Tenisky prevesené vysoko na strome

9. mar 2022

Ahojte, pri zakladnej skole na nasom sidlisku je uz dlhsiu dobu prehodeny par tenisiek zviazany snurkami cez konar stromu. Nedavno k nim pribudol dalsi par. Je to nejake znamenie? V divokych devatdesiatych rokoch sa vraj takto oznacovali miesta, kde chodili dileri drog. Mam sa bat o deti, ci v sucasnosti je to uz len nejaka sranda?

irusa
9. mar 2022

🙉😀

vsauce_
9. mar 2022

😂 😂 Ver mi, že teraz si nikto nepotrebuje u nás označovať miesta, kde sa predávajú drogy 😀

totatimeka
9. mar 2022

U nás je tiež pri škole na kabli prevesený pár tenisiek, sme sa presne s mužom na Tom smiali že drogový gang to tam má označené, pri cirkevnej škole 😂 ale tiež by ma zaujímalo čo to znamená lebo som si to všimla na viacerých miestach 🤔

sona96
9. mar 2022

Poznám chalanov, čo to spravili, keď mali prvýkrát sex. Ale neviem, či je to bežná prax, alebo to bolo len v ich partii takýto výstrelok.

autor
9. mar 2022

@vsauce_ , @sona96 , @totatimeka , dakujem. Asi ma trosku poznacilo detstvo v Petrzalke v BA v 1990-tych, ale vtedy to tam bolo drogovo huste a tenisky viseli vselikde. Tak fakt dufam, ze to len pubertaci vyhodili spoluziakove tenisky pre srandu.

vsauce_
9. mar 2022

Ja som chodila do školy do Hlohovca a tam to niekto hodil na vedenie a boli tam celú školskú dochádzku 😀 Ale tiež sme si robili srandu, že niekde v škole je drogové doupě, ale nakoniec sa drogy predávali až na druhej strane mesta 🙉 Nebrala by som to nejak v úvahu, keďže teraz tie veci sú všade a neoznačené. Viď prípady v Seredi. Mám odtial spolužiačku a zavesené topánky tam nikde neboli, za to Kövešová je tam už pomaly ako doma 😀

kova85
9. mar 2022

ja som videla viacero bot visieť na kábloch, aj stále visia na rovnakom mieste. Muž mi hovoril, že kedysi tak chalani, čo šli na vojnu vyhadzovali. Teraz neviem či niekoho výstrelok

marzuz89
9. mar 2022

@kova85 tiez viem tak, ze sa to spajalo s vojencinou

truthy
9. mar 2022

Povedala by som, že to je len výstrelok a rozhodne by som za tým nehľadala nejaké tie tragické scenáre preboha. To už mi príde fakt pritiahnuté za vlasy

gladys_07
9. mar 2022

Jasne, drogovi dealeri sa tak oznacuju aby to mali policajti jednoduchsie 👍👍

autor
9. mar 2022

@gladys_07 , @truthy Preco cizmy visia na drotoch. Co znamenaju tenisky visiace na drotoch? Geto, nelegalne podnikanie, smrt
https://solnysh.ru/sk/sekrety-krasoty/pochemu-v...

ivanaks
9. mar 2022

Môže to byť aj druh "street art", ale aj nič - iba vyhodené tenisky (a teda aj všeličo z toho článku). Inak kedysi tu už bola diskusia na rovnakú tému. 😉

katus226
9. mar 2022

V jednom článku pisali, ze ich zvykli vyvesit ludia, ktori sa odstahovali odtiaľ do zahraničia ci jako. A poznam aj tu verziu s drogami. Ale tolko topanok sa zas na Slovensku nepredava, aby mohli oznacit kazde miesto 😁

sszuzu8
9. mar 2022

Celkovo povesene topánky nie sú znak ze v danom dome niekto umrel? Takto to poznám ja

kornelies
11. mar 2022

@kova85 Moja SŠ bola oproti kasarnam. Chalani pravidelne vyhadzovali vojenske, hnede bakelitaky (snurovacky k uniforme, ktore sa nosili na vychadzjy) ked koncili zakladnu vojensku sluzbu.

lavender273
11. mar 2022

Mozno kedysi to nieco znamenalo, no teraz je to akoby 'sutaz' kto trafi ten kabel / konar. Tu kde byvam vidim takto topanky bezne visiet. Ziaden skandal, len pubertiaci sa bavia.

diana45
11. mar 2022

😅😅😅😅😅😅😅

kittykat22
11. mar 2022

dobre som sa pobavila pred spanim 😀