Susedia prerábajú v čase obeda

20. jan 2021

Ahojte, dá sa niečo robiť, ak susedia prerábajú byt a odmietajú nevŕtať a nebúrať medzi dvanástou a treťou, keď spia deti? Okrem toho už viacerí susedia volali na mestský úrad, lebo je to mestský nájomný byt a oni tam normálne búrajú, aj keď majú nájomnú zmluvu len na rok, wtf??? Na mestskom úrade že niečo vedia, ale určite nemajú povolenie na prerábku v takom rozsahu, aby búrali. Dá sa nejak donútiť mestský úrad, aby im tam poslal kontrolu? Vraj to budú robiť dva týždne, to sa ako moje dieťa dva týždne cez deň vôbec nevyspí? Sú tu ešte minimálne tri ďalšie rodiny s malými deťmi, takže je náš viac, čo nám to vadí.

autor
20. jan 2021

Nadpis mal byť prerábka, autocorrect 🤷 😂😂

maca1984
20. jan 2021

v tomto case nie je nocny klud.Predstav si ze potrebujes prerabat ty a mas sa riadit tym kedy deti spia,a teda ze nespia vsetky v rovnakej dobe..Neprerobis ani o rok

miro1360
20. jan 2021

No a keď vydržíš 2 týždne?

klarissa25
20. jan 2021

ale môžu robiť čo chcu počas dna... nerušia nočný klud....a to vážne nevieš vydržať???

pribinak
20. jan 2021

Daj dieťa do kočíka a chod a ním von, nech spinka vonku. Je krásne pocasie

miro1360
20. jan 2021

Napríklad na dedine celé leto hučia susedom kosačky, nonstop nejaký cirkulár, motorové píly, pribíjanie dosiek, zbíjačky, myslíš že sa tu všetci navzájom udávajú? :D

snehulak7
20. jan 2021

Však choď von v tom čase, je krásne. Nechápem, čo riešiš. Tu na dedine ešte 24teho decembra sa ozývajú cirkularky. Normálne všetci žijeme

sandra151
20. jan 2021

Bohužiaľ, to je nevýhoda bývania v paneláku

evora
20. jan 2021

Ty si vysnívaná susedka...potrebujú prerobiť byt, co je na tom zle? Vieš, ja spim doobeda po nočnej, tvoje deti spia od 12 do 15, susede vedľa zasa od 14 do 16 a o 16 si zvykne schrupnut susedka z prízemia....takže, kedy majú prerobiť svoje bývanie? Co tak prestať sa tváriť ako princezná sveta a rešpektovať, ze ludia majú právo na takéto úpravy. Nebude to trvať snáď rok, stačí len nebyť rozmaznana a nevyhovarat sa na deti. Tie ked su unavené, pospia si aj posediacky pri telke 😉🙃

patka06
20. jan 2021

chce to trošku tolerancie ..vždy lepšie ako v rodinnom dome, kde je hluk každý deň

miro1360
20. jan 2021

Nezabudni, že nie je ako rozhádať si suseda tým, že ho udáš pre takúto normálnu vec :D Tvoje deti budú väčšie, budú sa hrať a budú robiť občas hluk, čo myslíš ako tolerantne sa bude potom na teba ten sused pozerať, keď ho ty dnes udáš za 2-týždňovú prerábku? :D

autor
20. jan 2021

Až na to, že to nie je ICH bývanie, tu sa nemá čo prerábať, je to mestský nájomný byt, v ktorom máme všetci zmluvy na rok a keď nie sú splnené podmienky, tak dovidenia. Asi nie som jediná, komu to vadí, lebo na MÚ už majú plno sťažností. A nie, moje dieťa nezaspí v kočíku ani pri telke, všetci ľudia, ktorých som sa pýtala mali pri prerábkach so susedmi dohodu, že sa od 12 do 3 nerobia hlučné práce. Logicky keďže to sú nájomné byty je tu veľa rodín s deťmi a zaujímavé, že princezná, ktorá si prerába nemá na normálny podnájom, ale má na komplet prerábku bytu, ktorý nie je jej a aby celú bytovku podplatila drahým vínom, len aby ju ľudia nenahlasovali za jej, ako sa vyjadrila, "malé úpravy" 😁

miro1360
20. jan 2021

No tak a čo, investujú do toho peniaze a príde tam potom bývať iná rodina tak bude mať hotové prerobené :D Naozaj ich nerieš, fakt tie 2 týždne vydrž. Pošli im tam aj svojho manžela nech im ide pomôcť vo voľnom čase a budú to mať možno hotové ešte rýchlejšie :D

maca1984
20. jan 2021

aha,tak teba nestve ze preraba v case ked ti dieta spi,ale to,ze ma peniaze na prerabku a investuje...😂

cookie29
20. jan 2021

Ved to bude trvat len nejaky cas. A vzdy sa najde niekto, komu to bude vadit. To ak tam maju firmu, tak akoze im maju dat povinnu prestavku od 12 do 15hod?
u nas na dedine revu vyzinacky cez letne prazdniny od 6 rano, hned ako skonci nocny klud, lebo este nie je prilis horuco. To sa ma teraz pol dediny burit, lebo deti este spia? Hm a ked v noci o 1-2 chodia diviaky a buchotaju s kontajnermi, a psi revu ako dive...
a pokial ide o zvysok, neviem na zaklade coho posudzujes na co maju a na co nemaju, to je vecou komisie, ktora im najomny byt pridelila.

nelca84
20. jan 2021

to snáď nie, že od dvanástej do tretej 😂 veď to je takmer pol pracovnej doby. A či investujú do niečoho, čo neni ich ti môže byť jedno. Ak nerušia nočný kľud, tak máš smolu.

hettinka
20. jan 2021

Robotníci si tiež majú dat obedny spánok?

miro1360
20. jan 2021

@hettinka :D :D :D

syslik81
20. jan 2021

bud rada za 2tyzdne ine prerabky su dlhsie... ako radia -chod sa prejst von .. lepsie pre dieta a aj pre tvoje nervy ... nebudu vrtat cele 2 tyzdne -odsdtrania co maju a potom je to uz len o stavani ci uprave ...

miro1360
20. jan 2021

@cookie29 presne tie psy :D susedom tak šteká pes keď mu pred kotercom zaspí ježko, ježka pravidelne v noci vynášajú na lopate k rieke a on sa tam niekedy aj tak vráti :D

pribinak
20. jan 2021

Komplet prerabka za 2 týždne? To je vtip, že? Srandujes? Komplet prerabka trvá aj 3 mesiace a je 2 týždne

autor
20. jan 2021

@maca1984 vieš čo, skôr ma štve, že to majú byť byty pre mladé rodiny, ktoré sa potrebujú osamostatniť, ale keďže sú v lukratívnej lokalite (Tatry), dostali sa k nim random protežovaní výrastkovia a prebrali byt niekomu, kto ho naozaj potreboval.

pribinak
20. jan 2021

Pozri ak vieš že zen byt dostala neoprávnene, tak podaj podnet na Mestský úrad. Tu nič nevyriešis.
Napísať taký podnet ti bude trvať 5 minút

miro1360
20. jan 2021

NO tak ti radíme, nerozhádaj si bohatého suseda ktorý má konexie v čase, kedy si asi tiež nemôžeš veľa vyskakovať 🙂

autor
20. jan 2021

@pribinak joj, to sa tu riešilo už pri prideľovaní tých bytov a nič sa nedoriešilo, tu má dokonca primátor možnosť 10% bytov prideliť komu chce, sú tu ľudia, ktorí už vlastnia nehnuteľnosti, o ktorých vieme, že majú príjem oveľa vyšší, ako je stanovené... Podnetov už bolo xy a nič sa nezmenilo, ešte sa vyhrážali ľuďom, že keď nebudú ticho, byty určite nedostanú, korupcia je tu bežná, veď Tatry 🙂

simona92101
20. jan 2021

To je udel byvania v byte..ja som sa tesila,ze ked kupime dom,bude klud,dcerka bude spavat na dvore v kociku, idylka 😃..no prd,ani raz tam nespala😀 vedla nas sa nastahovala hlucna rodina,deti hulakaju a biju sa na zahrade,ich psi do toho revu a rodicia pustaju na plne pecky kolotocarske pesnicky,popripade hlava rodiny huci s cirkularom alebo s kosackou aj o 22:00hod..tiez som sa na to jedovala,malu mi vzdy zobudia,suseda som div na kolenach prosila aby aspon hodinku denne obmedzili hluk..poslali ma do teplych krajin 🤷‍♀️takze sa musime zmierit s tym,ze to takto uz bude navzdy..tie 2 tyzdne su oproti tomu malina 😉 treba vydrzat,vyhrazanie sa a udavanie ti nepomoze...

amarilka26
20. jan 2021

Chapem Ta, aj u nas to tak bolo. Susedia sice vyvesili info ze budu mesiac prerabat, no vzdy najviac burania bolo cez obed. Maju na to ale pravo, tak som to vzala sportovo a 3 hodiny som v case obeda vozila maleho vonku 🙂 Drobec si dobre pospal a ja som si vycistila hlavu pekne ;)

pribinak
20. jan 2021

Ale no. Veď si zavolaj na pomoc média

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana2910
20. jan 2021

Nespokojná mamička asi dodržiava jedno z opatrení t.j. zákaz vychádzania, tak preto taký problém. Čo už má riešiť? No k čomu nás táto vláda nedonúti. A potom toto tu.