Topánky na ples ak je partner rovnako vysoký

ellaafi
20. jan 2019

Baby poraďte 👃
Ideme na ples. Ja 173cm, muž 172cm (výška) 😉
V bežnom živote takmer žiadny rozdiel....
Čo? teda aké topánky 😉 si obuť na ples aby som ho "neprerástla" teda aby som nebola od neho vyššia a aby sme nevyzerali komicky 😉.....
P. S. baleriny nenosím (nemôžem)
Ďakujem za názory 😉

pininka
20. jan 2019

@ellaafi ja mám 178cm a muž má 174cm takže to vidno, nenosím opätky, na ples Max 5cm, mne to samej vadí, mať opätky. To že je nižší vôbec neriešim.

repkova
21. jan 2019

@ellaafi Ja by som sa s tým netrápila. Mám priateľku, ktorá je o hlavu vyššia od manžela a nerieši to. Existujú spoločenské topánky aj na nižšom opatku a na parkete si to nikto nevšimne. Keby aj, ľudia sa bežne nad tým nezamýšľajú. Užite si ples a neriešte nepodstatné záležitosti. Každý je nejaký, jeden malý, iný tučný, ďalší škuľavý...

ellaafi
autor
21. jan 2019

@pininka
@repkova nejak extra to neriešim a doteraz som to ani neriešila, len prešli mi náhodou rukami staršie fotografie a až na nich som si to uvedomila 😉........ A ďakujem za názory 😉

pininka
21. jan 2019

@ellaafi aj mne to niekedy vadilo, ale presne že poznám páry kde je to ešte oveľa viditeľnejšie, predsa u vás je to iba jeden CM.

fokuska
21. jan 2019

@ellaafi AK idete na ples (skutocny ples, nie nejaku tancovacku alebo inu zabavu), tak zvycajnym dresscodom na plese je black tie. Pre zeny to znamena dlhe spolocenske saty a lodicky (vraj su pripustne uz aj otvorene spolocenske sandalky s perfektnou pedikurou).
Nemas teda velmi co spekulovat, vyber si nizsi podpatok, nie uplne najvyssi.

Mimo bontonu su uz napr. balerinky, ktore pod dlhymi satami vobec (ani pri tanci) nevidiet.

ellaafi
autor
21. jan 2019

@fokuska je to by som povedala štandard ples, čiže ten dresscode mám ako tak vyriešený (šaty dlhé............) len som sa "zasekla" na tých topánkach 😉.......... A baleriny by som si fakt nechcela obuť.
Ďakujem za názor

jasminet
21. jan 2019

baleriny urcite nie su ani pripustne, ani otvorene sandale, takze lodicky na nizkom opatku

lacibo
23. jan 2019

@ellaafi závisí od typu šiat, k niektorým modelom v pohode aj tenisky, slávnostnejšie, čierne, s čiernom podrážkou úplne v pohode..nech je sranda😉

lacibo
23. jan 2019

@lacibo ešte dodám, ak píšeš že štandard ples..tam sú vidieť aj krátke šaty, aj letné šaty, muži aj bledé saká..skrátka všeličo a hlavne mladí..tí nedodržiavajú veľmi bontón.. ak je to ale taký nóbl ples, tak lodičky na nízkom..

fokuska
23. jan 2019

@lacibo Na standard plese som take veci este nevidela 😲 svetle saka, kratke saty alebo dokonca letne jedine na takych "dedinskych" plesoch - ktore nie su plesmi ano omylom, su to nejake tancovacky, polovnicke, hasicske a neviem ake zabavy.

Oblek je denny "pracovny" odev, na ples sa nosi smoking.

mircalla
23. jan 2019

@lacibo Asi si pleties ples a nejake hody

lacibo
23. jan 2019

@mircalla nie, nepletiem si ples so zábavou😀, ja mám s mojim mužom vždy vhodné oblečenie, hoci po polnoci prezúvam tiež balerínky alebo tenisky..😉ja len píšem svoje skúsenosti, že nie jeden raz som videla na plese všelijaké "outfity"..každý si skrátka oblečie, čo chce, tak to je, ak je tam stará známa partia..hlavne, že je veselo..nebola som ale na Plese v opere ešte, to nie😉, poznám len bežné plesy, ktoré bývajú v mestách..

mircalla
24. jan 2019

@lacibo to nie je pravy ples, vid prispevok od @fokuska
Mozno to ma ples v nazve, realne je to zabava

fokuska
24. jan 2019

@lacibo Vies, na skutocnom plese si drzia uroven a v nevhodnom obleceni ta na neho ani nepustia.

Porusenie dresscodu je vyjadrenie neucty k hostitelovi.
Ak ma niekto problem dodrzat dresscode, tak nech na take akcie nechodi :-/
Nedokazem pochopit ako to este niekto moze obhajovat - rifle mozes aj do divadla, mladi chodia aj tak, na stuzkovu nemusi byt oblek, saty mozu byt letne, ns ples mozes ist ako chces... :-/

lacibo
25. jan 2019

@fokuska JA to neobhajum, píšem len, čo som videla..ja ako hosť na plese (vždy tip-top upravená podľa bontónu!) nie som oprávnená posielať iných hostí z plesu, lebo sú nevhodne oblečení.. ale ako som písala, ak ide o viac menej uzavretú spoločnosť určitých ľudí , a nikomu to nevadí, tak prečo nie, ak to tebe vadí, tak si vyberaj iné plesy, ja som s tým o.k....:wink:a reagovala som tu v prvom rade na autorku, že podľa mňa môže mať topánky na nízkom a keď písala že baleríny nie, tak potom ostávajú jedine slávnostné tenisky..alebo je ešte taký typ akoby "pánskych" topánok, mokasíny a pod. ale iné možnosti už nie sú..

lacibo
25. jan 2019

@mircalla môže byť, to ja ako hosť už neriešim..to je na viacerých akciách vidieť - napr. aj na stužkovej dcéry som sa stretla s tým, že niektoré mamičky prišli akoby rovno z práce a nie upravené ako na slávnosť, pričom my s mužom sme sa celý deň chystali..a môžem menovať x príkladov..😉

fokuska
25. jan 2019

@lacibo Ano s odpovedou ohladom topanok, ok.
Mna velmi zarazilo to, ze takto ludia chodia na ples - a ak to organizator necha tak, tak asi to nie je tak celkom ples, kedze sa neriadi bontonom.

Pamatam si, ze Suzie Hroncova prisla na ples v opere v kratkych satach - sice ju pustili, aj sa fotila pri fotostene a potom ju upozornili, ze je nevhodne oblecena, najprv netusila preco, ked sa jej novinari pytala preco si vybrala take saty - hned potom z plesu odisla.

ellaafi
autor
25. jan 2019

@lacibo
@fokuska
Baby ďakujem za názory........... Ideme na Ples športovcov, dresscode uvedený nie je, napriek tomu viem čo sa smie a čo nie,v tom mám ja úplne jasno, to či tam príde niekto v krátkych letných šatách a sandále, alebo "športovo" ....... to je len nejaká výpovedná hodnota hosťa resp úcta k udalosti ako takej.
Ja už týždeň hľadám niečo pekné a vhodné na moje nohy 😉😀 a ešte veľkosť 41
Príjemný víkend 😉

pininka
25. jan 2019

@ellaafi ja som si včera objednala cez webmoda.sk číslo 41 lodičky, majú 5cm opatok, ale majú aj iné.

ellaafi
autor
25. jan 2019

@pininka ďakujem, idem kuk, tam som ešte nebola 😉

lacibo
25. jan 2019

@ellaafi no práve aj taký typ plesu chodievame😅 a športovci sú dosť uvolnení, čo sa plesového outfitu týka, nie všetci samozrejme😉

ellaafi
autor
25. jan 2019

@lacibo na margo toho že športový ples, chlap mi povedal že ak si obujem kopačky tak výškovo to bude v pohode 😉😀😅🙊🤦‍♂️

lacibo
29. jan 2019

@ellaafi no vidíš, o tom som celý čas hovorila..na športový ples v pohode aj tenisky, ale zvolila by som určite elegantné, slávnostnejšie a čierne..závisí to najmä od strihu šiat, aby sa to hodilo a pôsobilo to sviežo a dievčensky..😉

montemotherone
5. feb 2019

@ellaafi prečo by si ho nemohla prerásť? Vyzerá to náhodou veľmi sexi. Moja známa má muža nižšieho, a mala normálne štekle. Napriek tomu sú veľmi pekný pár. O výšku nejde. Skôr o to, ako to predáš 😉

montemotherone
5. feb 2019

@fokuska ale no, smoking? Tak to je na Slovensku asi tak 5 plesov. Ostatné sú tancovačky 😉 Tmavý slávnostný oblek je normálne prípustný na štandardnom plese, ak usporiadateľ neručí dress code

montemotherone
5. feb 2019

@jasminet a plná špička a voľná päta? 🤔

fokuska
6. feb 2019

@montemotherone Nie na plese, na tancovacke ako pises 🙂 Podla etikety patri na ples smoking.

lenka123321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
c_est_la_vie
2. jún 2019

Ja mam teraz nove tieto od tamarisu, stylove a chodi sa v nich ako v papuckach

ellaafi
autor
2. jún 2019

@c_est_la_vie 👌, perfektné sú