Tečie mi práčka pri odstreďovaní

ververka
25. mar 2013

Ahojte,

mam pracku LG a po 4 mesiacoch zacala tiect.
Pri napustani, prani ani vypustani je to v poriadku. Zacne vytekat az pri odstredovani. Je to cista voda bez peny, bez prasku a bez vone.
Hadice su neposkodene, vyteka zo spodu pracky.
Skor nez zavolam servis, vedeli by ste mi poradit co by to mohlo byt?
Pracieho prostriedku som dala minimum.
Napadlo ma odsrobovat zadok pracky a skontrolovat spoje. Ale bojim sa ze mi neuznaju reklamaciu a taktiez mi to pride zbytocne, ked netecie pri napustani/vypustani, len ked pride odstredovanie.
Dakujem

zuzulica
25. mar 2013

@ververka Nič by som nešróbovala,hneď volaj servis,šak oni ti povedia čo to môže byť. Prípadne pozri v návode poruchy a riešenie,ale toto vyzerá,že bude treba servisák 😒

sissy27
25. mar 2013

@ververka nemám predstavu kde presne ale tak jediné čo môžeš urobiť tak skontrolovať filter, možno je zle zavretý a tečie tade... a hneď potom volať záručný servis - ak sa v tom budeš veľmi vŕtať, tak ti nemusia uznať záruku...

bubelko
25. mar 2013

@ververka volala by som urcite servis 😉 pracka ma 4 mesiace, od toho zaruka je 😉

kaktusik007
26. mar 2013

@ververka nechapem co riesis, sak pracka ma 4 mesiace, od toho zaruky su...
ine by bolo ak by sa ti toto iste stalo vtedy ked nam --- 2 mesiace po skonceni zaruky 😠 😠 😠 ale vody je trocha, uz resp. ani nie je, vlastsne to prestalo, vidis, ani som si nevsimla 😀 ale asi pol roka to robilo.... mala som tam handru dole a bolo... tesnenia a vsekto bolo v poriadku.... a servis som nevolala, lebo mi to prislo len vyhodene peniaze... lenze ty mas inu situaciu, ty mas este zaruku 🙂

ververka
autor
26. mar 2013

No ved jasne, uz som volala servis, len take rady ako vycistit filter, pozriet odpad a podobne po ktorych by to mohlo prsetat tiect. Ale vdaka za rady

dudkaaa
26. mar 2013

Nevadiiiiii 🙂

melody
13. feb 2016

Ahojte, nám tiež tiekla, dôvod som tiež nenašla. Volala som opravarovi, najskôr sa opýtal, ci sa otvára zhora (áno), ze ju treba trosku nakloniť do boku, ze take pracky majú vnútri nejakú nádobku a tá ked sa preplni penou, alebo vodou, co trosku vyteká, ked je pracka preplnená alebo je priveľa prášku, tak to začne odtiaľ pretekať. No ale po naklonení sa nič nedialo, žiadna trocha vody (ak mi popísal) nevytiekla, tak nakoniec prišiel. Hneď zistil, ze tá guma, co je okolo bubna, hore pri vnútorných dvierkach, je deravá, ze asi ked som zatvárala tie vnútorne dvierka nevšimla som si trčať nejakú šnúrku, a pod. a to tu gumu pri odstredovani pretrhlo. Taká mala dierka, ľahko rozpoznateľná, ale žiaľ len ked človek vie kde a co ma hľadať... Dosť dlho som to neriešila, myslela som, ze žiaden veľký problém to nebude, veď vyteká len trocha vody, ale ako povedal, mohla som si odpáliť elektroniku, lebo by sa voda mohla dostať do motora, alebo elektroniky a potom uz len pracku vyhodiť.... Takze radšej nečakajte...