Tehotná aj keď mám spravenú sterilizáciu?

natalia2285
22. aug 2019

Ahojte. Mam dcérku ktorá má dnes 5 mesiacov. Kojila som ju do 2 mesiacov a potom som mlieko stratila. Je to moje tretie dieťa tak pri sekcii som si dala spraviť sterilizaciu. Včera večer som sa umývala a začalo mi tiecť kolostrum?! Nechápem čím to môže byť.. V nemocnici mi povedali, že sterilizácia je nezvratná a nemôžem určite otehotnieť 🤨 keď si googlim na nete o tom tak všade sa píše, že to je tehotenstvom tak neviem... Mohlo sa stať, že by mi to zle spravili? Ak by som bola vážne tehotná pretože oni niečo dodr*kali tak mi spravia zadarmo potrat?.. Mám odložený aj blok, že som platila za sterilizaciu .. V správe o rodicke sa nič nepíše o sterilizacii.. ... (kolostrum mi pri všetkých troch deťoch tieklo od začiatku tehotenstva) ďakujem

lucinka1988
22. aug 2019

@natalia2285 moja mamina mala tiež urobenú sterilizáciu a otehotnela🤷‍♀️Takze stáva sa všeličo

limetka69
22. aug 2019

ahoj moj syn ma 3,5 roka a stale pri stlaceni btadavky mi kbapka vyjde, pri februarovkach sme mali babu, ktora nekojila a po 5 mesiacoch sa jej toto stalo a zacala kojit, tiez sme tam nechapali, ale nejako sa jej to opravilo a rozbehlo, takze moze to byt aj tym. 😊

sussana29
22. aug 2019

@natalia2285 tiez si myslim, ze by to mohlo byt este zbytkove mlieko. Ja som mala doteraz pri stlaceni, kym som znovu neotehotnela.

dopolbokaodrata
22. aug 2019

A test si si nerobila?

nikpa
22. aug 2019

@natalia2285 vyše roka nekojim a keď si stlacim stále mi z prsníka vyteká niečo ako mlieko. takže kľudne to môžes mať aj ty

miriam439
22. aug 2019

@natalia2285
Kamoška mi hovorila, že dieťa kojila pomerne krátko, no a dva roky po jeho odstavení jej tiež začalo tiecť z prsníkov. A nakoniec mala zvýšený hormón prolaktin, tak vraj preto sa jej to stalo. Druhý krát sa jej otehotnieť nedarí.

lindusss2016
23. aug 2019

@natalia2285 tak to mlieko alebo kolostrum podla mna moze mat aj inu pricinu, treba ist k dr, ale po troch sekciach by ti mali potrat uhradit, aj keby si sa nedala sterilizovat. Alebo tie prve dve deti neboli sekcia? No kazdopadne, ty si sterilizaciou urobila preto vsetko, takze by sa to dalo "reklamovat" a preplatit by ti to mala poistovna alebo mozno nemocnica, kde ti to robili

oliviabb
23. aug 2019

@natalia2285 moja sestra bola po sterilizacii a stalo sa. Bolo to mimomaternicove, okamzita operacia

rainee
23. aug 2019

Môžeš byť tehotná aj po sterilizácii vtedy, ak sa to opäť zrastie. Stáva sa to zriedka, ale stáva.

jankapepe
23. aug 2019

@natalia2285 prečo si nespravis test? Myslím že to úplne kľudne môže byť tým že si ešte úplne nestratila mlieko a jednoducho to spustili hormóny. Veď mala má 5 mesiacov 🙂

natalia2285
autor
31. aug 2019

@dopolbokaodrata negatívny

natalia2285
autor
31. aug 2019

@jankapepe test som si robila a je negatívny.. Dnes som dostala aj krámy 🤣

ukulela
31. aug 2019

@natalia2285 je to mlieko a je to normalne. mlieko nezmizne hned a zaraz. je to o hormonoch.

pupava36
4. jan 2021

Zeny citujem co mam napisane v papieroch o sterilizacii: "V bezprostrednom obdobi po sterilizacii je potrebne pockat na zhojenie rán po sterilizacii. Zlyhanie sterilizacie laparoskopickym postupom sa moze prejavit mimomaternicovou tehotnostou"... takze ano, da sa otehotnjet aj po sterilke ale nemozete pytat nahradu "skody" ste im podpisali papiere. A nemozete sa ani ohradzat na sude lebo vam to neprejde.