Susedské vzťahy

katd
16. jan 2018

Je to možné že je jedna stará pani tak posadnutá umývaním spoločnej chodby na poschodí v bytovke, že si dovolí ma už druhý krát upozorniť že to robím zle????
Máme 4 byty na chodbe, každý týždeň sa mení služba. Pre mňa to znamená raz v mojom týždni pozametať a umyť chodbu. Deň ktorý ja uznám za vhodné, keď mám čas. Nie, podľa pani dokonalej to treba stredu zametať a sobotu umývať a medzitým ešte sledovať keď je špinavo tak ešte zase zametať. A čo som ja, strážca poriadku??? Keď pani dôchodkyňa si predstavuje pekný deň tak že sleduje stav dlážky na chodbe, prosím, ale ja mám život.
Je niekde napísané koľko krát a ako mám tú chodbu umývať? Asi ťažko, nemusím to robiť vôbec a nič mi nemôže, akurát že by som si pokazila vzťahy v bytovke, čiže ja si to raz za týždeň pozmetám a umyjem, niekedy stredu, niekedy sobotu, štvrtok, nedeľu...moja vec!
Ešte mi vyčíta že bordel ostáva po kočíku - tak pardon že môj kočík nelevituje! OK, uznávam, dám si pozor na to a keď bude po kočíku bordel, upracem si, či mám službu či nie - a toto som jej aj povedala, ale to jej nestačilo, ďalej do mňa vyrývala - si dovoľuje striga, keď vie že nemám muža doma.
Ešte mi vraví pred dvoma týždňami ste odišla z domu a ostali tu smeti po kočíku, vravím bola som s malým v nemocnici. Ona ani náznak súcitu, nič, len suché to som nevedela ale bol tu bordel a ja som to musela pozametať....
A asi šesť krát hovorí nič v zlom. Ukončila som to s tým že toto je nič iné len v zlom a nebudete mi nakazovať ktorý deň mám umývať chodbu, dovidenia.

Čo by ste robili s takouto pani dokonalou? Ja nemám nervy na ňu už

miskooo1987
16. jan 2018

Potrebuješ s nejakého dôvodu udržiavať dobre vzťahy? Ak nie tak to chce trosku asertivity a poslať ju odkiaľ prišla. Mal som podobnú starost(vadilo všetko, že deti sú hlučne na chodbe, že pes občas zasteka, alebo že nahlas cucha pri dverách) tak som ju priamo poslal do **** a rýchlym krokom, odvtedy je kľud.

obsadenemeno
16. jan 2018

@katd mozno je len osamela. Pozvi ju na kavu...... 😉

panipanka
16. jan 2018

co by si chcela robit? nevsimat si to. ona je proste dochodkyna a vacsinu dna fakt nema na robote nic ine ako sledovat chodbu ci je cista a popripade ju pozmetat alebo poumyvat. u nas sa to vacsinou robi tak, ze bud v sobotu alebo v nedelu (cez tyzden nema vacsinou nikto cas ale ak hej tak kludne moze aj vtedy) sa schody pozametaju a umyju naraz, inak ziadne sledovanie kedy je podlaha spinava a kedy nie. proste to rob tak ako uznas za vhodne a hotovo, ked sa jej nepaci a ma tolko casu nech ma sluzbu kazdy tyzden ona 🙂 popripade ju mozes skusit zavolat na prechazdku s tebou a s malym alebo na kavu ako pisala obsadenemeno aby nemala tolko casu sledovat tu podlahu 🙂

hettinka
16. jan 2018

ja myslím, že je prirodzené, že človek má žiť v čistom a pokiaľ zašpiním niečo aj v spoločných priestoroch (napr. kočíkom). tak to umyjem. Kolkokrát tie priestory treba umývať, to je relatívne. V lete možno stačí raz, ak prší a sú čľapkanice, možno aj 3x ...
Asi to má každý vchod nejako zaužívané, že sa to umýva v pravidelných odstupoch (streda-sobota mne vyznieva logicky) a nie podľa ľubovôle, lebo potom sa môže stať, že chodba bude prakticky 2 týždne neumytá (jedna suseda umyje v pondelok a dalšia až na ďalšiu nedeľu) a špina víri, nosí sa do bytov.
Ja viem, dnes je moderné byť nad vecou, neupratovať, tváriť sa, že na to nemám čas ... ani zuby si neumyješ, ked sa ti nechce a "nemáš čas"?

lavieenrose
16. jan 2018

@hettinka uz je vela bytoviek kde chodi upratovacka 1 x tyzdenne ci svieti slnko ci padaju tanky...ze vobec ziju ty ludia v tych bytoch...

lavieenrose
16. jan 2018

inac moja suseda sa vobec nema k tomu aby poumyvala chodbu a vies co ?! tak neumyvam ani ja...spina ostava v spolocnych priestoroch...nie som sluzka..a ak by bol opak ze mi kaze kedy a ako tak ju poslem do teplych krajin, vztahy nevztahy..

e_n
16. jan 2018

@obsadenemeno Presne to mi napadlo! !! Ďakujte bohu 🙂 že je takáto - a nie nejaká hlupa bordelárka

katd
autor
16. jan 2018

@hettinka Keby som isla proti celemu vchodu, tak nepoviem...ale v ramci bytovky je toto jedine poschodie kde az prehnane sleduju stav chodby, ostatni umyvaju v barsaky den, co som si vsimla. To len ona je posadnuta touto vecou. Keby sa so mnou bavila slusne a nie utocne a ako s teenagerkou co potrebuje prevychovat, tak mozno sa dohodneme, ale takto tazko, ja nebudem skakat ako ona piska.
Neni osamela, ma doma muiza, na vyssom poschodi dceru s rodinou - neviem asi si mysli ze im patri bytovka ked ich je tu tolko.
Specialne mi vycitala spred dvoch tyzdnov ze ostal bordel po kociku a ja som si odisla z domu na par dni dokonca- hovorim jej bola som s malym v nemocnici - reakcia? No ale bordel ste tu nechali....aha tak jasne, s desat mesacnym deckom letim zachrankou do spitalu kde ostane styri dni na infuziach a mna ma zaujimat chodba v bytovke.
Ziadna kava, ziadne prechadzky. Chodbu si umyjem po svojom a uvidim kedy ma zas vytoci, ci ju poslem do riti alebo aj inam.
PS: Nikdy nejaky extra bordel nebol, ani blato ani nic take, ze tu mame vkuse ihlicie, tak hold sme v tatrach, ja tu tie stromy nesadim a sneh proste sa topi no. Uznala som jej ze si musim lepsi pozor davat na ten kocik - ale to je vsetko, ziadne buzerovanie tu o nonstop umyvani nebudem trpiet.

katd
autor
16. jan 2018

@e_n hmm, tak asi ja som hlúpa a ešte aj bordelárka.... :D
Vymyslela som to, nabuduce jak sa ozve jej ponuknem 10€ mesacne za to, ze si vezme moju "šichtu" ked sa jej nepaci moj vysledok a pristup a cmuk :D

mimla
16. jan 2018

Jediné, čo sa dá robiť je myknúť plecom. Prípadne sa ešte hlboko zadívať do očí, popriať pekný deň a zatvoriť dvere. Prípadne sa pohybuj po chodbe zásadne s telefónom a uchu. Snáď ti kvôli tomu nebude zvoniť na dvere. A ak áno, tak sa zase hlboko zadívaj do očí, ospravedlň sa, že na rozhovory momentálne nemáš čas a zatvor dvere. A... odpoj zvonček.

katd
autor
16. jan 2018

@mimla to sa mi veľmi páči 😊

miskooo1987
16. jan 2018

@katd to by som naozaj asi riešil spôsobom poslať priateľa/manžela nech ju niekam pošle. (Treba poslať toho z vás dvoch kto ma väčšie gule...) potom bude zazerať a ohovárať všade možne ale bude pokoj. Mna tiež jedna problematická susedka priam nenávidí, a aj ohovara(naposledy som mal doma milenku keď mi moja 19 ročná sesternica išla robiť prijímačky na výšku a bývala u nás napr) a s ostatnými z domu udržiavať dobrý vztah( napr, keď vidíš inú starsiu susedku, tak jej ten nákup Pomôžeš odniesť.... ) teda snažiť sa o dobre vzťahy zo susedmi, a jednu pi** ignorovať nie je na škodu🙂

katd
autor
16. jan 2018

@miskooo1987 chcela som manžela poslať ale už som vychladla a možno by to bolo moc. Inak súhlas, dobrá taktika. A najprv som sa zlakla že sa verejne hlásite ku milenke 😁😁😁 kým som to nedocitala

miskooo1987
16. jan 2018

@katd nehlásim, to len priateľke iná vystrašená susedka v lete oznámila, že nechce robiť medzinami rozbroje alebo tak, ale že počula že som si viedol mladú babu nedávno domov🙂 ako vysvitlo počula to od našej obľúbenej konfliktnej susedky a bolo to v čase keď som naozaj mal doma mladú babu, príbuzensky prepojenú🙂 a keďže nateraz u nás býva kvôli škole trvalo(mám zdedený stvorizbak, mamu som presťahoval do môjho jednoizbaku) tak využíva voľný priestor.... ta naša susedka asi denne vyvoláva všetkých svätých, čo za Sodoma-Gomora musí byt keď ešte aj milenku si domov nastahujem...

svetlana35
16. jan 2018

@katd moja svokra je taka 🙂 V kuse sa stazuje ze zle suseda umyva a pod. Vyhrotilo sa to natolko,ze susedia si platia firmu a firma umyva spolocne priestory. Ale svokra buzeruje aj zeny z firmy no tie ju maju na haku 🙂

lavieenrose
16. jan 2018

@svetlana35 aj u nas susedky, co do vsetkeho pchali nos buzerovali upratovacky..nech to umyvaju tak a tak ,nech vodu vylievaju tak a tak, nech napustaju tak ...

:D je to hrozne s niektorymi susedmi, preto sa tesim na rodinny dom,(viem ze aj tam mozu nastat blbe situacie)
napriklad susedko pod nami kazdy den diskoteku si robi , bije frajerku a krici po nej a ona reve, sused nad nami rad vrta pred osmou ked dieta uz lezi v postielke

hettinka
16. jan 2018

@katd ak sa správa tak, máš pravdu, bazíruje a je zaujatá

marylis
16. jan 2018

Ja by som jej dala 5€, nech to umyva za mna 😉

deti95060810
16. jan 2018

teta nemá čo na robote, tak otravuje život druhým... asi by som umyla 2 - 3 krát a bol by pokoj...a potom keby ešte niečo povedala - tak potom by už bolo asi zle....

cacianka
17. jan 2018

@miskooo1987 bože dobrý, si ty ale sviniar - rovno dve baby máš doma, no farárka ti pošle aby ti zakázal bigamiu, takáto pohroma vo vašom svätom dome , nenormálne susedov poburuješ

fefe123
17. jan 2018

ale, veď to umy, choď jej zaklopať, že si umyla... umy po kočíku, choď jej zaklopať... znova popraceš, zaklop jej... a keď aj nebude treba umývať, zaklop a spýtaj sa, či je čisto, že aby si to neprešvihla.... :D a vždy ju popros, nech to ide preveriť... :D možno jej to dôjde....
ale vážne.. povznes sa nad to, žiaľ jej povahu nezmeníš, čím viac bude vidieť, že Ťa to štvem tým viac bude do Teba rýpať.... ak zasa bude mať poznámku, tak povedz, "jasné pani susedka, hneď ako to bude možné, urobím to" a máš pokoj....

obsadenemeno
17. jan 2018

@katd alebo chod na kontrolu, ked je jej tyzden..... a ked najdes jedinu spinku, tak zaklopat a poukazat........ 😉

tana85
17. jan 2018

myslim, ze to az moc prezivas. co sa pise v domovom poriadku? tam by malo byt uvedene ako casto sa upratuje. odsuhlaste si to presne a bude pokoj. odvolas sa na DP a dovidenia. tiez chodim s kocikom a viem, ze nosim spinu do domu, ale iny sused chodi so psom, dalsi zase s bicyklom...nie je mi to jedno, rada by som mala kazdy den cisto, ale pucujem v byte a este pucovat po kazdej prechadzke aj chodbu, to nie. mame upratovaciu sluzbu a tiez chodi len 1x do tyzdna.

ovrl
17. jan 2018

Mozno blba otazka ale - preco sa nedohodnete s ostatnymi susedmi ze by ste si prenajali upratovaciu sluzbu - ako tu ostatne pisu, tak 1x do tyzdna? Nie su u vas moznosti alebo to vychadza prilis draho a susedia nesuhlasia?

mirola
18. jan 2018

Tak dnes som si spomenula na tuto diskusiu.... aby bolo jasne byvame na prizemi.. a mame taku aktivnu susedku, ktora stale dava nejake oznamy... zvacsa sa na tom smejeme lebo riesi veci, ktore ani nie je riesit potrebne. Ale asi pred mesiacom spravila take hodiny, kde su nase mena a vzdy kto ma umyvat tak to na neho natoci.. lenze.. ja som si povedala, ze nebudem umyvat poschodia kde som v zivote nebola, pre mna to nema logiku. Navyse som doma na rizikovom, tak sa tam nebudem nadrapovat s kyblom... cize ked je na mne sluzba tak povysavam vchod a prizemie plus ho cele zmyjem... inam nechodim tak ma netrapi.. na margo toho ma dnes na dverach cakal tento oznam.. ja neviem ako toto diplomaticky tak riesit aby ostali vztahy v dome s touto pani na poriadku... ked stale toci tu sipku na moje meno, ze vraj kym nezmyjem aj prve a druhe podlazie aj schodiska 😂/. Ako by ste toto riesili vy? Moj milovany jej chce napisat slusnu spravu do schranky, ja jej chcem poklepat na celo ci je normalna.

obsadenemeno
18. jan 2018

@mirola no tak to snad zavisi, ako ste sa na tom susedia dohodli..... ci "od vrchu po spodok" alebo len spolocny vchod na striedavku a svoje poschodie..... 😒

mirola
18. jan 2018

@obsadenemeno no my sme sa s nikym nedohodli, ked sme sa nastahovali bolo nam povedane ze raz za 3 tyzdne sa umyva chodba na vlastnom poschodi.. v nasom pripade na prizemi, povedal nam to predosli majitel nasho bytu. Respektive, ze kazdy zmyje tam co chodi.. teda my prizemie, ti na prvom prizemie a prve na druhom kde je aj menovana pani prizemie az druhe.. teraz jej nejak preplo, sa jej zda nefer, ze ona zmyva 2 poschodia a my len jedno prizemie.. pre mna je to ale logicke ... ja na jej poschodie nechodim.. ona mne okolo dveri niekolko krat denne..

mimla
18. jan 2018

@mirola Tieto veci sa schvaľujú na schôdzach vlastníkov (skrátka chodiť na schôdze sa oplatí). Mala by k tomu byť zápisnica. Inak reálna možnosť ako niekoho prinútiť zmývať schody, alebo ho dokonca penalizovať (okrem verejného odsúdenia susedmi) nie je. Druhá vec je, že ste spoluvlastníkmi spoločných priestorov a teda máte sa o ne starať rovnako ako tí na dvanástom. Ak sa stane niečo na medziposchodí medzi 10. a 9., napríklad rozbité okienko, platí sa to zo spoločného fondu opráv. Neskladajú sa na to obyvatelia 9. a 10. poschodia. Nejde o to kto kade chodí, ale že je to čiastočne vaše. Chápem realitu, že na rizikovom sa skrátka niektoré práce nerobia, ale chápem aj ostatných obyvateľov, ktorí majú tiež určite svoje vlastné problémy a umyjú schody aj tak. Na najbližšej schôdzi by som navrhla upratovaciu službu. Neverím, že všetci radostne vyutierajú schodisko a nenechali by túto oštaru radšej na niekoho iného. Alebo však pani nech si privyrobí.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
roja01
26. aug 2021

@katd povedz jej, ze nic v zlom, ale nemam tolko casu ako vy a navyse mam ine priority. Usmievaj sa na nu, nic si z nej nerob a kazdy jej prihovor na toto tema nechaj v rovine jej monologu. Nereaguj, netrap sa a vzdy bystro odchadzaj z jej dosahu. Raduj sa zo zivota a tes sa, ze mas okolo seba rodinu.