Tlačiareň offline HP

dejna_
10. jan 2023

Ahojte, vedel by mi tu niekto poradiť, mám tlačiareň HP Deskjet 2600, a stále sa mi dáva do režimu offline ..vytlačim 3 súbory a 4 mi už nevytlaci lebo je offline 🤷. Niekedy sa mi ju podarí dať online po reštarte wi-fi na tlačiarni niekedy nie ..niekedy ju nechám od nervov už tak a potom idem tlačiť a zázrakom ide 🤦. Dnes som bola už taká vytocena že som chchela objednať novú a hlavne inú značku, lebo dialo sa mi to aj pri starej tlačiarní čo bola HP. Kde by mohol byť problém 🤔? Tlačiareň má dva roky. Môže byť problém zo samotným signálom wifi ? Alebo je problém v tlačiarni? ..keď skúšam kopírovanie funguje, ale scan a tlač nefunguje ..dnes mi nabehla po reštarte wi-fi na zariadení asi po 2 hodinách...takže trpezlivosť mi už naozaj došla

aalt
10. jan 2023

@dejna_ Ked som kupoval tlaciaren, tak mi kamos prizvukoval iba jednu vec: aby som si ju pripojil kablom, lebo cez wifi to jednoducho blbne. Jemu to robilo tiez a ked ju pripojil na siet kablom tak odvtedy ziaden problem. Netvrdim ze je to tym, ale kym ju budes mat cez wifi, tak to nezistis. Ja mam tlaciaren stale pripojenu kablom a offline problem ma iba obcas notebook - ak je cez wifi ten.

dejna_
autor
10. jan 2023

@aalt ďakujem pekne za odpoveď, tiež ma napadlo že by to mohol byť problém 🤔. Len teda človek od wi-fi tlačiarne čaká že bude fungovať bezdrôtovo 🙈

lyci
10. jan 2023

@dejna_ ja tiez tak. hodinu som vzdy tlacila 1 papier a islo ma rozdrapit. muz to pred 2 mesiacmi pripojil kablom a je to lepsie, ale aj tak mi casto pise, ze sa neda. ale myslim, ze teraz uz len pri scanovani. tlac vacsinou ide

niekto2hy
10. jan 2023

@dejna_ Su routre,ktore maju USB port a cez ten sa da nazdielat tlaciaren.

slavomira236
10. jan 2023

A prosím vás mám staršiu tlačiareň išla normálne na wifi potom odišiel router dali nám druhý a odvtedy neviem ako dostať tlačiareň na wifi všetko išlo na wifi pripojiť len tlačiareň nie ...dá sa tlačiť len z notebooku cez kábel no ten používam málokedy cez telefón nemôžem lebo mi ju nenájde ani tablet..dakujem

dejna_
autor
11. jan 2023

@niekto2hy ďakujem za tip vyskúšam všetky rady lebo nervy už mi došli 🫣

aalt
11. jan 2023

@slavomira236 Ta tlaciaren je ako pripojena do siete? Router dal kto? Ak mas tlaciaren na kabli, tak je mozne, ze mas na router-i oddelenu wifi siet od kablovej, ze proste zariadenia z wifi siete sa do kablovej nedostanu. Ak mas router od svojho poskytovatela (telekom?) tak kontaktuj ich podporu.

slavomira236
11. jan 2023

@aalt ahoj tlačiareň je Epson multifunkčná predtým išla normálne na wifi nebola na káblu no teraz mi ju nevyhlada na wifi už som skúšala všetko možné ..keď chcem tlačiť tak len napriamo že dám Janet do tetebooku a do tlačiarne proste akoby bola bez wifi..keďže predtým som tlačila z telefónu stále teraz už nemôžem..áno mám telekom

aalt
11. jan 2023

@slavomira236 Tak ako som pisal. Myslim, ze mas asi nastavene, ze wifi zariadenia sa navzajom "nevidia". Mozu sa pripajat iba na internet (vidia iba router). Wifi siet je "izolovana". Kontaktuj technicku podporu. Budu potrebovat cislo zakaznika (mas ho aj na fakturach). Pripoja sa Ti priamo na router a ak to vie (mal by to vediet), tak Ti to myslim aj nastavia.