Turistické topánky - veľkosť

6. jún 2023

Ahojte, toto je ok veľkosť alebo zobrat menšie? Sú to hanwagy a až o číslo väčšie ako nosim bežne. Iné typy mi sú už úzke pri prstoch a wide modely sú moc široké zasa. Zasa sa bojím aby sa päta moc nehýbala v zostupoch, mám pocit že nedrží úplne pevne. Foto v komente Dik za tipy

autor
6. jún 2023
vulka
6. jún 2023

Sú úzke.

lucik194
6. jún 2023

uzke a az moc velke

3tato
6. jún 2023

Aj mne sa zda, ze su uzke a velke - zalezi na tom, aku turu v nich pojdes - teren, zataz, ako dlho... Noha zvykne zvatsit objem, trochu opuchne. A skusaj s ponozkami, ktore si do tej topanky planujes dat na nohu ... Takze ak ti nesedi hanwag, mozno skusit inu znacku. Ale to je len moj nazor, rozhodnut sa musis sama.

autor
6. jún 2023

@vulka
@lucik194
@3tato skúšala som už asi 12 topánok a žiadne mi nesedeli. Mám ponožku hrubšiu, ktorú budem bežne nosiť, hanwagy sa mi zdali ešte že ako-tak sedia. Talianske značky mi prišli úzke... Wide modely od la sportiva mi boli široké celé, pata sa hýbala. Klasické modely mi boli väčšina topánok úzka v oblasti prstov, mám otlaky na malickoch čiže je s tým problém. Za týždeň ideme na dovolenku a nemám žiadne topánky, objednávať si netrúfam a bola som už v troch turist.obchodoch.😁 tak fakt neviem no. Podľa vložky sa vám zdajú úzke ? Ďakujem

autor
6. jún 2023

Sú to tieto čiže koža môže povoliť no..

3tato
6. jún 2023

Podla vlozky sa mne osobne zdaju uzke v oblasti, kde mas malicek. pokial budes slapat dlhsie ako par hodin, noha opuchne urcite, aj ked len o 1-2 mm. Zvysi sa ti tlak materialu na to miesto + trenie + pot a mas pluzgiere. Tie ponozky mas merino aspon? Bavlnu by som rozhodne neodporucal. Tura v akom terene? Potrebujes obuv nad clenok, nehrozia ti odery aj tam? Koza ze povoli? No neviem, za tyzden ked v nich budes chodit mozno... Pokial ti niekde navlhnu a zmoknu, budu tvrde a bude problem v tom chodit ... samozrejme, tazsie sa susia... V hentej topanke ti noha dychat urcite nebude, prejdes v tom par km a budes rada, ked to vyzujes 😉. Pokial nejdes vyslovene nejaku VHT, tak tieto by som si ja rozhodne nevybral, ale to je moj subjektivny nazor... Volba obuvy a ponoziek je pre mna zaklad, ked idem na trek.

3tato
6. jún 2023

Ja som spokojny so Salomon - konkretne "Salomon xa 3d pro" - maju modely pre muzov aj zeny, aj wide (sirsie) verzie + mozes si vybrat, ci chces s GTX upravou alebo bez.... je to bezecka trailova obuv, nieje vyslovene na VHT. Ale prave trailova obuv je oblubena u trekkerov, ktori davaju dlhe trasy pod zatazou. Je makka, ma dobry grip, je vzdusna s dobrou ventilaciou.

autor
6. jún 2023

@3tato a kde si ich kupil, je možnosť to niekde vyskúšať? Áno Merino ponožky a áno noha sa mi potí riadne. Túry nebudú momentálne vht terén, skôr trávnaté turistiky, občas po skalách niečo. Topánky som zvyknutá na mid modely, lepšie držia nohu

autor
6. jún 2023

Prosím ťa a odfotis mi tvoju nohu na vlozkach? Ako to máš v turistickej obuvi..dikees

3tato
6. jún 2023

No tak, na tie tury co spominas by toto bolo idealne, oni robia aj mid modely, akutrat neviem ci zrovna z tohto modelu, ale maju aj ine... Staci si kuknut na nete Salomon trailova obuv. Ak chces, maju aj s goratex membranou, nepremokave (pre mna nepouzitelne, ale na jednodnovu turu v pripade dazda alebo prechode cez mokru travu su ok). Poslem ti foto do posty.

3tato
6. jún 2023

Vlastne nemozem, lebo si anonym 😉

3tato
6. jún 2023

https://www.4camping.sk/vyrobcovia/salomon/xa-p... tu si pozri... da sa tam objednat viac cisel na predajnu, vyskusas ktore ti sadnu a ti kupis....

3tato
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
6. jún 2023

@3tato skúsim 4camping.. aj tieto rozmýšľam. Keen... Sú širšie... diky... Inak foto sem môžeš poslať do konverzácie...

3tato
6. jún 2023

Vies co, paradoxne, ked som vytiahol vlozku z tenisky, tak tiez to mam natesno... myslim v bokoch ... takze to nieje vypovedna hodnota. Ide o to, ze ta teniska ma uplne iny strih na bokoch aj celkovo, cize sa neda porovnavat. Mna nic nikde netlaci ani po 18 km ... bez otlakov. Ale ja mam zase tu "wide" verziu... Treba skusat no... tazko radit 🙂

3tato
6. jún 2023

S tymi Keen neviem... nemam skusenost. Ak ta obuv je tepla ako pisu a ty spominas, ze sa ti potia nohy, tak to asi nebude dobra kombinacia. Na tvojom mieste by som skor hladal nieco bez membrany a priedusne, len latku. Predsa tepelnu izolaciu mas ponozky. Merino, aj ked je vlhke, tak nieje studene. Ale vlhkost odvadza. V uzatvorenych topankach sa ti bude noha parit. Podla seba ak poviem, tak na moje tury, povedzme 3-4-5 dnove treky sa mi osvedcila tato obuv. Nizka, lahka, priedusna. Na clenkoch ma neodiera, noha mi dycha. Ak prsi, alebo je mokro, mam nepremokave Dexshell ponozky. Je mi jedno, ze tenisky su mokre, ale nohy mam v suchu. tenisky vysusim behom par hodin, vycpem novinami a bezproblemu na druhy den suche. Ale uzavrete tenisky a s membranou budu vlhke aj na druhy den... to by si musela susit niekde na peci, co v prirode asi tazko... Ale ako vravim, na jednodnovku sa ti mozu hodit...

lucik194
6. jún 2023

priznam sa do tatier turistikovat nechodim a vsade inde som vysla v nizkych turistickych salomon teniskach....

zuzanaam
6. jún 2023

Mám hanwagy a ja osobne neodporúčam. V predajni som mala pocit, že mi sedia, po 5 km som mala krvavé päty. Poradil mi ich môj ex, vraj lepšie vibramy neexistujú. Ale on má extrémne úzku nohu, zato si ich nevie vynachváliť. Pre mňa sú priúzke. Každému sedí niečo iné. Vysoké vibramy mám Planiky. Naposledy som išla 50-ku v členkových kožených Merelloch. Mne tá značka sedí najlepšie, aj keď každé zoderiem do 2 rokov. Na leto by som radšej išla do trailovej obuvi. Dcéra má Salomony, chodí v nich behávať, ale ona má tiež úzku nohu.

vanilkovazmrzka
6. jún 2023

Uzke nie su, sak vnutorna vlozka nikdy nepresahuje chodidlo. A ci su velke? Treba si ich obut, chodit v nich, ked sa nepodkynas o vlastnu nohu, dobre to bude 🙂