Triedenie bielizne

anika234
25. apr 2017

Žienky moje milované poradkyne 🙂 jedna zásaditá vec. Ako triedite oblečenie?? na miliardu kategórii?? Hentaké, také, onaké..?? Alebo len na 3 druhy biele, farebné a čierne? A uteráky periete zvlášť? 🙂 🙂 🙂 🙂

anabeth
25. apr 2017

ty dnes perieš ako o život 🙂
ja na svetlé na 40°C, tmavé na 30°C a červeno-fialovo-bordová kôpka tiež na 30°C 🙂
a uteráky s kuchynskými utierkami nezávisle od farby periem spolu na 90°C

anika234
autor
25. apr 2017

Hej periem 🙂 už som sa sem chcela dávno prihlásiť ale vždy nebol čas :( takže sa pýtam hneď všetko v jeden deň 🙂)...Vieš čo ja mam na práčke aj program pre tmavé prádlo a voda sa ohreje na 15 stupňov :O asi ho začnem používať alebo prejdem na 30 ako ty

anika234
autor
25. apr 2017

@anabeth a k uterákom dávaš aj aviváž? Lebo som čítala že by nemala ísť

anika234
autor
25. apr 2017

Alebo aj tak dávaš tie olejčeky

anabeth
25. apr 2017

@anika234 ja si urobím roztok- pol litra octu, pol litra vody a olejček- to mám urobené aj 3-4 vone ( nesmie chybať levanduľa a citron🙂 ) a z toho odmerku ako aviváž
a dávam to aj na uteraky

miku1
25. apr 2017

@anika234 Moje kôpky na pranie sú takéto: biele, čierne, červeno-ružové, ostatné farby, uteráky, spodné prádlo, pletené. To sú také základné kategórie 🙂 Väčšinou periem na 40 stupňoch, uteráky, posteľné a spodné prádlo na 60 stupňoch. A k predchádzajúcej téme len doplním, že aviváž nepoužívam žiadnu už asi 3 roky.

deti95060810
25. apr 2017

biele - 60, svetlé farby - 60, čierne - 50, tmavé farby - 50,
Raz za nejaký čas dávam biele a svetlé na 90 stup. napr. uteráky, tielka, ....

dominka11
25. apr 2017

Ja periem zvlast biele, cierne, modre, cervene, potom este blede😂samozrejme uteraky zvlast aj utierky. Vacsinu veci na 40ke. Okrem postelnej bielizne, uterakov, utierok...

anabeth
26. apr 2017

@dominka11
@miku1
máte takú menšiu páčku? Ja mám práčku na 7kg, keby som potriedila na tolko kopok, tak periem poloprázdnu a to nás je 5

miku1
26. apr 2017

@anabeth Mám práčku na 4,5 kg, sme doma 4 a periem tak 1-2 dni v týždni, takže to tak akurát za ten týždeň naplním.

lorela
26. apr 2017

@anika234 Na miliardu kategórií 😝. Okrem triedenia podľa farieb, samozrejme, ešte aj na detské veci, ktoré zatiaľ neperiem s našimi dospeláckymi. Mužove veci väčšinou neperiem so svojimi (on rifle, ja jemné blúzky, to spolu nejde), čiže on, ona a ono kategória 😅. V rámci on, ona a ono kategórie nasledovné delenie - ponožky vždy len s nohavicami, spodné prádlo tým pádom nikdy s nohavicami 😅 ale s vrchnými časťami oblečenia. Uteráky samostatne, utierky samostatne, plachty samostatne (lebo 40 stupňov), obliečky samostatne (lebo 60) 😅.
PS: Na uteráky nepoužívam aviváž ale ocot. Ocot pridávam aj k ponožkám a niekedy aj k spodnému prádlu, plachtám či obliečkam.

lobic
26. apr 2017

No tak ja na biele farebne a cierne. A zvacsa davam teda este rifle prat zvlast a ale dalej to u netriedim. Vsak by som asi nic ineho asi nerobila len ako triedila. Takto to podla mna staci a nemala som ziadny problem ze by sa mi pradlo zafarbilo. ak viem ze nieco pusta tak to periem v rukach😉

miriam11
26. apr 2017

@anika234 biele, cierne, farebne, cervene a sytoruzove. Utierky periem zvlast velku hromadu, ked sa mi nazbiera na 60 a uterky tiez zvlast na 60 bez avivaze.

sintra
26. apr 2017

biele, cierne, farebne, pletene/vlnene (niektore take periem len rucne). Este zvlast periem take ze kupelnove koberceky.

dominka11
26. apr 2017

@anabeth mame normalnu velku 7kilovu😂a zaplnim vacsinou normalne pracku. Jedine utierky periem tak 5-6 kusov.

ava11
26. apr 2017

Ja budem asi mimozemstan, ale triedim na: oblecenie a uteraky/postelne pradlo 😀 Farby vobec neriesim. Bieleho mame minimum, len zopar gatiek a tielok, co mi je jedno, ak neostane svietivo biele. Periem tak 3 pracky oblecenia tyzdenne a 1 uterakov/utierok. Oblecenie na 40 a uteraky na 60. A este dalsi bonus, nezehlim 😀 Vsetko mame bavlnene, dobre vytrasiem a pekne zavesim na susiak a potom na tele sa to natiahne. Ja sa mam prilis rada na to, aby som minala svoj zivot takymito hovadinami 😉

co_co
27. apr 2017

@anika234 Triedim vacsinou iba na farebne, biele a cierne. Inak nejako neriesim. Davam aj uteraky oprat s oblecenim. A ked mam nejake tricko, ktore viem, ze by sa mi mohlo poskodit tak dam samo oprat na rucne pranie alebo si ho rucne operiem v umyvadle