Tehotné študentky

fewka
16. sep 2013

Sú tu nejaké baby čo čakajú bábätko a sú študentkami? Ako zvládate školu prípadne rodinný rozpočet?

Ja som ešte len v začiatkoch tehu, som v poslednom ročníku VŠ, termín pôrodu mi vychádza pred štátnicami. No horšie je to s rozpočtom, keďže máme len jeden príjem. Počas školy som si vždy vedela zarobiť po brigádach celkom slušné peniažky, ale teraz už nevládzem.

klaudika0121
16. sep 2013

Ahoj 🙂 ja som tiež v 5.ročniku,som tehotná lenže ja ochvílu rodim...priatel pracuje,nastastie mame svoj byt takze mame o problem menej,snad to nejako zvladneme 🙂 ja zas skor stresujem pre tu skolu,akurat tento tyzden zacina semester a ja len doma čakám kedy to na mna prid. Mam vybaveny individualny plan, ale aj tak, tie stresy tam su, že ako to cele zvladnem...

fewka
autor
16. sep 2013

@klaudika0121 tak silno držím palce, nech je maličké kľudné dieťatko a budeš mať možnosť sa aj vyspať aj študovať 🙂

klaudika0121
16. sep 2013

dakujem aj ja ti zelam vsetko dobre, aby si to zvladla 🙂

zonjushe
16. sep 2013

@fewka ja som rodila na konci 4. rocnika..o mesiac sa mi zacinalo skuskove, ziadny individualny plan som nemala..a to som cestovala 250 km na prednasky a skusky..velakrat aj na otocku..bolo to dost narocne priznam sa, ale pomohla mi rodina, ktora sa mi starala o malu, ked som bola v skole..

nicky07
16. sep 2013

Ahoj ja som otehotnela v druhom ročníku v zimnom semestri. Pravdupovediac podarilo sa mi to tak dvakrat. prvýkrat ked som otehotnela so starším synom vtedy som si povedala že to nezvladnem aj skolu aj dieťa dala som si odklad jeden rok s tym že sa potom vrátim a ukončim to v individulánom pláne. Po roku som sa vrátila ale to si človek už odvykol od učenia a bolo toho veľa nesedeli mi predmety trebalo dorabať skúšky naviac, poviem ti uprimne vykašlala som sa na to. potom som sa po 4 rokoch rozhodla že idem zasa do školy a tu zrazu v druhom ročníku v zimnom semestri som ostala opäť tehotná. teraz som to ale nevzdala a chodila na prednášky aj skúšky s bruškom, termín som mala v auguste takže som si kľudne odrodila a šla na zápis :D študovať s malým bábätkom sa na počudovanie dá, mám pocit že čím menšie tým lepšie on spal a ja som sa mohla učiť, najhoršie na tom bolo len odstriekavanie veľkého množstva mlieka keď som potrebovala odísť na celý deň do školy - cestovala som 100km.to bolo asi fakt to najhoršie mať dosť mliečka aby nebol hladný a ešte aj odkladat do fľašky aby mal čo jesť kym budem preč - on mrazené liečko nechcel len čerstve! Písať diplomovku a učiť a na štátnice už s takmer ročným dieťaťom už ale bolo o držku. takže moja rada je - určite neprerušuj štúdium, požiadaj si o individuálny plán - t.j. aby si nemusela sedieť na prednáškach ale chodila len na skúšky ved materialy ti isto nejaká dobrá duša poskytne. no a pokiaľ máš termín niekedy v máji tak si kludne požiadaj o štátnice v druhom termíne aby si nebola vystresovaná pôrodom bábätkom a štátnicami. proste si užiješ pôrod bábo a v auguste pojdes zložiť štátnice. a ked budes mat v oktobri alebo kedy promócie tak už budeš sa môcť odfotiť s krásnym veľkým bábätkom... 🙂 držím palce nech ti všetko dopadne čo najlepšie... 🙂

mamjka
16. sep 2013

no ja som na vysokú začala chodiť po svadbe extérne a hneď som aj otehotnela s dcérkou...aj napriek rizikovému sommstihla všetky skúšky až na 1(fyziku) urobiť.....fyziku som si preniesla a min.rok som všetko zmákla...🙂 no a teraz ma čakajú štátnice s dvoma malými deťmi... 🙂 ale určite sa to zvládnuť dá....je to pre mňa aj odreagovanie počas materskej 😉 aspoň troška voľna z toho strereotypu 😀 a mm oveľa lepšie chápe čo ja celý týždeň s malou robím stačí mu byť s ňou sám pár hodín cez víkend..:D

sheila72
16. sep 2013

Aj ja sa chystám ísť o rok na externé, mám pol ročnú dcéru, takže by ma tiež zaujímalo, či sa to vôbec dá zvládnuť 🙂 pravdupovediac sa na md nudím, cítim sa taká nenaplnená, furt len to isté dokola...dieťa, upratať, oprať, variť. Nebaví ma byť výlučne žienkou domácou, preto by som chcela využiť tento čas. Len sa obávam, že si na seba naložím viac ako utiahnem...

klaudika0121
17. sep 2013

@sheila72 externe myslim si ze v pohode...ja chodim na denne studium,tak budem musiet aj cez semester chodit na niektore prednasky,aj diplomovku riesim priamo na skole,tak to bude tazsie ako doteraz,ale ked uz to takto vyslo,treba len dobojovat a nebat sa ist do toho 🙂 zeny zvladnu vela

natka101
17. sep 2013

@fewka Aj ja som to tak mala, posledny rocnik na VS som bola tehotna a tyzden a pol pred poslednou statnicou som isla rodit..... Chcela som na tu statnicu ist aj ked som nemala prejdene vsetky otazky, ale napokon som si to odlozila o mesiac a spravila som. Tak sa mi hned zacala materska ''dovolenka''. Dnes ma maly 3,5mesiacika, byvame sice u nasich, ktorí mi pomáhaju, ale najradsej by sme sa osamostatnili, len tiez sa bojim ako by sme to zvládali financne.. ale stale nad tym uvazujem..... teraz len oddychuj, v ramci moznosti. neboj sa, da sa to zvadnut vsetko... 🙂 drzim palceky

sheila72
14. okt 2013

fíha denné neviem či by som dala....rozmýšľam nad nejakým individuálnym plánom, ale dajú mi ho vôbec? Presne aj my sa osamostatňujeme a tiež neviem či to finančne zvládneme ešte aj toto platiť :(