Švehly a rybenky v kúpeľni

jalucija
24. mar 2015

Ahojte koceny, dufam, ze nie sme jedina domacnost, ktora bojuje s rybenkami. Mate nejake rady alebo sa vam nebodaj podarilo ich vystrnadit z kupelni?

ichbinich
24. mar 2015

@jalucija
Vcera som kupila v DMku otravu 😉 😝
Mala som ich totiz este aj v gauci, kedze stena, o ktoru je oprety gauc, je stena wecka... To ma dorazilo.
Citala som, vraj:
- sa daju nachytat na nieco, co obsahuje skrob a cukor, a potom nazrane rybenky vyhodit aj s navnadou (napriklad rozkojit zemiak, oni nan polezu, a potom vyhodis zemiak aj s rybelkami). Lenze kedze moja dcera pcha do ust vsetko, co najde, to nie je aplikovatelne v mojom pripade.
- nemau radi levandulu a pomaranc. Kupila som si oleje, ale este som ich nedala. Mam male deti, tu otravu som dala tak, ze sa k nej nedostanu, ale do wecka chcem skusit jeden z tych olejov... Tam tu otravu dat nemozem... Tak dufam, ze mi aspon bude wecko pekne voniat, ked uz nic ine 😉 😀
O uspechu este referovat nemozem, pascu/otravu sme aktivovali vcera vecer...

jalucija
autor
24. mar 2015

@ichbinich v dm otrava ok pisem si. Ja som jednu rybenku dnes vytriasla z detskej deky! Nechcela som byt na ne zla, dokonca mi prisli zlate ale odtial potial 🙂
Ano o tych vonach som citala, len zatial som nenatrafila na obchod kde by som ich kupila. My mame aj kocura a nerada by som mu pripravila krusne chvile kvoli otrave, zacnem asi tymi olejmi aj ked to mi nedava zmysel. Ale treba poskusat. Velmi pekne ti dakujem za rady 😉

ichbinich
24. mar 2015

@jalucija
Ja som aj tie oleje kupila v DMku... 😉 Tu v Rakusku maju prirodny levandulovy, ten ma dokonca taky papierovy blister ako obal. Ten pomarancovy je vraj tiez prirodny, ale to je flasticka bez dalsieho obalu. Ten levandulovy stal 3-4€, ten pomarancovy bol myslim trochu lacnejsi. Kupovala som viacero veci, tak neviem presne. Ta pasca/otrava sa vola Silberfischchenfalle alebo podobne. Je to taka tmavomodra doza, ktoru potom treba otvorit. Stale necele 2 eura. Bola od DM vlastnej znacky myslim Profissimo. Mali aj nejaku inu znacku, ale to stalo dvojnasobok. Myslim Vandal alebo Nexa Lotte, uz ani neviem. Na skusku som kupila tu lacnu.
No ved to, na wecku mi boli jedno, ale na gauci, to koncime! 😉

jalucija
autor
24. mar 2015

@ichbinich no ty si neskutocna zena! vycerpavajuce dakujem, takto si predstavujem podanie informacie 🙂

ichbinich
24. mar 2015

@jalucija
Ach, nemame tu cervenajuceho sa smajlika 😉 😀

klincek
24. mar 2015

@jalucija
@ichbinich dik za tipy, tiez skusim. ja zatial urcite viem, co nefunguje..susena levandula zavesena v priestore (mam uz niekolko mesiacov, ale ako skoncila zima, tak tie mrchy male hned povyliezali, cize zjavne dovtedy niekde zalezene spali a moju levandulu mali na haku), a ani lepiace "domceky" na hmyz na dlazke. tak lovu zdar!🙂

jalucija
autor
24. mar 2015

@klincek haha ale levandulu na zachode nema len tak hocikto :D

klincek
24. mar 2015

@jalucija to mas asi pravdu 😅. tak prijemne tam vonia..skoda, ze to nestaci a musim mat aj tie chemicke smradochy.

papanasa
26. mar 2015

Urcite nie ste sami, u nas je to podobne. My sa chemii snazime vyhnut, a tak je to neustali boj. Niekolko uzitocnych rad mozete najst aj na www.svehly.blogspot.sk Zatial sa nam najviac osvedcili prirodne citrusove etericke oleje.

jalucija
autor
27. mar 2015

@papanasa dakujem za tip. Zatial som rozkvapkala pomarancovu esenciu, kamosky sa zatial spaciruju bez zmeny. Ale este dam tomu cas a inac super to rozvonalo kupelnu aj hajzel 🙂

papanasa
28. mar 2015

Tie oleje su skor ako prevencia. Ked uz tam su, tak chvilku to potrva, kym sa vypracu. Nevyhodou tych olejov je, ze vydrza relativne kratko. Najdlhsie nam vydrzala citronova trava. Tiez je dobre ich striedat, aby sa vam nezunovala jedna vona.

brucewillis08
20. feb 2017

Ahoj, aj my sme proti nim bojovali, ale manžel objednal toto: http://www.profideratizacia.sk/rybenky/ potom prišli o mesiac ešte raz a už doma nič nemáme. Ale aj oni povedali, že to nie je nebezpečný hmyz.