Učitelia, ako zdravíte bývalých žiakov?

5. mar 2023

Ucitelia, ako zdravite byvalych dodpelych ziakov? Ahoj, alebo dobry den? Tykate alebo uz vykate?

abbey1
5. mar 2023

Od nástupu na strednú školu svojim študentom vykám.

ankare
5. mar 2023

Ja by som tykala. 🙂

pribinak
5. mar 2023

Wau ….toto je za posledné 2-3 dni snáď desiata téma o zdraveni a pozdravoch
To už hranici s obcesiou. 😕😕

koniarova
6. mar 2023

@pribinak určite nejaká zdraviaca úchylka. 👍

beata_k
6. mar 2023

Preco by mi mala zdravit ahoj? Od strednej si vykame a nepotykali sme si.

patus_2
6. mar 2023

Ja zdravím stále dobrý deň. Ak žiak pozdraví dobrý deň, nikdy by som neodzdravila ahoj.

vroni
6. mar 2023

Mna minule pozdravila angličtinarka zo ZS. Dokonca aj tým menom, ktoré sme si vtedy dávali na angličtine. Bola som taká paralyzovana jej fenomenalnou pamäťou a schopnosťou rozoznávať tváre (mam 40 rokov po ZS), ze som si až teraz uvedomila, ze ona mi vlastne tykala a ja jej vykala. Nijako mi to nevadilo a to som inak na tykanie citlivá. Ale bola to obdivuhodná ženská už vtedy a dobrá učiteľka tiez, nijako ma to neruší, ze mi tykala.

mamkalentedkova
6. mar 2023

Učitelia zo základnej školy ma bežné zdravia ahoj ..zo strednej zas dobrý deň ,ale asi je to späté aj s oslovení počas štúdia .Ale raz som stretla moju učiteľku slovenčiny z gymnázia a je odo mňa len o pár rokov staršia ,sama mi navrhla tykanie ,že už nie sme v škole 😊.Teraz sme obe matky ,tak sa vieme porozprávať aj o deťoch a bežných veciach ,keď sa príležitostne stretneme 😊

ivangeline
6. mar 2023

:D ...s jednou triednou som si potykala,inac vykaju.

veronicka88
6. mar 2023

Každý zojich učiteľov či už stredná alebo základná mi týka.a to sa stretávam častejšie keďže som ostala bývať v meste kde som chodila do školy. S učiteľkou matematiky zo strednej sme si potykali🤣je to strašné pekne keď dvakrát do roka stretnem triednu a sa stiskame a vypytujeme čo nove

ecko80
6. mar 2023

Zdravím "Dobrý deň" a vykám.

dadis
7. mar 2023

@vroni Aj mna spoznala nemcinarka zo ZS, co uci teraz moju dceru a ucila aj mna pred 30 rokmi 🙂. A hned mi navrhla tykanie..takze je to prva ucka, s ktorou si tykam 🙂

vroni
7. mar 2023

@dadis, ja si tykam s triedou z gympla, ale ona si potykala so všetkými 🤣 Ale obdivujem túto ucitelsku schopnosť pamätať si ksichty a mena žiakov. Boli sme pred par rokmi s kamoškou v Taliansku. Ona zobrala ako babysitting mamu, ja susedu. Jej mama bola učiteľka (na inej škole,ako sme chodili my) a hned na susedu, ze: "Ty si Erika Xxx, teba som ucila fyziku v siedmej triede" Prvy (a asi aj posledny)krat som zazila, ze susede dosla rec. Az potom sa mi priznala, ze ona by ju (ucitelku)nespoznala a na meno sa nepamata uz vobec. Suseda vtedy mala 59, kamoskina mama o 15 viac.... (priezvisko medzičasom nesedelo, ale inak ju spoznala fakt na prvy pohlad)

vulka
7. mar 2023

Ja oslovuje krstným meno(ak si pamätám 🙂) a vykám im.

ankare
7. mar 2023

@vroni dávali ste si nové mená na angličtine? Akoze svoje slovenské meno ste si poangličtili?

vroni
7. mar 2023

@ankare, ako kto chcel. Mohli sme poanglictit svoje alebo si vybrat uplne nove. Vacsina z nas pubertakov nespokojnych so svojim "otrasnym" menom, si vybrala nieco uplne ine 🙃

lylyjana
7. mar 2023

Mne pride divne ked mi ucitelka zo zs vyka, alebo aj zo strednej (tie ktore mi tykali tam). Poznali ma ako dieta, prero mi to vobec nevadi. A to mam cez 30 😊

hrabovo
7. mar 2023

Mna učiteľka stretla po 20 rokoch v nákupnom centre a pozdravila na prvá, že ahoooj, hneď ma objala, a som nevedela ako reagovať, ale povedala som aj ja ahoj a skončili sme na kávičke, čiže začala mi hneď tykat, a to sme si teda vykali

alienkami
1. júl 2023

Učiteľky zo ZŠ (aj moja mama) zvyčajne bývalým žiakom tykajú. Tykali im X rokov na škole, tak prečo to meniť? Navyše, podľa etikety, by to bolo vlastne aj nevhodné. Keď sa raz tyká, tak sa tyká. Samozrejme bývalí žiaci vykajú, rovnako ako v škole - ak im nebolo ponúknuté tykanie. Učitelia zo stredných škôl zvyčajne bývalým žiakom vykajú (rovnako ako v škole) a zriedkavejšie si ich pamätajú. Aspoň ja mám takú skúsenosť.

margaretka
29. sep 2023

Máme v triede mamičku ktorá má dieťa s našou dcérou a tu mamičku kedysi učila táto učiteľka 1.srupen a je to teda veľmi nepríjemné keď ma rodičku prvaidelne na ňu hovorí ako na jej žiačku tyka jej a vyťahuje nezbedbosti ktoré ona robila a robí to aj jej dcéra a žánrov ju trestá prehnutim cez koleno lebo aj tá jej mama taká bola a len prehnutie cez koleno pomohlo ....takže aj takto niektoré bývalé učiteľky voči bývalým žiakom ...

yelena159
29. sep 2023

Ja som sa raz pozdravila svojej bývalej učiteľke zo strednej, no neodzdravila. 🤷‍♀️