Nakupovanie cez TEMU

julca777
26. júl 2024

Ahojte, nakupuje niekto z vás na Temu? Myslíte, že to je podvod? Viem o strašne veľa ľuďoch v okolí ktorí odtiaľ nakupujú a vždy je všetko v poriadku. Obavy mám len preto, lebo nenakupujem z e-shopov, kde chcú platbu do predu a nie je možnosť platiť na dobierku, tak sa chcem poradiť, že či ste odtiaľ kupovali, neokradli vás a ako ste boli spokojný s produktom, či prišiel v poriadku a tak... Ďakujem 🙂

ssimusska
26. júl 2024

@julca777 Nakupujem na Temu. Podvod to nieje. Vždy mi prišlo všetko, keď bolo niečo poškodené ihneď vrátili peniaze a položku som si mohla nechať. Platím tak, že si vždy vygenerujem kartu na internetovú platbu.

ivanakal
26. júl 2024

Uz tu bolo vela takychto diskusii. Ja odtial nakupujem iba take prkotiny, vrecka, hracky, gumicky do vlasov, drziaky na kvety. Vzdy bolo vsetko ok. Ale tak je pravda, ze ja platim takmer vsetko co kupujem cez internet vopred... 🙂

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emmusska
26. júl 2024

@julca777 pravidelne odtial objednavam len si treba citat recenzie - cim viac tym lepsie a ked su fotky mas to vybavene.

bessie12
26. júl 2024

@julca777 máš pozvánku do skupiny 🙂

ssimusska
26. júl 2024

@taynee Môžem sa spýtať o aký problem sa jedná? Tiež som mala s nimi a s Tému jeden menší problém.

julca777
autor
26. júl 2024

@ssimusska kupuješ cez aplikáciu alebo normálne? Niekde som počula, že tie aplikácie nie sú moc dobré, len mi tu ukazovalo, že mám nejakú darčekovú kartu keď budem mať aplikáciu, tak neviem, že či je to pravda

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ssimusska
26. júl 2024

@julca777 Vždy cez aplikáciu.

ssimusska
26. júl 2024

@taynee Tak to sa nám stalo to isté. Bývam v meste, máme tam keď nie 10 ZBoxov a oni mi to dajú do vedľajšej dediny😅😅

julca777
autor
26. júl 2024

@ssimusska a tie darčekové karty, ktoré mi niekedy vybehnú, že si môžem vytočiť sú pravdivé?

julca777
autor
26. júl 2024

Tak ďakujem za rady

ssimusska
26. júl 2024

@julca777 Treba pozorne čítať, čo je tam napísané. Mne sa osvedcil len ak som dostala jeden produkt za 90% zľavu a ďalších 5 za 50%. Nič iné nepoužívam.

julca777
autor
26. júl 2024

@ssimusska dobre, ďakujem

julca777
autor
26. júl 2024

Lebo tam písalo, že pre nových zákazníkov je tá poukážka

lululucy
26. júl 2024

Ja som nakupovala cez temu drobnosti. Vela krat. Asi pred mesiacom sa mi stalo ze mi z uctu stiahli 11 eur. Volala som do banky za co to je a tam som zistila ze presne pred mesiacom mi tiez stiahli 11 eur. Podivny nazov firmy činsky znejuci. (Urcite som nekupovala nic v tom case,nestahovala hry ani nic podobne). Limity karty na platbu cez internet som si stiahla na nulu. Od vtedy sa mi pravidelne snazia stiahnut peniaze z karty. Len mi pride sms ze som prekrocila limit na platbu cez internet. Ako svet sa nezruti pre 22 eur,ide o to ze to mohlo byt aj viac.

julca777
autor
26. júl 2024

@lululucy hej. Veľa ľudí kupuje z Temu a nič sa nedeje a ja som počula, že to sťahuje peniaze a mám strach odtiaľ niečo objednať...

denden77
26. júl 2024

@julca777 aj znamej stiahlo a teda nebolo to len par €.. ja objednavam ale pouzivam jednorazove c. karty 😊

lucia851
26. júl 2024

@julca777 nakupujeme už mi odtiaľ prišli aj 3 šaty a som spokojná

rozculena
26. júl 2024

@taynee aký?

rozculena
26. júl 2024

kupovala som raz,otec si tam vybral nejaké prkotiny.prišlo všetko v poriadku,ale takéto eshopy platím cez virtuálnu kartu

ekira1
26. júl 2024

@julca777 problém je, že majú slabé ( skôr žiadne) zabezpečenie. Ľahko sa hocikto dostane k údajom, nikde nezadávať kartu, platiť jednorazovou alebo cez Apple pay a pod. Čítať recenzie, hlavne oblečenie, bavlna u nich je niečo úplne iné ako bavlna u nás..

julca777
autor
26. júl 2024

@denden77 ako sa vybavujú jednorazové karty?

ssimusska
26. júl 2024

@julca777 Ja si ju vždy vygenerujem v aplikácii , pred každým nákupom.

denden77
26. júl 2024

@julca777 ako pise @ssimusska
moja banka ma tuto moznost v bankingu

luliu
26. júl 2024

@julca777 TB má takú možnosť

bessie12
26. júl 2024

@julca777 SLSP tiež je taka možnosť, ale ešte som to zatiaľ nevyužila.

vanilkovazmrzka
27. júl 2024

https://www.instagram.com/reel/C96ss-BtGWF/

Nech sa paci, a prijemne nakupovanie. Potom nezabudnite ohrnat nos nad sladenymi vodami, nebio zeleninou a nebodaj nad “toxickym” ockovanim. Ale hlavne ze budete oblecene v olove 🤡

bessie12
27. júl 2024

@vanilkovazmrzka https://www.startitup.sk/kaufland-stahuje-z-pre...
Nech sa paci a nie je to prvý krát čo sťahujú niečo z predaja ... 🤷‍♀️ ani tu nie je nakupovanie bez rizika.

vanilkovazmrzka
27. júl 2024

@bessie12 no a to je akoze argument za/proti comu? Prebiehaju pravidelne kontroly a na ich zaklade skodne veci vylucia. V hentych cinskych fabrikach prebiehaju ake kontroly a co vylucuju z predaja? Nic.