Svokra v spoločnom dvore

5. júl 2022

Aky mate nazor na situaciu,ked "mladi" stavaju dom v svokrinom dvore( domy budu pri sebe).Medzi nevestou a svokrou uz teraz su vztahy vlazne.Co si o tom myslite? Dajte TRIEZVE nazory zo zivota! Podla mna toto nevesti nic dobre,BODAJ by som sa mylila.Napiste VYHODY a NEVYHODY taketo spoluzitia v jednom dvore.

h2
5. júl 2022

Takýchto diskusií je tu milión a ani jedna nie je o tom, aké je to super. Konkrétne včera tu tiež jedna pribudla, ako svokra ukradla neveste kvety a dekorácie, ktoré si ona kúpila.

deti95060810
5. júl 2022

výhody - deti prebehnú raz - dva k babke, babka ich môže kedykoľvek postrážiť , budeš mať svoj dom s dvermi takže predpokladám že zamknúť dvere vieš....😉
nevýhody - svokra sa môže starať troška viac ako bude treba....

za mňa to je celkom dobré, udržiavala by som vzťah so svokrou v rovine priateĺstva....
dvor sa nedá nejak rozdeliť - aspoň menším malinkým nízkym plotíkom?

h2
5. júl 2022

@deti95060810 O tom, ako zamknúť dvere nepomôže, je tu tiež kopa diskusií. Buď má svokra kľúče, alebo bude vyklopkávať, kým jej neotvoria a následne sa urazí, že sa pred ňou zamkli. 🤷🏻‍♀️

luccija
5. júl 2022

Mojho muza sesternica tak stavala u svokrovcov, lebo byvaju v dedine kde su velmi drahe pozemky..Zo zaciatku ideal vzdy sa mi zdali lakomi kazdu polozku v kalkulacii na dom kontrolovali svokrovci sa do vsetkeho starali, ale je pravda, ze postavili bez hypo s velkou pomocou svokrovcov.
Svokra sa starala do vsetkeho deti... dokonva, ked neboli doma otvarala im chladnicku spravila im scenu, ze preco kupuju paradajky, papriku v zime, ze to je drahe.Muzovi to nevadilo ved nebude mamicke nic hovorit.Chodi otravovat pubertacky co robia, preco su na mobile...preco este nepoliali.No a sesternica to riesi tak, ze je radsej cele dni v robote hadaju sa vsetci.Dom sa preda tazko na spol.pozemku, muzovi to vyhovuje a ona a deti na nervy.
No a pozitiva postrazia Ti deti, obcas navaria, nebudes sa citit taka sama vies, ze keby nieco mas pomoc mozno....ja by som so svokrou nebyvala nikdy s mamou ano.

zuzikak
5. júl 2022

nech su vztahy akekolvek dobre, mladi maju byvat sami. Nevyhoda je, ze VZDY budete na JEJ pozemku a teda si tam nebudes nikdy robit co chces. Alebo ona si bude robit na dvore so chce a ty nemozes povedat ani prd. Lebo to mate spolocne. Deti vam tam budu behat a uz len tou generaciou budete mat kazda iny nazor na vychovu. Nezabudaj, ze uplne sukromie teda nebudes mat nikdy. Ak by ste si predsa len rozumeli a dokazali sa v nazoroch respektovat je to vyhoda, ze mas hned strazenie. Zalezi od toho ake ste povahy a kolko jedna druhej dokazete tolerovat.

syslik81
5. júl 2022

najlepsie je mat dom co najdalej od svokrovcov-ci jednych alebo druhych ... kazda zena chce mat svoju domacnost svoj dvor a svoju vychovu deti .. pre svokru bude vzdy to jej dieta len dieta a bude ho vychovavat ci bude mat 30 alebo 50 .... a vnucata rovnako ... takze za mna nie .. a tiez v dnesnej dobe rozvodovosti si treba povedat co ak nahodou -ak pojde muz nazad k mame chcem ho mat vedla? alebo ak nebude mat na vyplatenie ex manzelky ako s apreda dom na jednom pozemku s inou osobou? takze viac nevyhod ako vyhod ... a nahodou ti svokra bude kradnut kvetiny ako o par tem nizsie :P :D

katkaseiner
5. júl 2022

Absolutne to nebude fungovat... Nasi tak fungovali, postavili dom v zahrade otcovych rodicov... netusim ako to mamina strpela ale mne/k nam ktokolvek prisiel, hned dosla na kontrolu...
Dokonca ked sme mali nejake lepsie navstevy, bola som 'vyslana' povedat babke nech nechodi cumiet cez obyvackove okno dnu pretoze vidime my viac ju ako ona nas a je to trapne...
Okrem toho ak pred nami postalo auto/bicykel/pes/cigan/kurier/postarka/ proste cokolvek a ktokolvek, ona bola vonku hned a kontrolovala...
Ak sa svietilo trochu dlhsie na zachode alebo v kupelni, babka sondovala ci sa svetlo nezabudlo zapnute - kokos jak som to neznasala...

Ono v case ked uz babka bola uplne mimo (alzheimer) tak to malo vyhodu ze zamkli branu a dnu sa nedostal nikto a ani babka nechodila zbytocne po dedine ale teda to je ako zivot v base. Treba odist minimalne o 3 ulice dalej... ideal je 20km a viac...

ninusa221
5. júl 2022

Výhody - žiadne, pojdete si na nervy
Nevýhody- nebudete mat súkromie , vkuse bude u tebq nasačkovana, bude sliediť kto ku vám prišiel na navštevu, bude prevychovávať deti
Mám pokračovať?

matkahelka
5. júl 2022

@katkaseiner presneeee. moja teta mala na babkinej zahrade dom a presne toto, co opisujes, robievala babka. a potom mojmu otcovi sa stazovala, ze bratranci do jedenastej vecer svietia. ze ako dlho sa oni sprchuju, ze zase mali navstevu ale nejaku novu, lebo take auto u nich este predtym nevidela. a kym boli bratranci mensi a chodila ich strazit, nakompletku im prekutrala dom, preco teta nema v spajzi vacsie zasoby, keby prislo zdrazovanie, preco kupuju tolko jogurtov, sak clovek sa z toho nenaje a peniaze za to daju, atd.a tiez mali plot, aj ho neskor zamykali. ona vykrikovala, ze je to jej pozemok a zamykat sa nebude.
Autorka, ani keby mi ten dom svokra postavila, nesla by som tam byvat. Je to uplna strata sukromia. Ja mam vybornych svokrovcov, mame super vztahy, ale zrejme preto, ze byvaju 200km od nas a vidime sa raz za mesiac na par hodin.

zuzkacik4
5. júl 2022

Cele zle..momentalne tak byvame, nastastie docasne, kym nedostaviame, ale uz teda odpocitavame dni...a to mame dobre vztahy...teda, casom sa zmenili, prave kvoli tomuto, ale tak stale sa da...naozaj je jedina vyhoda ta, ze ked potrebujeme, deti maju babku a dedka hned cez dvor...inak nic ...

katkaseiner
5. júl 2022

@matkahelka ano presne tak... a o tom ani nehovorim ze ked nasi neboli doma, tak ukazovala kamoskam dom a co sme kupili... (co ona kupila.. pritom ona nikdy nic). Mamine sa hrabala v skrini - to pocula naspat od tych co sa v tej skrini hrabali s mojou babkou 😝 ...
Ano, vidis, nove auta ktore nepoznala tak to bol normalne pruser... to jak si niekto mohol dovolit nove auto ved ani dom nemaju (ak sa jednalo o niekoho kto byval v cinziaku 😅

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marsmykkok
5. júl 2022

v zime ok ked bude každý vo svojom dnu, v lete horšie. Ale najväčšie mínus čo ked sa svokrovci pominú? 2 domy nebudete potrebovať s odrastenými deťmi, nasťahujete si do dvora cudzieho alebo predáte veľký pozemok a 2 domy pod cenu?

nwnw
5. júl 2022

Bez ohladu na vstahy.by so. Striktne vymedzila pristupovu cestu k novemu domu. Podla mna ani pravo prechodu a prejazdu nie je dobre.
Oddelit pozemky plotom. No v pripade akehokolvek predaja nehnutelnosti, bude znizena cena.
Nikdy by som nebyvala takto.

barborachors
5. júl 2022

Za mna nikdy v zivote, ani teraz ani potom, proste nikdy. Nechapem ako sa moze toto niekto opytat. Ani susedny dvor oploteny, ani ulica. A to mam ja velmi dobre vztahy. Ale co tu citavam, tak len nevyhody. Treba byt daleko od rodiny, aspon si budu vazit vztahy.

autor
5. júl 2022

@barborachors ludia môzu mat rôzne otazky ...o tom to tu je, je to didkusne forum.

autor
5. júl 2022

*diskusne

zuzanockamt
5. júl 2022

Sestra má takto u našich postavené. Nevýhody žiadne.

julka828
5. júl 2022

V zivote nikdy nie ! To ani nema ziadnu vyhodu nie nie a este raz nie 😄

lubkavargova1
5. júl 2022

Asi tak,ze aj ked dom stavate a mladi akoze budu mat svoje byvanie, hlavne je to, kto je vlastnikom pozemku. Lebo ked toto nie je vyriesene, tak mladi su tak jeb...nuty ze to az boli..toto zavana obrovskym pruserom do buducna.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanockamt
5. júl 2022

@elizabet173 každý má svoje, rodičia svoj pozemok aj dom, sestra svoj pozemok aj dom

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laurika1432
5. júl 2022

Nie nebude to dobré aj keby neviem ako dobre spolu vychádzali. Ako ja moc nie som za takéto formy bývania. Podľa mňa to nerobí dobrotu a každý by mal mať svoj vlastný priestor aby sa rodinné vzťahy nepokazili

zuzanockamt
5. júl 2022

@elizabet173 Áno, vo vlastníctve to je niečo iné, no pozemky nie sú oddelené, nemajú plot, majú chodník z rodičovského k nim, sú to akoby dva domy na jednom pozemku.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
5. júl 2022

@elizabet173 ano je to zhoda okolnosti,mas pravdu,ale nie som autor.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aicha15
6. júl 2022

My tak byvame a popravde uz by som nikdy viac nesla do spolocneho dvora s nikym