Tvrdý verzus mäkký matrac

emma673
1. máj 2018

Ahojte. Chcem sa poradiť, ktorý matrac je lepší pre štíhlu dospelú osobu. Po 10 rokoch som chcela zainvestovať matracov a kúpila som tvrdé. Manželovi, ktorý ma nadváhu vyhovuje, ale mne sa dosť zle spi a ráno mam strhnutú ruku. Myslite, že je to o zvyku? Keďže nestáli malo, nechce sa mi kupovať nové.

simsalabim
1. máj 2018

Asi je to prudko individualne. Ja tiez preferujem tvrdy, na dovolenke v hoteloch trpim, ked su makke a neznasam pruzinove. Mavam z nich casto bolest hlavy. Starsej dcere sme nedavno kupovali novy matrac, lebo na starsi sa stazovala. V obchode sme boli 3x, vyber zuzila na 2 a posledny krat na nich asi hodinu lezala a cumela do mobilu 😂 Vybrala si s oznacenim “ velmi tvrdy” a je spokojna. Je tenucka, vysoka a ma 19. Ako dlho tie matrace mate? Nedaju sa vratit?

lilyianka
1. máj 2018

@emma673 ja mam tiez tvrdy, z makkeho ma bolela hlava, mala som stuhnutu krcnu chrbticu tak sme vymenili...muz si tiez kupil tv rdy, ale kedze mu nevyhovoval ( vstaval rano ako dolamany) vymenil si ho za stredne tvrdy a je spokojny.....
Kazdemu vyhovuje nieco ine a nezalezi ci je niekto chudy alebo nie

oli18
1. máj 2018

Som prekvapená, že píšete o mäkkých matracoch.Kde ste ich kúpili? Z čoho boli? Ja som mäkký chcela, ale nenašla som nikde. Väčšinou bolo na nich uvedené stredne tvrdý, alebo tvrdý. V posledných rokoch som kúpila 3 rôzne matrace, všetky penové, s pamäťovou penou. Ani nie po dvoch rokoch sa z jedného začala drobiť práve pamäťová pena. A to mal záruku 25 rokov. Práve včera som ho bola vrátiť a zobrala som s taštičkovými pružinami, s kokosovým vláknom a pamäťovou penou. Je oveľa tvrdší, ako ten, ktorý mali vyložený v predajni. Po noci ma z neho celý deň bolia kríže. Zajtra ho pôjdem vrátiť. Ja preferujem mäkší, lebo sa chcem do matraca "ponoriť". Ale keďže mám len 62 kg, tak na tvrdšom to nejde.

osky
1. máj 2018

My mame matrace ...neviem teraz spravne ako sa to vola.asi s pamätovou peniu.vytvaruju sa na tvar tela ked sa na nich lezi.su pevne ale velmi flexibilne cize nie su tvrde ale ani neostane podo mnou misa...
Boli drahsie ale v obchode bol dobry poradca.vsetky sme poskusali...velka spokojnost

osky
1. máj 2018

Az teraz citam ze ta pamätova pena ti nevyhovuje.
Hm.musis vyskusat v predajni.daj si cas

emma673
autor
1. máj 2018

@simsalabim spím na nich druhu noc. Neviem ci sa dajú matrace už odhalené a použité vrátiť ...

emma673
autor
1. máj 2018

@dominika6 ďakujem

simsalabim
2. máj 2018

@emma673 niektore predajne to ponukaju...napr. Ikea. No snad po par dnoch uvidis a ak sa nebude dat, budes musiet kupit novy. So zlym matracom je velmi tazko...

montemotherone
2. máj 2018

@emma673 matrace sa majú prispôsobiť hmotnosti. Preto sú pre tvojho muža o.k. a pre teba nie :-/ Keď si už investovala, mala si vybrať dva a obojstranné 😉 Na jednej strane tvrdší a na druhej mäkší. Môžeš to ale zachrániť. Doplň si tam takú podložku, je to cca 5-7cm hrubá pamäťová pena. Dostať v IKEA.

emma673
autor
2. máj 2018

@montemotherone skúsim. Určite lacnejšie riešenie. Netušila som, že vybrať matrac je taká veda😉 predavačka povedala, že je dobrý, ja som si tam na tri sekundy ľahla a kúpila

ada1981
2. máj 2018

@emma673 mala som rovnaky problem - matrace z decodomu. dva tyzdne som vstavala dolamana, co mi bol matrac tvrdy, potom to preslo.dnes by som iny nechcela.. ale hned som pisala ze ho chcem menit, aj mi odpisali ze nech pockam 2 tyzdne a potom sa dohodneme ak mi bude stale tvrdy..

mareri
24. jún 2019

ja mam rada stredne tvrdy. Vo vlemi makkom sa vlemi zaborim do matraca a nespi sa mi dobre a pri tvrdom ma bolia križe. Takže idealne zlata stredna cesta