Ťažká depresia, schizoafektívna porucha a život bez emócií

sarah275
20. aug 2017

Dobrý deň,
bola mi diagnostikovaná ťažká depresia a schizoafektívna porucha.
Už rok sa liečim antidepresívami trittico, antipsychotikom rispen a a antidepresivami valdoxan. chodím aj na terapie ale zatiaľ mi nič nezaberá. Trpím absolútnou emočnou plochosťou, nepociťujem radosť, lásku, smútok ani žiadny iný pocit. Samozrejme ma rodina podporuje v liečbe no nevedia sa zmieriť s mojím stavom. Som absolútne izolovaná od okolia, práve kvóli tým pocitom. Je tu niekto kto má podobný problém. Ja sa už rok takto trápim a je to začarovaný kolotoč s ktorého nie sa dostať von. Mám len 24 rokov a vždy som bola usmiata žena plná energie. Ďakujem

zooeynka
20. aug 2017

@sarah275 co bol spustac tychto stavov? Asi to neprislo zo dna na den, ci?

sarah275
autor
20. aug 2017

@zooeynka Ahoj, spúšťačom bola zlá životná situácia. Vraátila som sa šťastná zo zhraničia ale s veľkými bolesťami krížov a nikto mi nevedel pomôcť. A tak som ostala bez práce doma, až som pomaly upadala do depresie a vyvrcholilo to pokusom o samovraždu práve kvôli tomu že som prestala cítit akýkoľvek pocit. Odtvedy sa vlastne aj liečim ale bezúspešne.

3009
20. aug 2017

@sarah275 daj sa do skupiny: Depresia. Ako sa jej najrýchlejšie zbaviť?

sarah275
autor
20. aug 2017

@3009 ďakujem

sarah275
autor
13. nov 2017

ahojte, už som tu dlhšie neprispela tak vám chcem zdeliť pomerne pozitívne správy, pomaly sa moje stavy zlepšujú a chcela by som sa zaradiť do pracovného života, mám z toho dosť veľké obavy ale na jednej strane sa teším, že mi je lepšie a môžem ako tak fungovať, na začiatok chcem len polovičný úvazok niekde v obchodíku alebo supermarkete, najviac sa bojím kolektívu a či adekvátne zvládnem svoju prácu. Držte mi palce pri hľadaní snáď to dopadne dobre :P

3009
13. nov 2017

@sarah275 držím ti palce, treba len začať. Uvidíš pomaly to pôjde. Krôčik po krôčiku. Daj sem vedieť potom ako sa ti darí.

bobricek1979
13. nov 2017

@sarah275 držíme prsty silno bude fajn uvidíš 🙏👍🙂

sarah275
autor
13. nov 2017

ďakujem ženušky, určite dám vedieť ako som dopadla :P

jenny333
21. feb 2018

Drzim palceky a neskusala si aj psychologicke terapie?