Tribeč - záhady

29. okt 2022

Ahojte. Zaujíma ma, či má niekto s Tribečom (poprípade aj z iných lokácií na Slovensku) spojenú nejakú zahadu, niečo zvláštne, možno niečo zaujímavé?
Je obdobie dušičiek, tak by ste sa mohli podeliť o vaše ,,strašidelné,, príbehy 🙂👻🕯

larazivago
29. okt 2022

Však už dakto napíšte 😁🧟‍♂️

h2
29. okt 2022

@larazivago Aj ja som si zapla upozornenia a čakám. 😁

1mina
29. okt 2022

Pripnem sa 😁

autor
29. okt 2022

Žienky čakam čakam a nikto nič 😏

liusa82
29. okt 2022

No ja som priamo od Zm...často sme tam ako decká chodili aj teraz tam hocikedy zájdem na hríby a nikdy sme nič nezažili.Dokonca ani spolužiaci zo Zlatna a Mankoviec teda tých dediniek opisovaných vo filme a knihe nie😀 takže žiadna senzácia sa asi konať nebude🙂

h2
29. okt 2022

Čakáme tu a nikto nič, tak pridám aspoň link na jednu staršiu diskusiu na túto tému: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/vase-strasidelne-nepochopitelne-zazitky/

autor
29. okt 2022

@h2 😱idem na to

fajnova
29. okt 2022

Môj muž je z tej oblasti a veru nikdy nič sa mu tam nestalo a ma to celé prechodene. Môj syn čítal trhlinu a potom si obaja spravili túru po stopách tých nešťastníkov 😁 ešte čakali na to obdobie a nič 🤷😁

marcellka32
29. okt 2022

Známy tam má chatu už roky, a že nikdy nič sa nestalo...

zuz987123
29. okt 2022

Môj manžel tam prespal.. Tiež kvôli knihe. A nič :D

mirage
29. okt 2022

Spala som tam v stane nie raz, zijem.

marcellka32
29. okt 2022

Ja mám neuveriteľných zážitkov veľa, aj s duchom, aj s poslednými rozluckami, už sa nebojím, väčšinou sú to také znamenia.. naposledy otec, zomrel pred 3 mesiacmi, pri posteli má syn zaveseneho malého dreveného anjela, boli sme v synovej izbe a anjel spadol (visí tam 13 rokov a doteraz sa to nestalo), v tu chvíľu otec zomieral, verím, že sa lúčil....

mariet24
29. okt 2022

Som z blízkeho okolia, ako deti sme každý víkend chodili do lesa na celý den na túry (len samé decka od 12-16rokov) a nikdy nič podivne sa nám nestalo. A to sme aj v zime vyslapali nie raz na vrchol zibrice... Avšak osobne poznám niekoľko zvláštnych prípadov za posledné roky.
Jeden pán od nás celý život chodil na hríby, od 6rokov, avšak pod Žibricou (priamo pod ňou aj býva celý život) raz tak zablúdil, že nevedel kde je... Úplne ho premohol strach..
Moji rodičia raz išli v zime na prechádzku, už videli na konci cesty východ z lesa, no maminu premkla taká úzkosť že dokázala spraviť ani krok ďalej a donútila tatino aby zliezli cez roklinu a vyšli z lesa inde....(to bolo dávno pred vydaním knihy)...
A naposledy som kocikovala malého a z lesa vyšli otec s dcérou na bicykloch... Už začínalo byť šero, navečer... Dievča sa pri mne zastavilo, že kde sú Žirany a nejaké číslo domu povedala... Ja som sa začala smiať, že moja Žirany sú na druhej strane kopca a jej otec, že nie je možné oni idú celý čas podľa GPS navigácie v telefóne .. tak vravím že asi pod zibricou nefunguje asi lebo su úplne inde 🤔

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michalsvk
29. okt 2022

Nikdy neporozumiem preco ludia vyhladavaju druhy svet. A nemyslim ze ako adrenalin by to bola sranda. Ja osobne sa stretavam s roznymi vecami a vobec my to nepride srandovne ale skor strach vas ovladne . Pokial tuzite o adrenaline viem vam doporucit miesta ale tie su na vlastne riziko.

michalsvk
29. okt 2022

Ja som tam nikdy nebol pretoze lesy nie su miesta kde by sa mohla dusa drzat ani ine javy alebo ine energie.

polyjanka
1. aug 2023

@michalsvk ahoj, momentalne sa tymto zaoberam a hladam miesta podobneho typu...mozem pekne poprosit tie tipy na miesta? Samozrejme viem ze na vlastne riziko

michalsvk
2. aug 2023

@polyjanka Dory den Janka paci sa my vasa odvaha . Chcem sa opytat ste sama alebo ste v nejakom tyme ? V ostrave na Hrabovke je jedna velka ubytovna velky bytovy dom myslim ze tam zistite co vsetko existuje ale naozaj dajte si pozor . Zahravat si stym je naozaj nebezpecne