyzaduju dlhsiu dobu svetla cez tieto kratke dni.

viestta
13. nov 2022

@kacena4 napríklad u nás sa používa grow lampa na pestovanie priesad. Niektoré sa vysievajú ked sú ešte krátke dní. Ak mám mať silné sadenice papriky a chilli, tak im vo februári a v marci prisvecujem. Pre niektoré bylinky je v zime malo svetla aj keď sú na okne, tak sa prisvietia.

samiki
autor
13. nov 2022

Samozrejme že im nebudem svietiť celý deň keď svieti aj to slnko. Rastliny potrebujú 6-8 hodín tmu

petkasaurus
14. nov 2022

Jasnee, viem, ze napriklad aj masozravky potrebuju extra svetlo cez zimu.