Treba vymaľovať a nastriekať savom byt po nájomníkoch?

lianka2
5. júl 2015

Ahojte. Chcem sa spytat na vas nazor, myslite si ze je nutne byt po predchadzajucich najomnikoch vymalovat ako ochranu pre bacilmi alebo dezinfekciu ci ako to nazvat alebo staci riadne nastriekat vsetko savom proti pliesniam - na obale sa pise ze likviduje bacily, huby, plesne, kvasinky atd. Ten byt, resp. Steny su v dobrom stave, kvoli estetike by ich malovat nebolo treba. Dakujem za odpovede

ammellia
5. júl 2015

No ak tam pred vami nebol hospic, tak myslim, ze vobec nic nemusite robit. 😉

lianka2
autor
5. júl 2015

Myslis? Lebo mam trojrocne dieta tak sa trochu bojim. Ale bsetko je v dobrom stave, ziadna plesen ani nic a vymalovat mi nema kto a firma je draha tak preto da pytam...

ammellia
5. júl 2015

@lianka2 samozrejme ;) poumyvaj podlahy, klucky, vypinace,... ale malovat ci dezinfikovat steny fakt netreba.

lianka2
autor
5. júl 2015

Ok riadne to tam vydrhnem 🙂

bajana
5. júl 2015

Myslím že hygienicky nater by bol vhodný...na to netreba profika 😉

lianka2
autor
5. júl 2015

@bajana no sama to neurobím tak preto som sa pýtala, či si myslíte že je to nevyhnutné

eeffka
6. júl 2015

@lianka2 pokial tam nebyvali brudosi umyt a hotovo, co vas to vôbec ludia napada... po navsteve tiez malujete? ved ti ludia sa hadam nesplhali po stenach

jabadaba
6. júl 2015

@lianka2 no neviem, nebezpecnejsie pre trojrocne dieta by mi prislo mat byt durch vystriekany tym Savom. Co tak dezinfekcia tzv. horskym slnkom? Dezinfikuju sa tak aj izolacky v spitaloch. Pekne byt vysvietis, miestnost po miestnosti a basta. Pre vlastny klud mozes aj na novo vymalovat. Ale to je asi tak vsetko. 😉

gretocka
6. júl 2015

ak su steny v dobrom stave a byt ti podozrivo nezapacha, nevidim malovanie ako nevyhnutne. Urcite by som nejakym univerzalnym cisticom s vodou poumyvala umyvatelne povrchy - podlahy, okna, dvere, vypinace, kuch. linku, kupelnu a WC a podobne... ak by si chcela napr. okolo postele kde bude drobec spat, da sa tam natiahnut kus tapety alebo latky, nebude sa ta stena ani suchat....
zavisi od tvojho pocitu aky mas po vstupe do toho bytu nakolko do hlbky budes cistit....

lianka2
autor
7. júl 2015

@eeffka
@jabadaba
@gretocka dakujem baby. Jasne ze to vsetko riadne vydrhnem co da da, tie umyvazelne povrchy. Chcela som pocut viac nazorov.
@jabadaba to horske slnko myslis tu lampu? Nrbiem si spomenut ako sa vola...

jabadaba
7. júl 2015

@lianka2 ak myslis infra cervenu lampu, nie nie, to nie je ono. Horske slnko je ultrafialove svetlo a ma dezinfekcne ucinky. Malo by to byt dostat bezne v elektre. Kedysi to nasi tam kupovali. Dalo sa to prepnut aj na infracervene ziarenie, ktore sa pouziva k nahrievaniu casti tela a potom na to ultrafialove. To musis mat ochranne okuliare na ociach, byvaju pribalene a najlepsie nevstupovat do miestnosti. Miestnost po vyziareni voni ozonom. Tato metoda sa vyuziva aj v spitaloch. 😉

lianka2
autor
8. júl 2015

@jabadaba ano tu druhu som myslela. No kuknem tu co si spominala ked budrm mat cas. Dakujem