Telefón na splátky

23. jan 2023

Odkiaľ je najvýhodnejšie vziať si telefón na splátky? Priamo od výrobcu cez cetelem, alebo s paušálom cez operátora?

jesenzima
23. jan 2023

Telefón na splátky nie je výhodný nikde ...

autor
23. jan 2023

@jesenzima na to som sa nepýtala , niekto nemá inú možnosť bohužiaľ 😉

mk2023
23. jan 2023

V konecnom dosledku ta ten telefon vyjde ovela drahsie ako keby si kupila normalne

maris5
23. jan 2023

Ja som si brala telefon z O2, so zlavou, ktoru som dostala v ramci pausalu to bola najvyhodnejsia ponuka. Telefon sa nedal zaplatit jednorazovo. Sumu za telefon mam rozdelenu do 24 mesiacov k pausalu.

tanyan
23. jan 2023

Treba si pozrieť ponuku konkrétneho telefónu u operátora a spočítať si celkovú sumu (akontácia + splátky) a porovnať s celkovými nákladmi od konkrétneho predajcu (datart, nay...) cez cetelem a podobných.

hefo
23. jan 2023

K tomu "nemá inú možnosť" by som bol značne skeptický. Na čo také môže človek taký mobil skutočne POTREBOVAŤ?

Ak niekto nedokáže našetriť ani trebárs 129 € (Motorola moto e40 - má ho manželka, a funguje dobre), tak by si nemal žiadny nový telefón vôbec kupovať, ale zobrať z druhej ruky nejaký za pár šupov...

3009
23. jan 2023

Ak nemáš na nový tak na bazáre je plno za 10-30 eur. Kúpiš si kredit a voláš.

hiro
23. jan 2023

@mk2023 To nie je pravda. Zo 2x som kupoval telefon cez O2 (pausal ci viazanost nemam) a Cetelem (mozno aj nieco ine) a bolo 0% preplatenie (bol to v tej dobe asi jeden z najdrahsich Sony). Do centu ta ista suma, ziadny poplatok za uver, ziadny urok. No nezober to 🙂 Naco platit celu sumu naraz ked mozem postupne?

autor
23. jan 2023

@hefo ja si nechcem kupovať kalkulačku , ale telefón

autor
23. jan 2023

@hiro presne o tomto hovorím.
Telefón potrebujem hlavne na prácu a fotenie , čiže nemôžem mať telefón za 80€ Čo ma ledva v ponuke poznámky a kalendár. Ale tiež nemôžem dať celu výplatu na telefón. Zatiaľ čo som pozerala tak by som preplatila tak do 150€ čo nieje vôbec take hrozne keďže telefón stojí 1500€

simonettasimonova
23. jan 2023

S paušálom cez operátora

hefo
23. jan 2023

Na akú prácu prosím ťa, keď na to potrebuješ mobil za 1500 € ?!? Na serióznu prácu sa používa PC/notebook a nie telefón.

(tá Motorola je normálny androidový telefón, tam si človek nainštaluje rovnaké appky ako na hocijakom inom)

autor
23. jan 2023

@hefo no vidis mne sa lepšie pracuje na telefone a tablete s externou klávesnicou , som natom oveľa rýchlejšia. Neviem čo riešiš nieje to tvoja starosť aký telefón a za koľko potrebujem a načo ho potrebujem. Otázka znela úplne inak ,
(čítanie s porozumením, 3. ročník ZŠ )

mk1111111111
23. jan 2023

Ved si to prepocitaj, pozri kolko stoji tel u predajccu, napr. ALZA,.... potiom zavolajna cetelem, povedz sumu, co potrebujes a povedia Ti vysku splatky, prenasob mesiacmi, ako dlho to.budes platit a mas druhu sumu. Nakoniec zavola operatorovi, daj si pausal, co si platila a oni Ti povedia, kolko budes platit po 24 mesiacov, vynasobis a mas tretiu sumu. Sumy porovnas a vysledok budes vediet

jesenzima
23. jan 2023

.."nemá inú možnosť", splátky, 1500€ ... A presne pre toto je dnes veľmi veľa ľudí v tzv finančnej riti ...
🤦

autor
23. jan 2023

@jesenzima pre boha živého 😂 ja niesom vo finančnej riti , neviem čo je také ťažké na tom pochopiť , že keď je možnosť si vziať na splátky telefón v cene 1500€ a preplatim do 200€ , tak ho nevycashujem z úspor , alebo z výplaty.

3009
24. jan 2023

Tak ak nie si vo fin. tiesni tak si zober mobil od koho chceš a načo nato zakladáš tu diskusiu.