Učiteľ huslí má meniny. Je vhodné, aby mu dcéra dala čokoládu?

7. mar 2023

Poprosím vás o radu, dnes má meniny učiteľ huslí, na ktoré chodi dcéra. Je vhodné, aby mu darovala čokoládu? Na hodinu chodím aj ja keďze sa len pripravuje, je prváčka. Nechcem aby to vyznelo, že sa mu podlizujeme 😁

foxxie27
7. mar 2023

Čokoláda je taká milá drobná pozornosť, žiadne podlizovanie…..za mňa áno 🙂

roja01
7. mar 2023

Podla mna skor nie. Pre niekoho meniny nie su dolezitym dnom.

petamich
7. mar 2023

podla mna je to mile ak ho ma rada preco nie, zasa len preto ze ma meniny, to nemusite 🙂

drzaopica
7. mar 2023

Pekné gesto

nelinka888
7. mar 2023

Tiež si myslím, že je to úplne ok. Ak by to bolo niečo zbytočne veľké, tak by to mohlo pôsobiť fakt moc a podlízavo. Za mňa je to takto okej🙂

solida1
7. mar 2023

Moji synovia chodia na zušku už pár rokov a keď má učiteľ meniny v deň, keď sú v škole, tak tiež mu prinesú čokoládu. Malá pozornosť vždy poteší. Netreba za všetkým hľadať niečo zlé.

kvetinka75
7. mar 2023

mňa osobne by potešilo, ak by si niekto na mňa spomenul. Čokoláda nie je nič extra veľké aby sa to bralo ako podlizovanie. Milá pozornosť

salome123
7. mar 2023

Vobec nie... keby som bola na jeho mieste tak sa zle citim, mala by som pocit, ze teraz musim sledovat kalendar kedy ma ziak meniny aby som sa revansovala.

nila31
7. mar 2023

Pokojne mozte darovat cokoladu, nie je na tom nic zle, ziadne podlizovanie 🙂
A nechapem takemu zmyslaniu salome123 preco by mal ucitel teraz sledovat kto ma kedy meniny aby sa revansoval? My sme tiez ucitelke pripravovali male potesenie, ked nieco mala, lebo sme ju mali radi..a necakali sme za to absolutne nic. Nesledovala kazdeho meniny, ved to sa da pochopit, nikto z nas necakal na revans nic. Boli sme deti, vsetko sme si zorganizovali samy z lasky..otrasne sledovat ako sa za vsetkym nieco hlada v tomto svete dospelych.

salome123
7. mar 2023

@nila31 ked tebe kamaratka da na meniny cokoladu, tak nemas v sebe pocit, ze by sa patrilo jej tiez k meninam kupit nieco?

nila31
7. mar 2023

@salome123 ano mam, az na to, ze je to uplne ina situacia a uplne iny vztah ako ucitel-ziak
Este som nevidela ako ucitel sleduje narodeniny alebo meniny kazdeho svojho ziaka, lebo ziaci sa mu poskladali na bonbonieru a pod.

90909
7. mar 2023

Ja napr. nevidím nič zlé len na "Dobrý deň pán učiteľ a všetko najlepšie k dnešným meninám." Bez daru.

ngl
7. mar 2023

Ucim na zuske a bezne dostavam od ziakov taketo podarunky ci na meniny, den ucitelov...

terezka1947
7. mar 2023

Kľudne,je to milé.
Aj mnohí učitelia dávajú deťom počas sviatkov nejakú sladkosť,či minidarcek. Aspoň u nás na ZŠ,či ZUŠ.

sense
7. mar 2023

Ak hjo m'a rada ako učiteľa ako prečo nie. Ale ak to ma spraviť len preto ze ty vieš ze ma meniny tak nie

vilma7
7. mar 2023

Na sviatok učiteľa by som nedávala nič, skôr na konci roka nejakú pozornosť.

7miriam77
7. mar 2023

Podla mňa je to uplne vhodné. Mile gesto

deti95060810
7. mar 2023

za mňa pchatie do zadku...

autor
7. mar 2023

Ďakujem vám milé žienky, vo mne sa to trochu bije, ale je vás viac čo by ste čokoládu dali, tak idem nabrať odvahu. 😁

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinapetronela
7. mar 2023

Ja by som nedávala .naco.

bukajka_mata
7. mar 2023

Asi aj podľa toho, aký máte vzťah. Ak je to tak, že sa aj porozprávate trošku alebo tak, tak by som dala, ak je to len také, že privezieš dcéru a počkáš, kým skončí hodina, tak nie.

lucik194
7. mar 2023

mlada uz doniesla k meninam cokoladku tiez ucitelke...... a dokonca k vianociam za vlastné kupila ponozky s notami 😅

vulka
7. mar 2023

U nás si to manažuje dcéra sama a veru učiteľovi niesla čokoládu. A prijal ju.