Tip na dobrú knihu o meditácii

dorekapa
21. mar 2013

Ahojte zienky..velmi rada by som dostala tip na nejaku dobru knihu o meditacii.Ja mam doma teraz knihu The Secret,ale akosi sa k nej nemam odhodlanie pustit..otvorila som ju parkrat aj som ju zacala citat,ale po par stranach som ju zatvorila..Neviem preco..Aj manzel sa pustil,ze ju precita,ale dopadol tak ako ja..Je u nas na policke a zatial to tak ostava.Chcela by som nejaku knihu ohladom meditacie,ako zvladnut stres,rozhovory s anjelmi,poznat sama seba,vesmirna sila...nieco take..prosim vas,ak mate niektora nejaku dobru knihu,dajte mi tip...dakujem.

ajulienka122
21. mar 2013

Ahoj. Ja som najskor videla dokument The Secret, ktory ma oslovil viac ako knižka. Skus pozriet aj ty. Aj ked by bolo treba asi pozriet viackrat 🙂 Knižku mam doma, a vždy si to nou pripomeniem. Ale rada by som sa tiez dozvedela o nejakej dalsej dobrej knihe 🙂

sisaka
21. mar 2013

ja som si akurat dnes pozicala knizku Osho: Learning to silence the mind (wellness through meditation), zatial ale neviem povedat, ci je to dobre, co som videla citaty od tohto chlapika mali nieco do seba. Vyborne knihy su od Louise Hay, o anjeloch od Doreen Virtue - obidve autorky odporucam

sisaka
21. mar 2013

@ajulienka122 ja som najprv citala knihu a potom videla film, Myslienka je samozrejme dobra a ten kto sa zaobera duchovnnymi vecami su tieto veci jasne, pre mna to je dost komercia, ale zase vsak treba niekde zacat. Osobne by som volila na zaciatok radsej knizku od James Redfield - Celestinske proroctvo, velmi citatelne a pravdive

sisaka
22. mar 2013

@danussskah uz som bola, aj som nieco pisala 😉

danussskah
22. mar 2013

@sisaka Tak ja si nepamatam vsetkych.Ale ved kludne pridi zas.pa

sisaka
22. mar 2013

@danussskah jasne, ked budem mat co "povedat" tak pridem

olejka
28. máj 2013

Dost zaujimava tema...mozem sa pridat skusenostou....prave duchovno ...tuzba po Bohu zakorenena v kazdom clovekua a alternativne duchovno maju priepastny rozdiel...naozaj si treba davat pozor...

Aký je rozdiel medzi kresťanskou meditáciou a meditáciou budhistickou, alebo transcendentálnou?

Kresťanská meditácia vedie človeka ku zjednoteniu osobným Bohom a otvára ľudí na Jeho lásku, naproti tomu budhistická meditácia je cesta samozdokonalenia. Spása je dar Boha človeku, dar lásky. Človek sám nemôže ani pomocou najdokonalejšej meditáciu prekročiť priepasť, ktorú medzi ním a Bohom spôsobil prvotný hriech.

http://www.univerzalna-laska.sk/XIV.Nebez.v.m.htm