Svadobné zvyky

niki101988
17. jún 2014

Babyyy pomoooc,
ako je to na svadbe? Nevesta má mať niečo svoje niečo nové niečo modré a niečo čo?
Myslím, že v sobotu sa nemožem vydať ja nič nestíííham

sissy27
17. jún 2014

@niki101988 požičané 🙂 ale neboj, svadba ani manželstvo nestojí a nepadá a na nejakých zvykoch 🙂

niki101988
autor
17. jún 2014

@sissy27 My už manželia sme, ale bolo to také na rýchlo len na úrade a teraz hostina s rodinou a pod. Len nech vyjde počasie

mijunik
17. jún 2014

@niki101988 ja som počula, že nevesta má mať niečo nové, niečo staré, niečo požičané, niečo darované a niečo modré. Takže ja som mala požičané šaty, nové topánky, darované - napríklad svadobnú kyticu, staré a zároveň modré boli - no časť spodného prádla. 😀 Ale nemyslím si, že dodržanie alebo nedodržanie akurát tohoto nejako ovplyvní manželstvo. To sa odvíja od úplne iných vecí, ako Ti napísala aj @sissy27, takže nemusíš sa až tak starostiť. 😀 Ale ja viem, ono je to pekné, keď sa na svadbe dodržia isté rituály. A to kedysi bolo tých rituálov ešte oveľa viac, to by si už vôbec nestíhala... 😀 Neboj, dobre bude, hlavne kľud a užite si svadobné veselie. 🙂

bahira1962012
18. jún 2014

@niki101988 toto sa ešte rieši? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mawka
18. jún 2014

@niki101988 ja som mala modre akurat saty, nic stare, nic pozicane, nove som mala topanky a spodne pradlo. a bolo mi to prd platne, pretoze aj tak som padla do postele nad ranom ako vrece, o romantickej svadobnej noci som mohla len snivat, unavena ako kon. vobec som nemala podvazok ani nic podobne a pritom svadba bola tradicna. vobec mi to tam nechybalo nejak 🙂 bud v pohode, svet sa nezruti. hlavne nech vam to vyjde 🙂

miska333
18. jún 2014

@niki101988 nieco nove, stare , modre a pozicane 🙂

niki101988
autor
18. jún 2014

@miska333
@mawka
@mijunik
šaty požičané, topánky doniesol dneska kuriér, modrý podvazok a stará som zatiaľ len ja 😀 , ale asi budú perly ak svokra požičia

mijunik
18. jún 2014

@niki101988 No a ešte niečo darované a je to komplet. 😀 Alebo ten modrý podväzok je zároveň darovaný?

niki101988
autor
18. jún 2014

@mijunik ten je môj

nikawero12
18. jún 2014

@niki101988 prepáč, ale to -o tých veciach čo si vymanovala - nemá nič spoločné s našimi svadobnými zvykmi. Sú to len dalšie kraviny, ktoré sú prebraté z anglosaských zvykov. Ale bohužial je to také slovenské - opičiť sa po cudzine.

niki101988
autor
18. jún 2014

@nikawero12 tak prezraď niečo slovenské, chlap pôvod zo Sudet, ja Východniarka tak neviem, toto mala aj kamoška pred pár rokmi

ivett1
20. jún 2014

@niki101988 no, tak to budeš mať aj tie tance...odčepčovanie a prezliekanie po polnoci ....? ... ja som sa tomuto našťastie vyhla😀 ... hlavne si to užite ...😀😵 ...myslím, dobre sa zabavte...

caoli
20. jún 2014

tak ja neviem, vydavala som sa pred takmer 30 rokmi a mala som aj nieco nove aj pozicane aj modre… a to, ze to mam mat, mi povedala moja mama, ktora to mala tiez, ked sa v Prešove v r. 1951 vydavala. myslím, ze vtedy o nejakých anglosaských kravinach v tychto koncinach a v tom zriadeni nemohlo byt ani reci. uz zase neprehanajme 🙂
ale bola aj odobierka a potom snimanie vienka a cepcenie a vsetko za sprievodu ludovej muzicky. nic z toho nemuselo byt, ale bolo to pekne a mam to v pamati cely zivot.