SUV do 15 000 EUR

30. sep 2024

Ahojte. Aké SUV odporúčate v sume do 15 000€. Nemusí byt fungl nové. Pomer Cena kvalita ďakujem.

thirstymonk
30. sep 2024

Fungl novu za 15 tisic nekupiš dnes už ani fabiu, ak chceš, aby sa aspoň vzadu otvarali okna elektricky :D

Ja som pred dvoma týždňami kupil Opel Crossland, zatiaľ sa mi páči, aj keď z pohľadu UI čistá katastrofa :D Stálo 18300 (bez známosti 18690). Nie je to úplné SUV, ale určite je to viac SUV ako napr. Hyundai Bayon.

Skús pozrieť možno staršie Grandlandy (opel), alebo z iných značiek. Tak máš Kiu Sportage, Toyoty RAV, Suzuki Vitara...

staromodna
30. sep 2024

Hrozne malo parametrov si zadala. Minimálne aspoň ročník od napr. lebo jazdeniek typu su nájdeš do 15 000 dosť, manual alebo automat? Nové suvecka do tejto sumy asi zabudni, jedine ak Dacia, ale toto by som napríklad na dlhé trate neodporúčala vôbec

gas1201
30. sep 2024

málo informácií, musí to byt 4x4? má to byt suv do lesa či crossover do mesta? benzín? diesel? ročný nájazd? manual/automat?

autor
30. sep 2024

@staromodna ročník od 2018/19 vyššie, to či manuál alebo automat nezáleží. Dávka určite nie, možno tak Škoda, VW atd. Videli sme aj mg ale nikoho koho pozname nemá skúsenosť.

autor
30. sep 2024

@gas1201 nie nemusí byt 4x4, do mesta. Manuál automat nezáleží, tak isto ani benzín/ diesel. Niečo pod 100 000 km

tanapeta
30. sep 2024

Ročník 2018/19 nekúpiš SUV do 15 000€. Jedine nejaké fakt opotrebené a veľa km

autor
30. sep 2024

@thirstymonk ani nepíšem že chcem fungl novú..

autor
30. sep 2024

@tanapeta napr . https://www.autobazar.sk/26174156/skoda-kamiq-1... , našla som dosť len neviem akú značku. Doteraz sme jazdili bmw.

tanapeta
30. sep 2024

Tak kamiq za mňa nie je SUV

autor
30. sep 2024

@tanapeta nám ale také stačí a je v kategórii SUV

thirstymonk
30. sep 2024

@staromodna Ta čo si, vieš koľko stoji dacia duster? 20k+... už ani dacie nie su to, čo byvali :D do 15k z dacii kupiš tak sorento s 1.0 motorom (kľučenkou) s vykonom okolo 50kW, čo ti nestači ani z domu do lidlu a naspäť, ak planuješ kupiť sixpack kokakoly. Neutiahne.

autor
30. sep 2024

@tanapeta potrebujeme niečo vyššie a veľký kufor.

katarinaba
30. sep 2024

Skus pozriet: https://www.autobazar.eu/vysledky/vozidla-do-3-...
Ja som mala fungel novu Kia Sportage v 2012, za celu dobu mi odislo palivove cerpadlo, co sposobilo poruchu motora. To sa opravilo a tento rok som ju predala a uz na nej boli aj v Chorvatsku. To bola taka jedina vacsia oprava. Bezne veci nepocitam, to patri k autu.
A tento rok som kupila opat fungel novu Kia Sportage.
Pre mna super SUV, ani velke, ani male, vybava tiez super uz v druhom stupni. Ak budem o dalsich 12 rokov kupovat auto, Kia Sportage bude prva, co budem pozerat.

tanapeta
30. sep 2024

To je hatchback

autor
30. sep 2024

@katarinaba Kiu som toez pozerala, len ta sa mužovi nepozdáva. Ja by som aj išla do nej. No autám sa vôbec nerozumiem

autor
30. sep 2024
katarinaba
30. sep 2024

S tym ti uz neporadim. Ja som spokojna - ta stara mala cez 260.000 km a stale ide super.

tanapeta
30. sep 2024

Tak písať môžu. Maly hatchback vyvýšený a hneď je to SUV. Ok

autor
30. sep 2024

@katarinaba a aký ročník by si odporúčala, možno ho skúsim este prehovoriť.

autor
30. sep 2024

@tanapeta hovorím, nám to stači. Keď píšu SUV tak SUV. Viem ako vyzerá to auto naživo. Asi nemáš ale čo poradiť, len si presadzovať svoje.

katarinaba
30. sep 2024

Ja som mala 2012 a teraz 2024. Je to vraj najpredavanejsie SUV na Slovensku, tak asi to nebude zle auto. Ale ja sa tiez nevyznam. Kazdy asi preferuje nejaku znacku, tak podla toho sa riadi.
Ked som v oboch pripadoch kupovala, pozerala som aj Hyundai - tiez SUV - vyzorovo boli obe pekne, cenovo tiez, ale ta vybava sa za rovnake peniaze nedala porovnat. Tento rok som este pozerala aj Skodu (uz neviem ktore presne) ale tiez oproti Kia velmi slaba vybava v rovnakej cenovke.
Niekde som pocula, ze japonske auta su najlepsie. Tak mozno sa skuste pozriet po nejakom "japoncikovi".

huginko
30. sep 2024

@staromodna Daciu na dlhe trate neodporúčaš? Akože prečo? myslím, že dacie rozhodne nie sú to , čo bývali...

autor
30. sep 2024

@katarinaba mohla by som sa spýtať koľko stala 2024, ako to teda nieje problem napísať. 15 000 máme už navhystanych, no vedeli by sme si aj dopožičat.

tanapeta
30. sep 2024

Však keď stačí, tak oki. Len potom pozeraj aj hatchback. Lebo za mňa je SUV kodiaq, sportage a pod. a tie teda do 15 000€ nekúpiš ako som písala vyššie. A podla týchto kritérií je teda aj SUV Suzuki Ignis 🤣, stačí auto urobiť vyššie a je z neho hneď SUV. Kukni si na autovia a popozeraj.

katarinaba
30. sep 2024

Funglovka je draha. Ja mam benzin, automat, nie elektricke, vybavu platinum plus park pack - stala cca 36.000 EUR. Na novu to mate velmi malo. Ale na jazdenku v pohode.
Skus pozriet toto, su tam auta od cca 25.000 EUR, neviem, ci by to bolo pre vas.
https://www.kiaihned.sk/vozidla?filter[model]=Sportage&filter[predvadzacie]=1&filter[vybava]=Silver&page[number]=1&sort=cena
V roku 2022 doslo u Sportage k "faceliftu", pred tym vyzerali inak.
https://www.autobazar.eu/vysledky-parametre/suv...
Mozno tiez pomoze pri vybere.

katarinaba
30. sep 2024

ten prvy odkaz si musis cely skopirovat a manualne vlozit do adresneho riadku, potom ti vyhodi vyfiltrovany obsah - vybavu silver

autor
30. sep 2024

@tanapeta neviem kde nekúpiš sportage do 15 000 😀😀 ja tu nepíšem o nových autách.

autor
30. sep 2024

@katarinaba ďakujem ❤️

tundra
30. sep 2024

@autorka ja som fanusik toyoty,ale na to je maly rozpocet.Ja teraz tiez pozeram auto do prace a vychadza mi najlepsie Ford Kuga 2,0 diesel s manualom.Kolega ma uz druhu a uplne bezporuchove auto.Automaty maju obcas problem,ale ked zoberies manual,celkom dobra volba.Ceny su celkom fajn,toto som nasiel.
https://www.autobazar.eu/detail/ford-kuga-20-td...

autor
30. sep 2024

@tundra ďakujem určite na to mrknem