Tehotenstvo a koronavírus - je to bezpečné?

19. mar 2020

Ahojte,

Myslite,ze je okej byt teraz tehotna? S priatelom sme sa snazili o dieta skor ako prisla korona a menzes este neprisiel.. bojim sa,ze uz ani nepride a neviem,ci je to bezpecne kedze je vonku koronavirus a ja by som bola v prvych mesiacoch.nikde na nete som o tom ziadnu info nenasla...aky je vas nazor?

lenka2710
19. mar 2020

Polož si otázku, išla by si kvôli tomu na potrat?? Ja určite nie, tiež som tehu a snažím sa na to moc nemyslieť, škodí to mne aj babu! Som doma, von idem len keď musím, nosím rusko a rukavice a budem sa snažiť takto vydržať co najdlhšie, som v 26tt
Aj názory kvázi odborníkov sa úplne rozchádzajú, tak ja už to radšej pre pokoj duše ani nečítam

erika2789
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jeanne14
19. mar 2020

A čo my ktoré sme práve tehotné ? 🙄

lucinka1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka2710
19. mar 2020

Akurát som dočítala článok, kde nakazena žena tuším v Aténach porodila zdravé babo, čiže je predpoklad, že sa placentou neprenasa na dieťa

Modrý koník
20. mar 2020

Ahoj,

skús sa pozrieť sem: https://www.modrykonik.sk/koronavirus/nejcastej...

Odporúčania pripravili lekári a taktiež tam na mnohé otázky odpovedajú 🙂

autor
20. mar 2020

Dakujem,ale aj tak ..bojim sa ze ked je to prve mesiace a nebodaj sa nakazi niekto z okolia a aj ja ..tak tie horucky a vsetko okolo toho ze ci to neposkodi plod.. pisu o tehotnych zenach ale nie o 1.trimestri..preto sa pýtam

bubu62
28. mar 2020

A kde je napísané,že korona je len o horuckach???myslíš,že teraz nerodia ženy?aj pozitívne ak sú???

autor
28. mar 2020

@bubu62 tak myslim ze je ine rodit ked su pizitivne..a ine je ked zena ma horucky v prvom trimestri.. moze to vazne ohrozit plod a prejst az k potratu

bubu62
28. mar 2020

A to kde sú takéto informácie?

najk
28. mar 2020

@bubu62 to Ti povie kazdy gynekolog, ze akakolvek viroza moze zapricinit potrat. Kludne si to vygoogli. Tych info je hromada.
A ano, aj teraz zeny rodia. Ako ta 27 rocna pozitivna Polka, ktora po porode zomrela.. nie je ziadna vyhra byt teraz tehotna, ale clovek si zial niekedy nevyberie :(

katulienkax
29. mar 2020

No takto ak uz by som bola tehotná tak uz nenarobíš nic ale keby ze mam teraz plánovať tak neplánujem načo maľovať čertana stenu. To Ze pár tehotných porodilo s koronou a vsetko je OK neznamená ze niektoré nemôžu umrieť pri cisarskom s koronou je to zásah aj imunita je slabšia .

katulienkax
29. mar 2020

@bubu62 to mas hoc kde ze 39 - 40 su sakra nebezpečne pre tehotne hlavne pre plod. Ja by som sa bála aj vývojových chyb ak uz nedôjde k potratu. Veď je tu kopec rizikových tehuliek ktore maju problemy same so sebou a este k tomu korona amen tma !

bubu62
29. mar 2020

@katulienkax nesir paniku.

bubu62
29. mar 2020

@najk no každý asi nie, ten môj mi to ani raz nepovedal,ani som to nikde nečítala.a už je to raz tak umierajú ženy aj pri pôrode,ako vieš že nemala niečo iné? tá Polka?bola si pri pôrode,mohla niečo mať, dostať,to už také info sa nik nedozvie,lebo však treba bulvár...

najk
29. mar 2020

@bubu62 tak sa ho na to nabuduce opytaj
https://zdravoteka.sk/magazin/chripka-v-tehoten...

Každý zvládame chrípku rozdielne, inak to nie je ani v období tehotenstva.
Ohrozené je zdravie matky, ale aj nenarodeného dieťaťa.

U matky je najkritickejšie obdobie tretieho trimestru.

Riziká vyplývajúce z ochorenia podľa tvrdenia maďarského prieskumu preukázali, že druhý a tretí trimester je náchylný pre vznik vrodených vád u detí ako sú rázštep pery a podnebia, defekt neurálnej trubice, ochorenia srdcovocievneho systému.
Pre matku a rovnako aj pre plod je závažné zlyhávanie dýchania (respiračná insuficiencia). Pri respiračnej insuficiencii je plod ohrozený zníženou dodávkou kyslíka.

A to je len blba chripka. Media uvadzaju, ze Polka bola zdrava. Ano, nebol sa som tam. Ale nemusela som byt ani pri tych 30 tis ludoch, co doteraz zomreli, aby som vedela, ze to je vazne..