Tapeta alebo fólia na kachličky. Áno či nie?

sosanna88
23. júl 2016

Dievčence,
zunovali sa mi kachličky v kuchyni a kedže sa chceme sťahovať, nie hneď ale budeme...neskor, tak nechcem nejako extra investovať, žeby som to burala a davala nové.
Pozerala som to sklo, lenže aj to víde dosť draho.
Tak som rozmýšľala nad tapetou, ale neviem si to vobec predstaviť, ako sa to rieši, či sa to lepí zvlášť na každú kachlu, lebo šak v celosti asi nie ked sú tam škáry...
Máte to niektorá? Nelúpe sa to dole, hlavne nad sporákom..., ako sa to dáva...?
Som zvedavá na vaše skúsenosti a poprípade aj nejaké iné nápady ako zmeniť vizáž pôvodnych kachličiek 🙂

glorikarebeka
23. júl 2016

@sosanna88 tapetu asi nie,ono zalezi podla toho kolko este budete byvat a za mna asi sklo ak nevydrzis 🙂

glorikarebeka
23. júl 2016

@sosanna88 alebo skus tam dat imitaciu dreva,nejaku velku tablu

sosanna88
autor
24. júl 2016

@glorikarebeka len je to drahsie, ze ano?

glorikarebeka
24. júl 2016

@sosanna88 ano je,ale zober si to s pohladu,budes sa na to divat ty,ja neviem kolko tam este budete byvat ci mesiac alebo rok ja by som to radsej mala pekne aj tapety su dnes strasne drahe a urcite sa to neda asi nalepit na kachlicky ked je tam sparovka

sosanna88
autor
24. júl 2016

@glorikarebeka vies, ono to nie je nas byt. je to mestsky byt...cize mi ked budeme odchadzat, tak ho budeme odstupovat pre niekoho dalsieho, ale to je len vec dohody. a uz aj tak sme tu dost prerobili. keby som ten byt predavala, tak ok, ale nie....preto nechcem uz investovat do veci, ktore neviem zobrat so sebou.
budeme tu este minimalne rok urcite a nevravim, ze nevydrzim pozerat na tieto kachle, su to tie velke moderne, my sme si ich davali. ale uz sa mi zunovala farba.

glorikarebeka
24. júl 2016

@sosanna88 tak uz to nejako vydrz 🙂 kup nieco sebe lebo fakt tapety su strasne drahe,neni davno kupovala svagrina tak to mam obehane,skus este to drevo,robia to na mieru,ale aj to bude asi drahe,ale urcite krajsie ako tapeta lebo fakt si neviem predstavit ako b sa to vystrihovalo

sosanna88
autor
24. júl 2016

@glorikarebeka este som nasla ze farba na kachlicky, co davali dievcata fotky, vyzeralo to super, len ako to vyzera nazivo...to si neviem predstavit

alaguema
24. júl 2016

@sosanna88 tapeta na obklad je úplná blbosť. Jednak sa tá tapeta bude špiniť a ani z umývateľnej tapety neodstrániš mastný fľak. Po ďalšie sa ti určite poďakujú tí, ktorí do toho bytu prídu po vás, keď ju budú dávať dole, lebo je to nepraktické a po estetickej stránke to asi tiež nebude bohviečo. A to len preto, že tebe sa zunovala farba..hm 🙂 Farba na kachličky je podľa mňa fušerina, keďže tie špáry tam proste vidieť a nevyzerá to ani ako obklad, ani ako panel, ani ako nič..je to proste také fušerské riešenie, ktoré možno vyzerá dobre na fotke. Ja som to videla na živo a nie, nevyzeralo to dobre. Ja by som to proste vydržala a do nového bývania si lepšie premyslela výber obkladov 😉 Obvykle je lepšie vybrať skôr neutrálnejšie, nevtieravé farby. Výrazné a krikľavé farby a vzory sa zvyknú "zunovať".

bosoriak
24. júl 2016

@sosanna88 Akekolvek docasne riesenie (nalepka, tapeta, sklo, panely) bude vyzerat hrozne. Radsej kachlicky aj ked s okukanou farbou.

sosanna88
autor
24. júl 2016

@alaguema tak stahovali sme sa pred 5rokmi, prave vtedy leteli ,,zive,, farby takze sme mali tmavo oranzovu stenu a bledulinko oranzove kachle....lenze sme prefarbili na capucino a teraz mi tam ta bledooranzova vadi. neni to zle ale proste....🙂
skusala som aj nalepky na ozivenie ale vsetko som dala dole casom. tak teraz zase vymyslam. som presne ten typ, ktoremu sa rychlo nieco zunuje. ked moda sa tak rychlo meniiiiiiiiiiiiiii