SUV za prijateľnú cenu

11. aug 2021

Ahojte. Hladam typ na dobré a spoľahlivé SUV.
Nové si dovoliť nemôžeme. Momentálne mame par rokov Kiu Sorento ale už je to staršie auto a uz by bodlo nieco novšie.
SUV je strašne veľa, niektoré ani neviem že existujú :D Celkom sa mi páči chevrolet captiva 2011-2014 naftovy motor.
Nemáte ho niektorá? Zaujimalo by ma ako ste s nim spokojné. Pripadne poraďte aj iné SUV.
Ďakujem

annamalaga
11. aug 2021

Odporúčam sa ísť registrovať na autobazár eu fórum alebo autoforum cz. Tam ti dobre poradia. A aký máte rozpočet ? A kolkorocne auto by to malo byť? Diesel je dobrý na dlhé trasy, nie na krátke. Ináč čo sa týka nového SUV, tak za 13500€ nová Dacia Duster. Možno predsudky, avšak aspoň na paru rokov máš kľud , možno sa niečo pokazí ja viem stáva sa aj to, ale 100 razy lepšie ako kúpiť staré Audi,BMW alebo Mercedes a chodiť potom stále po servisoch.

annamalaga
11. aug 2021

Ináč a keď Vám spoľahlivo slúži aj tá KIA a nekazí sa, tak mi príde zbytočne ju vymeniť za novšie ojazdené auto, kde aj tak nevieš aké skryté závady môže mať nové použité auto.

pupavocka101
11. aug 2021

hlavne podla mna je dobre uvazovat do buducna aj s tym, ze budu potrebne nejake tie opravy, my sme mali kiu a sme ju predali a kupili nove za to, ze vlastne servis ked sa nieco stalo, tak zakazdym museli ist origo diely, co mnohokrat boli ze ozaj zbytocne drahe, tak sme nakoniec pri vw skoncili

zuzanka.zuzu
11. aug 2021

@annamalaga no neviem či vypočuje tvoju radu, lebo tam sa ako anonym prihlásiť nemôže a oni to asi plánujú kúpiť z nakradnutého alebo čo, lebo iný dôvod na založenie anonymnej témy mi momentálne nenapadol 😀

petka1402
11. aug 2021

Skúsenosť s tými autami nemám, to skôr muz( je mechanik), ale keď budeš chodiť na obhliadky ojazdených áut tak určite zober nejakého kamoša mechanika, prip. co sa rozumie, aby si nekúpila nejaký havarovany/vytopeny šrot ✊🍀

autor
11. aug 2021

@zuzanka.zuzu ani neviem ako som dala tento anonym režim 🤦‍♀️ profil bez foto by ti viac pomohol ? Ako nechápem. Potrebuješ zbierať like na tomto komentári? Človek sa nemoze ani nič opýtať lebo hneď je z neho zlodej, klamar, násilník, uchyl.. Keď nevieš poradiť tak nekomentuj. Už male deti to rodičia učia.. netreba nos pchať uplne do všetkého.

autor
11. aug 2021

@annamalaga práveže neslúži. Je to 2004 no opravy aj tak niečo par eurove. Každu chvíľku niečo. Aj teraz čaká na pobyt v servise 🤯

autor
11. aug 2021

niesú*

nelca84
11. aug 2021

čo je to prijateľná cena? nepíšeš ani aké máte požiadavky, ťažko potom radiť, my napr. bývame dosť vysoko nad BB a už by som nešla do auta bez 4x4...

annamalaga
11. aug 2021

Suma, do ktorej sa chcete zmestiť?

s_a
11. aug 2021

a potrebujete aj väčší kufor? lebo vacsina lacnejších SUV sú skôr mestské a majú mensi kufor...my šetríme na Seat ateca.. jeho menšia a lacnejšia verzia je napríklad Seat arona.. alebo aj Suzuki Swift je dosť obľúbené ale tiež má menší kufor napríklad

nelca84
11. aug 2021

@s_a no tak ale swift je pidi auto, to ma dost daleko od SUV

s_a
11. aug 2021

@nelca84 Ježiš ja som si to pomylila s vitarou 😀

lucik194
11. aug 2021

ako tu tu napísali, v prvom rade napis cenu, lebo ti tu napisem auto za 25000 a povies ze to nieeee to je vela,
osobne by som napr nesla do dacie duster, muz ho mali ako pracovne auto, strasne auto, lacny plast, absolutne neprakticke odkladacie priestory do krorych nic nedas, motoricky slabe, teraz sa vypredavaju vsetky zasoby, ide na trh nova verzia tak snad bude lepsia....
muz do terenu si nevedel vynachvalit pathfindera, ale to nie je auto do mesta, naozaj do terenu..... ale este staru verziu....

fiffinkaa
11. aug 2021

Mazda SX 5
Mitsubishi Outlander
Seat Altea
Honda CRv

Cena záleží od ročníka, staršie auto ako 5 rokov by som nekupovala, určite nie autobazár..hľadajte sukr.osobu, najlepšie prvý majiteľ, servisná knižka, ...alebo dovoz Nemecko..auta však išli hore, novšie ročníky plus 2 tis. navyše..

s_a
11. aug 2021

@fiffinkaa Altea nie je suv 😀

fiffinkaa
11. aug 2021

@s_a Alteca je to tuším, ten nový model.

s_a
11. aug 2021

@fiffinkaa je to ateca a neviem či cena 20.000 je cenovo dostupné pre autorku, keď pozerá Chevrolet z roku 2014 😀

autor
11. aug 2021

@s_a takže ten kto nemá nove auto je ničím ? A čo je zlé na aute z roku 2014 ? 7 ročné auto je lepšie ako 20 ročné.

s_a
11. aug 2021

ja som písala niečo o Tom či je niekto niečo? 🙈 to si kde prečítala? 🤦‍♀️

s_a
11. aug 2021

však sa ťa tú pýtajú do akej ceny hľadáte, lebo ti tu môžu ľudia napísať xy rôznych modelov od 20.tis. a zbytocne..

zarrinka
11. aug 2021

Chevrolet určite nepozeraj, brutálne im hrdzavejú plechy. Inak problém je hlavne kde kúpiť dobré jazdené auto aby nemalo stočené km a kopec závad. Možno skús zas Kia alebo Hyundai. Tieto autá mali 7 ročnú záruku čiže mali by byť ako tak servisované a hlavne budeš vidieť servisnú históriu. Čiže buď SantaFe alebo Sorento. Ak menšie tak Tucson alebo Nissan Qashqai

fiffinkaa
13. aug 2021

@s_a vychádzala som z toho sorenta..čo je vyššia obstarávacia cena.

annamalaga
13. aug 2021

Autorka ale stejnak nenapisala , aký ma rozpočet!