Tringelty za donášku

27. mar 2023

Koľko dávate prepitné za donášku?

petamich
27. mar 2023

nezvyknem davat sprepitne za donasku

caroline_
27. mar 2023

Nedavam

maca1984
27. mar 2023

Podľa toho koľko mám platiť. Príklad ak 10.50 tak zaokrúhlim na 12, ak 17.60 tak zaokrúhlim na 20

martinkatinka
27. mar 2023

Niekedy 10-20 centov, niekedy nic

slavomira236
27. mar 2023

Len do celej 50 tky

sense
27. mar 2023

Nedávam sprepitne.

19mmm71
27. mar 2023

vždy dávam,zaokruhujem aby to boli 2-3 eura

nikaeli
27. mar 2023

nedávam, za donášku predsa platím

matullienka
27. mar 2023

Poväčšine si objednávam donášku a platím ju už pri objednávke tak nedávam nič ak platím v hotovosti kurierovi zaokruhlim na celé euro

tenerifka
27. mar 2023

u nas sa da objednat donaska len z jedinej miestnej pizzerie, a davam tak 2-3 eura za cca 20 eurovy nakup. Ked som v Madride, davam od 1 do2 eur, je to tym, ze miestnych poznam osobne a v Madride je to uplne anonymne

jazula
27. mar 2023

Ak objednávam cez Wolt, tak dávam 0,5€, tam to nahodim ako súčasť objednávky. Inak v hotovosti nič.

henka123123
27. mar 2023

Ano davam aj za donasku aj kurierovi aj casnikovi aj predavacke v obchode na pumpe.vzdy zaokruhlim

danyelia
27. mar 2023

Ahoj, v závislosti od veľkosti objednávky a celkovej sumy, a aj toho, koľko mám práve v peňaženke, lebo väčšinou platím donášku kartou vopred, ale aj od spokojnosti, resp. akejsi sympatie, rýchlosti vybavenia objednávky, slušnosti a pod. Určite vždy nechám minimálne 0,50 €, napr. za jedno donesené menu, keď mám 1 €, tak dám to, keď nám donáškar vynesie jedlo až ku dverám, tak aj 2-3 € dostane navyše aj centy, zaokrúhlim to...

liusa82
27. mar 2023

vôbec som nikdy nepochopila tieto tringelty.Je to ich práca sú za to riadne platení,tak prečo by som mala ja dávať niekomu niečo ešte navyše akože za čo? a obálky v nemocniciach atd..to už absolútne nechápem.Ani by som nikdy nič také nedala

danyelia
27. mar 2023

@liusa82 Ahoj, no v niektorých profesiách je to taký zvyk, čašníci mali (neviem ako je to teraz platovo) minimálne, resp. pomerne nízke platy a kompenzovali si to aspoň tými tringeltmi. Ja v tom nevidím problém, ak som spokojná s hocijakou ponúkanou službou (kaderníctvo, manikúra, donáška, obchod, taxi...), je tam ochotný, milý, usmievavý pracovník/čka, ktorý dobre pomôže, poradí a som maximálne spokojná s jeho prácou, prečo ho nepotešiť eurom navyše? Mňa to nezabije, jeho motivuje. Veď kto nechce, nedá...

abbey1
27. mar 2023

Dávam, ak objednávam z obľúbenej donášky, ak si milí a privezú v sľúbenom čase. Ale len zaokrúhľujem, abyto bolo cca 0,50 c až 1 euro. Zvyčajne objednávam jerno- dve jedlá.

saxana000
27. mar 2023

V podniku necham.viac za servis casnicke kyora sa.sa.5x.otoci k stolu komunikuje snazi sa musi.po mne upratat stol umyt pohare kludne aj 3 eura.za pizzu švacnutu do krabice a dovezenu polostudenu nervoznym hnilym soferom ktory ma vytiahne pred bytovku ked prsi/snezi/fuci este 5.minut pred prichodom necham max 20.centov.viac si nezasluzi

danyelia
27. mar 2023

@saxana000 ...no vidíš, ale zase z druhej strany, možno keby si mu raz nechala 1 euro, usmiala sa na neho, poďakovala, možno by si Ťa dobre zapamätal a tú pizzu by Ti nabudúce rád priniesol až pred dvere 😁

liusa82
27. mar 2023

@danyelia to si sami ludia robia že je to taký zvyk.Nemali ich na to naučiť tak by nebol nijaký zvyk.Potom nech dávajú každému v každej práci.Ako mne je to jedno,občas zaokruhlim aj ja ak sa mi nechce čakať kým mi vydaju.Ale priznám sa bez mučenia že u mňa je to hlavne lakomosťou aby mne menej zostalo no to určite 😀

nikyball
27. mar 2023

Ja nechavam , mne je hlupe nedat. Kadernicke, nechtarke, donaske , predavacke, casnikom. Ale uz som sa nad tym tiez zamyslala, naposledy som na tringeltoch nechala za jeden den 7 e. A to boli len ranajky kupene v potravinach, menicko, nechty a poobede kava.

zobaka
27. mar 2023

áno dávam 1-2 eura

liusa82
27. mar 2023

@nikyball no presne.O tomto je reč.Ja keby takto každému každý deň nechávam kde by som prišla.A pri tom nemám nízky plat.Ale ochudobňuje človek takto seba zbytočne.Nepoviem raz za čas

tamitamitami
27. mar 2023

Ja dávam tringelt keď si objednám jedlo napríklad v zlom počasí, tesne pred zatvorením podniku (1€-2€), ak si objednávam jedlo normálne väčšinou nedám nič prípadne nechám pár centov (napríklad mám platiť 17.85€, nechám do 18€....ale to nie je kvôli tomu že by som nechávala tringelt ale skôr s praktického hľadiska aby sa mi doma nakopili drobné).

rachel36a
27. mar 2023

Odkedy maju trend nenosit domov ale mam si ist preto dole pred vchod tak nedavam nic...pokial mi prinesu, tak cca 1€... Ak neprinesu tak nic..

osky
27. mar 2023

Po celom svete sa odjakziva za taketo sluzby davaju tringelty a patri to podla mna k slusnemu spravaniu.
Trinkgeld nedam,ak som Fakt nespokojna.
Aj ako studentka som chodila na zarobky...Vase decka nechodia?
A zaraba sa najmä na tych tringeltoch .
Ved netreba hned dat pol platu...ale aspon zaokruhlit tych par centov...
Ja to beriem tak-ak si to nemozem dovolit,tak nejdem na nechty, ci nevyuzivam donasku .....
Poriesim sama,doma a neriesim tringelt.nie?

minesasubu
27. mar 2023

Vacsinou objednavam cez bolt,wolt tam vzdy dam 1€ a ked je vonku naozaj zle pocaske tak aj 2€
ked mi prinesie niekto tak vzdy zaokruhlim aspon do 1€ ak platim hotovosti dokonca aj ked niekde platim kartou tak davam v hotovosti drobné čo mam
ja napriklad ked mi prinesu nakup tak platim kartou a kurierovi vzdy dam nejaku sladkost 🙂 vzdy sa velmi potesia je to velmi mile ked sa na Vas niekto usmeje a aj zlepsite den nielen sebe ale aj ostatnim , je velmi zla doba a ta ludskost a nejaka slusnost sa kamsi vytratila :(