Susedove deti či stádo slonov?

bielavlcica
27. sep 2019

Ahojte baby potrebujem radu lebo uz ozaj mi asi prasknu nervy. Mame maly utulny 1 izbacik kde si spokojne nazivame, oddychujeme. Nad nami byval sused ktory chodil domov kazdy druhy tyzden a jeho zlozvyk bol ze dupal a to chodil hore dole po byte. Dupal a to doslovne. Potom byt predal a teraz sa tam nastahoval chlap zo zenou a dvoma detmi. Jedno moze mat tak 10 druhe 14. Rodicia spavaju v obyvacke a decka maju zvlast izbu kedze ten byt je mensi od nasho. Ale k veci. Zozaciatku kym tu nebyvali bolo fajn ale poslednu dobu mam pocit, ze tam zije stado slonov a nie ludia. Ich deti permanentne dupu ale nie, ze len dupu to sa normalne plafon otriasa jak dupu. Teraz si naslu zabavu dupat z izby do izby. Toto mame od rana do vexera a kolko krat aj do 10, 11 vecera. Potom ja neviem co tam robia ale akoby premiestnovali vkuse nabytok. A to neni ze len vecer ale kludne aj rano kim sa chystaju prec. A cez vikend to ani nevravim to sa otriasa cela obyvacka az opadava omietka. Vcera sa partner uz tak vytocil, ze im pobuchal zospodu nachvilu to ustalo a dnes znova.
Uz som rozmyslala zajst za nim a slusne ich poziadat ci by deckam nemohli vysvetlit, ze po izbe sa da chodit aj bez toho aby susedom padal strop na hlavu ale nechcem aby vznikali hadky. Co mam robit

janinah
27. sep 2019

Myslím,že aj keby tam po tých deťoch býval človek na vozíčku,aj ten by ti dupal....

lenicka1121
27. sep 2019

@bielavlcica choď sa susedmi a porozprávaj sa s nimi. Život v panelaku je už taký, buď niekto dupe alebo vŕta, búcha do steny...pusta veľmi nahlas muziku, ze sa otriasa zem, duní co ani telku poriadne nepočuť...susedia sú rôzny. A deti sú deti, s tým zrejme moc neurobíte, budú behat tak či tak. My máme tiež "úžasných " susedov. Jeden s prepáčením debil pod nami si kúpil repraky veľké, obrovskú aparatúru si namontoval v izbe, tu ma priamo nad obývačkou. Jemu sa nezdá ze to ma nahlas no nam duni zem, až sa otriasa, telku nepočuť, ma to na plne pecky. Dalsi sused nad nami zas pusta na plne metalovu hudbu, a to aj vecet po 21 hod. Keď chce syn spat. Bacha tam skoro každý večer. Ten pochopil, ospravedlnil sa aj. Ten somar pod nami nie, robí ďalej svoje disco, počúva na plne tanečnú muziku a to ma vyse 30 rokov. Keď tam clovek pride kopať pošle Vás do ....radšej nejdem písať kde a stresne dverami.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenicka1121
27. sep 2019

@bielavlcica mozno to znie ako dupanie no co ked bezne chodia po byte a proste sa to ozýva. Ten bachot...ako už písala taskataska vecer zrejme fakt rozkladaju gauc aj posúvajú stolík, pri tom sa trochu "hluku" narobí, to je normálne. Keď Vám to tak veľmi vadi dajte si odhlucnit steny

missdiva
27. sep 2019

@bielavlcica tiez si nemyslim,ze zamerne nadmerne dupu (kedze sa to dialo aj s predoslym majitelom). Je to bytovka tak sa chodenie tak ozyva. Ked vam to prekaza tak si dajte protihlukovu izolaciu.

sorciera24
27. sep 2019

toto je bezny zivot v panelaku, ludom sa vzdy zda, ze ten and nimi dupe, beha, rachoce, presuva nabytok a nie ej to tak, len proste pocut viac....bud si zvyknes, lebo je to normalne, alebo si daj odhlucnit plafon alebo sa odstahuj do domu.....

eliska13
27. sep 2019

@bielavlcica Ešte dobre, že sú tie deti tak velke 😊podľa mňa sa len ozývajú bežné kroky, buchnutie dverami a tak....podľa mňa trocha prehanas neviem si predstaviť, že z toho opadáva omietka

abbey1
27. sep 2019

Už vidím decká v tom veku, ako si vymyslia zábavku dupat z izby do izby. 🙂 Keď vám z dupotu opadáva omietka, je najvyšší čas urobiť novú omietku. Tá vaša musí mať cez 100rokov, inak by neopadla ani pri rekonštrukcii susedného bytu.

tomcimka
27. sep 2019

Ešte keď som bývala v podnájme,tak sme tiež riešili takýto problém so susedmi. Urobili rozumnú vec: kúpili si vo výpredaji koberce a naozaj to pomohlo. Možno aj vaši susedia majú len plávajúcu podlahu 😁.

zltalienka
27. sep 2019

@bielavlcica prepáč, ale nesedí tu niečo: máte 1 izbák a susedia nad vami majú koľko izbový byt? Zvyknú byť rovnaké byty nad sebou... píšeš že majú byt menší od vášho, ale zároveň že rodičia spia v obývačke a ich deti inde? Kde inde? Veď 1 izbový byt má len 1 izbu....

lenicka1121
27. sep 2019

Môže sa to aj ozývať z iného bytu, nemusia dupat priamo nad Vami. Moja skusenost: syn bol v skole, ja som cestou zo skoly musela ešte niekam ísť tak som prišla domov trochu neskôr. Prídem domov a suseda pod nami mi búcha na dvere, ze aby maly toľko nedupal, ze od rána dupe...???? Syn bol v skole, nebol doma a ja asi minútu, ani som sa nestihla vyzut. Susede som povedala, ze u nas určite nikto nedupe, ze syn nie je od rána doma a ja som prišla až teraz...bez slovka sa otočila a išla domov.

evittam
27. sep 2019

@zltalienka No ma ocividne super prehlad. Vie kde spia, co robia, urcite vie aj kedy chodia s.at...😀😀😀😉
@bielavlcica Zvykni si na zivot v paneláku alebo sa odsťahuj. Od 6.-22.00 si môžu robiť co chcu. A suhlas s
@missdiva
@sorciera24
@abbey1

zuzkavladko
27. sep 2019

@lenicka1121 to je pravda, moze to ist z ineho bytu. My byvame v 4 poschodovej bytovke a sme uplne hore, vsetci su pod nami a furt pocujem nejake dupotanie, buchanie, dokonca ozrateho suseda z prizemia. Hold to je zivot v panelaku...

tilko
27. sep 2019

Mozno maju taku podkahu...Susedia nad nami maju dlazbu a to pocujeme komplet vsetko.....co tak odizolovat plafon?

h_petra
27. sep 2019

Som si spomenula na spodnu susedu z bytovky, kde som byvala na studentskom byte.
Ta nam chodila po desiatej vecer zvonit cela vytocena, ze rano ju nadhadzuje v posteli z toho ako dupeme a vraj premiestnujeme nabytok. Top bolo, ked sa stazovala, ze sa to dialo v dnoch, ked na byte nikto vyse tyzdna nebol 😂.
A pribeh o tom, ako ju vytapame, lebo vraj neutierame podlahu v kupeli po sprchovani bol skutocna lahodka. Ale o tom inokedy 😁.

Nuz, zijes v panelku, absolutne netusim, ako ti tu kto s tym pomoze. Mame ist zazvonit vasim susedom a poprosit ich o klud?

lenka2710
27. sep 2019

@bielavlcica joj,o tom by som ja knihu mohla napísať 😂 keď sme sa nastahovali my do bytu, malá mala 10 mesiacov,to bolo stale niečo, chodila v pavúku zle, začala chodiť sama v papuckach zle, hrala sa zle, prebehla z izby do izby zle, ale podľa mňa viac ramusu spravil ten rachot ako treskali po radiatoroch ako ona! Dali sme koberce, malú usmernujeme doteraz, uz chodi ako baletka po byte 😁 proste panelak sú panely a tam sa ozýva úplne všetko, najviac som sa dosmiala keď ma suseda počula 4 krát za deň vysavat 😂😂😂 az ma prehybalo od smiechu,že čo ona vlastne počuje! Proste lietať sa nenauci nikto a keď niekto žije v paneláku musí s tým rátať

sapetka
27. sep 2019

Deti s tym nic nespravis🤷‍♀️Vydrzat alebo sa odstahovat😅

merickat
27. sep 2019

Ja ti presne poradim ako na to, tymto jednoduchym ale velmi efektivnym sposobom sme vyriesili vsetky problemy zivota v panelaku. My sme ovela spokojnejsi, ale ludom, ktorym sme vadili my teraz zase vadi niekto iny. Spravte ostatnym susedom laskavost. Odstahujte sa na samotu. Alebo sa naucte akceptovat, ze v bytovkach nie ste sami. Nikto nebucha/nedupe naschval len aby vam robil zle.

bielavlcica
autor
27. sep 2019

Aby som to vysvetlila nejedna sa o panelak je to byvala coop jednota prerobena na byty. My dole mame byt s terasou oni nad nami maju 1 izbovy predeleny prieckou. Byvaju tam 4 ludia. Viem presne ako ten byt vyzera kedze som ho videla nazivo. Navyse je to novostavba takze ozaj nema z coho opadat omietka. Ked sme sa sem prisli byt bol bez chyb odvtedy co su tu oni popraskal plafon. Ja by som s tym problem nemala ale ked pridete z roboty clovek by si rad osdychol alebo ked je chory no sa sa to? A 10 a 14 rocne dieta uz ma ako taky rozum. Viem ze tazko sa to vravi ale ked susedia odvedla maju izby dcery hned s nasou stenou takze pocujeme zretelne o com sa bavia ale vedia, ze maju byt potichu a to dievca je mladsie od tej hore.
Len som chcela vediet ako to jej rodicomslusne poprosit

evkamotka
27. sep 2019

@bielavlcica mozes skusit im povedat ale podla mna to nezaberie. Nikto sa nebude "dozivotne" obmedzovať kvoli susedom
A hej my mame nad hlavou 2 skolkarov tiez je to zaujimave. Pocujeme aj kazde splachnutie wc lebo trubky idu aj cez nas (stara bytovka) aj kazde sprchovanie. Bud to akceptujeme alebo mozeme ist prec

h_petra
27. sep 2019

Vsade je nieco. My mame nonstop cigaretovy dym v zachode a v kupelni. Ked som mala tehotenske nevolnosti, par krat som sa z toho povracala.
A na balkone bezne citime travu 😁.

sara07
27. sep 2019

ak máš problém že vkuse niekto nad tebou dupe,kup si byt na hornom poschodí a nebude ti dupat absolutne nik síce budeš mat chladnejšie ale tichšie

sara07
27. sep 2019

@bielavlcica daj odhlučnit stenu, prípadne obe strany alebo odhlučnit stenu a dat tan vstavanu velku skrinu na celu stenu a máš tichšie omnoho

petra7481
27. sep 2019

@bielavlcica 1 izbacik máte a susedia majú detskú a majú menší byt od vášho, divne

enusamt
27. sep 2019

@petra7481 tiez som sa nad tym pozastavila, ale potom som si uvedomila, ze su aj velkometrazne 1izbaky... a v takych sa da pekne predelovat na viac

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
27. sep 2019

@bielavlcica bud sa s tym 1) zmieris 2) odhlucnis strop 3) das si stuple do usi 4) odstahujes sa. Ale uplny klud budes mat snad len na samote. Mne zas prekaza kohut cca 150m vzdusnou ciarou od nas. Kikirika ako besny aj cez noc, kludne o 2 v noci. Pri otvorenych oknach to je otras. Vtedy mam uplne vrazedne myslienky 😂

wojtowitch
27. sep 2019

Mozno tam je taka podlaha ze sa ozyva a oni si to mozno ani neuvedomuju. Kedze aj predosly majitel dupal. Teda ja si myslim ze sto percent je to podlahou. By som sa ich opytala ci by neboli taky dobry a nedali si koberec alebo len papuce s makkym spodkom by to vyriesili. Ked su normalny tak ti vyjdu v ustrety.

svettii
27. sep 2019

Ja si tiež myslím, že možno by mohol byť problém aj s tým aká tam je podlaha, potom môže stačiť napríklad, že si vyberajú niečo z komody alebo zo skrine a vám sa zdá, že presúvajú nábytok a podobne. V každom prípade prvá vec v takýchto situáciach je, keď sa to opakuje ísť tam a normálne ich slušne poprosiť aby s tým niečo robili. Keď toto nezaberie tak potom to možno riešiť takto na fóre 🙂

cacianka
27. sep 2019

Tak moment ženy ! Všetky ste sa do autorky obuli akoby nebola svojpravna ale uplny debil čo patrí na samotu. Ked tu uz boli taketo temy tak svorne radilky nadávali na "susedov" a fandili autorke a radili ako vyje.at so susedmi...
fakt mi to rozum neberie.....
Ano môže byt citlivá ale ma PRÁVO vo svojom byte na slusne bývanie. Je majitelkou bytu a ma právo na riadne užívanie svojho majetku, v com jej susedia bránia. Ich demokracia končí tam kde zacina demokracia autorky.
je pravda ze bytovka nie je ideal na byvanie ale neviem si predstavit ze by vsetci mohli byvat v dome. Aj v bytovom dome treba dodržiavať nejake pisane aj nepisane pravidla a hlavne neobtazovat akymkolvek sposobom okolie.Jasne o tom hovori aj občiansky zakon.
Co poradit - nebud bojazliva a slušne chodte s chlapom za susedmi.vysvetlite aky je problém a poziadajte ich o spolupracu pri rieseni.mozno si neuvedomuju aky hluk robia, ake su nekvalitne steny.možno pomôže rozhovor.položiť koberec, na nohy nábytku plstene nálepky, pripadne nejaké textilie v byte, alebo poziadat majitela budovy o odhlucnenie.
!hluk ma odstrániť ten kto ho sposobuje!
A autorka -ty potom môžeš postupovať podľa vysledku rozhovoru.staznost majiteľom, obecny urad, polícia, súd.viem ze je to nepríjemné ale mozne riesenie v prípade ze sa inak slusne a rozumne nedá.