Učiteľka v materskej škôlke

lucia_9
9. feb 2018

Ahojte 🙂
Chcem sa opýtať ako to funguje dnes so vzdelaním pedagogického zamerania pre MŠ.Je možné vyštudovať nejaké nadstavbové stúdium (Ak áno tak kde) alebo je potrebné ísť na VŠ pedagogickú?

hettinka
9. feb 2018

Pozri si predškolská a elementárna pedagogika, alebo či niektoré pedagogické a sociálne akadémie neponúkajú nadstavbové štúdium. S VS máš ale lepší tabuľkový plat

kikuskkka
9. feb 2018

Viem že v Trnave a v Bratislave spravíš nadstavbu 🙂 2 roky

lucia_9
autor
11. feb 2018

@kikuskkka Našla som aj v našom meste 🙂 len som zistila ,že je problém ak bol človek oslobodený od telesnej.Aj keď som na výške prvý semester mala telesnú.Na strednej škole som bola oslobodená len kvôli dochádzke tak teraz neviem...

kikuskkka
11. feb 2018

@lucia_9 fuuuuha, tak to veru neviem...ja tiež premýšľam že počas materskej sa dám na tú nadstavbu, ale takisto, bola som oslobodená od telesnej, hádam celé štyri roky 😂😂😂 myslíš že to bude až taký problém? Mne sa zas cvičiť nechcelo, tak s si vybavila papier 😂

anonymka11
11. feb 2018

Ahoj viem čo som sa pýtala u nás v meste tak je problém s tým keď máš spravené len nejaké nadstavbove dvojročné štúdium že to nechcú akceptovať pretože tiež som mala dilemu či vysoká alebo len nadstavba keďže strednú školu mám úplne iného zamerania ale nakoniec po týchto informáciach a po tom plate čo máš úplne najnižší som sa rozhodla radšej pre VS

lucia_9
autor
11. feb 2018

@anonymka11ahoj 🙂 Mne kamarátka robí asistentku na ZŠ a má len strednú pedagogickú.Záleží asi od požiadaviek.Mohla by som ťa prosím poprosiť do IP či by si mi nepodala nejaké info o prijímačkách a celkovo o štúdiu na VŠ ? Ďakujem pekne 🙂.

kuriatko84
11. feb 2018

Ano je mozne si urobit pomaturitne 2 rocne studium na strednej odbornej pedagogickej skole - odbor ucitelstvo materskych skol a vychovavatelstvo napr. v Modre al. v BA. Ale je mozne si urobit aj vysoku skolu, ale tiez to musi byt ucitelstvo materskych skol. Ja si robim pomaturitne nakolko uz 1 vysoku skolu mam ale iny odbor. Preto som zvolila 2 rocne pomaturitne. Lebo keby som isla na VS to je min na 4 roky bakalar. A to sa mi uz fakt nechcelo.

anonymka11
11. feb 2018

@lucia_9 písala som ip

lenjara1
27. feb 2018

@kuriatko84 a maturuje sa aj z cudzieho jazyka, ked už som raz z neho maturovala?

kuriatko84
28. feb 2018

@lenjara1 nie cudzi jazyk na maturite nie je

anonymka11
1. mar 2018

@kuriatko84 a môžem sa opýtať keďže to budete mať len ako maturitu tak máte aj nižšiu platový triedu ako učiteľka z bc či?

kuriatko84
1. mar 2018

@anonymka11 ja nie lebo ja mam aj Mgr. ale iny odbor. To zalezi na riaditelke ci vam uzna aj bc. ineho odboru. Nakolko nas skolsky system je taky ze v MS mozu robit uvitelky len take co maju ucitelstvo MS vystudovane.
Napr. moja kolegyna ma 2 tituly z toho jeden ziskala na Cambrige v UK ucila tam 2 roky na strednej skole AJ a CHEM, ale tu na SK si musela dorobit pomaturitne na Ped. aby tu mohla ucit v Ms. Bananova republika

lucia_9
autor
7. mar 2018

Proste treba papier 😂 .... len tu u nas to funguje tak ,ze sa rozhodni ci chces robit to co ta bavi za minimalku alebo chodit nasrdena za vyssiu mzdu.Alebo studuj a potom zisti ,ze ta to vobec nebavi... alebo ti ten papier ani neuznaju alebo ho nepotrebuju.Dnes je vsetko skoro o nahode alebo o stasti.Clovek sa uz ani rozhodnut nevie co je pre neho lepsie.