Suseda sa sťažuje, že naša sušička prádla hučí

anulienka30
2. dec 2020

Ahojte. Sušičku máme viac ako 5 rokov. Kedze byvame na prizemi, bez balkona, nebola ina moznost, len ju kupit....Mame ju v skrini na chodbe. Doteraz nebol ziadny problem a teraz po 5-tich rokoch zacala suseda nad nami mat s tym problem. Ze jej to huci, ze nemoze ani telku pozerat (trosku prehana)...poradte co mam s tym spravit? mne nejde do hlavy, ze 5 rokov nic a teraz toto....prve, ze mame susit cez den....a teraz uz ani to nieje dobre :(

limetka69
2. dec 2020

@anulienka30 neries susedu, si doma, nerus nocny klud a ona nech si zapne radio :D snad nechces mat vycitky, ze tvojej susede vadi bezny hluk v bloku, ved nevrtas a nezbijas, len peries :D

pdt
2. dec 2020

skus kupit antivibracnu podlozku , mozno pomoze.

anulienka30
autor
2. dec 2020

@limetka69 je to dochodkyna....ona vie, ze u mna neuspeje, ale vcera ztiahla manzela k nej domov...a len plaaachala.....a muz jej na to hovori, ze co s tym ako mame urobit...a ona ze dajte si to do spalne 🙂

sasa1310
2. dec 2020

@anulienka30 a to ste kedy sušili, že vám musela povedať, aby ste sušili cez deň?

anulienka30
autor
2. dec 2020

@sasa1310 vecer o osmej.....

nely1704
2. dec 2020

My sme mali sušičku v byte a poviem pravdu, že vo večerných hodinách som si nedovolila ju zapnúť.... mne by to tiež vadilo. Sušte urcite IBA cez deň ale každopádne ju nechajte tam, kde je

limetka69
2. dec 2020

@anulienka30 tiez mam skusenost, suseda nad nami vecne perie a susi, uvedomila som si to az na materskej, ked som ostala doma, ze jej to ide vkuse, kolkokrat dosusila vecer o 21,00 - 22,00 smiala som sa, ze v tom asi podnika, lebo vkuse slo bud jedno, alebo druhe, ale tak urcite som jej nesla nic povedat, aj tak by s tym nic neurobila, co prestane prat? a nie je to neviem aky hluk, pocula som to az do spalni, cize vecer mi to pri zaspavani vadilo, no ked dosusis do 19,00 tak nech si baba trhne. je to riziko byvania v bloku.

sasa1310
2. dec 2020

@anulienka30 tak potom sa nediv. Jasné, že sušička hučí. Ja večer už tiež nesuším ani neperiem. U nás v domovom poriadku nesmieš robiť hluk po 18 tej a potom po 22.00 musíš byť úplne ticho.

anulienka30
autor
2. dec 2020

@nely1704 raz za cas sa mi stalo, ze som davala susit vecer....po tej osmej,....moje baby maju hned vedla izbu a normal pri tom zaspavaju...respektujem to, hned ako ma upozornila, teda lepsie povedala, ze ci nemozem susit cez den, tak som susila len cez den....a stale ma s tym problem...

sasa1310
2. dec 2020

@anulienka30 ak má s tým problém aj cez deň, už by som neriešila.

anulienka30
autor
2. dec 2020

@sasa1310 ja sa divim, ze susicku mame uz viac ako 5 rokov a teraz jej to zacalo vadit....asi pred dvomi mesiacmi mi to povedala, odvtedy sa snazim susit len cez den....do tej osmej....aj tak je problem

limetka69
2. dec 2020

@anulienka30 mozno jej to vadilo a vydrzala byt tak dlho ticho, 🙂 skuste tu gumu pod, mozno trosku pomoze, 🙂

eeffka
2. dec 2020

@anulienka30 susicka huci a kto vravi ze nie tak klame, ty ju mas v skrini ona nad tebou bohvie ako to pocuje, mozno jej skor vadia vibracie, ja pocujem ked si kolega pusti techno ci co 2poschodia podomnou ( mu volam ze sluchadla) kolegyne nepocuju. Sama mam doma susicku a po 6 ked sme doma ju nezapinam, lebo ma to rusi, mam ju na chodbe bez dveri. a susiscka susi tak 1,5-2hodky takze to nie je zmykanie co clovek vydrzi aj o 22,30 na tych 7minut. Ako prve by som si kupila gumu pod susicku, alebo detske puzzle alebo stary koberec, vycentrovala nohy a skontrolovala ci sa otrasy neprenasaju o stenu/skrinu. Co nevadilo 5r zrazu moze

anulienka30
autor
2. dec 2020

@limetka69 skusim....este ma napadlo nalepit do tej skrine hore polystyren....uvidim co vymysli muz
nooo, dlho vydrzala....a teraz susim iba cez den a aj tak tam vcera stiahla muza, ze nech si ide pocuvnut....on na to, ze je to pocut, ale u nas je to viac

fokuska
2. dec 2020

@anulienka30 Nemohla sa susicka posunut, ze je nalepena napr. na stene a vibracie sa prenasaju nosnymi konstrukciami a u susedy sa to znasobi a je to ovela neprijemnejsi hluk ako u vas? Skus tu podlozku ako uz bolo spomenute.
A este by so poradila - zapni susicku a chod ku susede a popros ju, ze chces pocuvat ako to huci, odkial sa zvuk siri, ci nejde cez steny - ak bude ochotna, tak uvidis sama, ci to pocut rovnako ako u vas. Mozno budes prekvapena, ze u nich je to ovela intenzivnejsie.

Mam podobnu skusenost, ale nie so susickou. Cez steny sa k nam prenasal zvuk a akoby znasoboval, bolo to riadne otravne, mali sme problem najprv identifikovat odkial to ide a co to je. Pricom v mieste vzniku toho zvuku bolo nutne napinat usi aby to bolo pocut, takze sa zdalo, ze vsetko ok.

anulienka30
autor
2. dec 2020

@eeffka vyskusame este to...nenapadlo ma to....zeby nemusela byt v rovine...

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anulienka30
autor
2. dec 2020

@fokuska vcera tam manzel bol.....ze je to tam pocut, ale ze u nas viac.....je to klasicky panelak, kde ked sedim na zachode a sused si prdne, tak to pocujem... 🙂 to sa proste neda vyriesit

anulienka30
autor
2. dec 2020

@snezienka33 ja mam praveze pocit, ze pracka nam huci viac, ked sme ju kupili, tak som nevedela, ze perie.....

anjelicek26
2. dec 2020

Daj antivibracnu podlozku, skontroluj ju vodovahou, precisti vonkajsi aj vnutorny filter a po osmej a pred osmou rano ju nezapinaj.

anulienka30
autor
2. dec 2020

@anjelicek26 filtre cistim stale....poriesime tu podlozku a vodovahu....uvidime ci pomoze...dakujem

maximilie
2. dec 2020

@anulienka30 u nás bolo úplne normálne že práčka išla najneskôr do 7 večer... Do televíznych správ... U nás vo vchode bola taká tichá dohoda, že nočný kľud začínal o 7 večer... Trošku empatie. Niekto naozaj už chce mať večer svoj kľud. Aj sestra na flaute cvičila najneskôr do 7 vecer

kubkovamama
2. dec 2020

@anulienka30 moc sa tým netráp,lebo aj tak nemáš inú možnosť sušiť,jedine môžeš si nosiť prádlo vešať na jej balkón.🙂Ak je to stará pani,tak o.k,po 5r asi už má muchy,vadí jej to čo si predtým nevšímala.Ako baby píšu,skús tu gumu,resp.ak to máte opreté o stenu chodby v skrini?som pochopila tak?muž je stavbár,oni dávajú do domov vinylové platne-je to pružiaci aj izolačný material.Alebo obyčajný plát hrubého linolea.Kludne molitan,sklenú vatu a vieš to pekne obložiť.Len to mi príde ako dosť investícia kvôli troche hluku.Ved v bytovke to je normálne.Vyskusaj najprv časovo to vymyslieť a ako sorry suseda,ale ak sušis v slušnom čase,má smolu.Vyjst v ústrety to áno,ale aby si si kvôli tomu brala voľno v práci?😃lebo do 16tej musíš mať ticho?Či ako si to ona predstavuje

anulienka30
autor
2. dec 2020

@maximilie ja to beriem....ale posledne dva mesiace, ako ma na to upozornila, susim len cez den....a aj to vadi

sense
2. dec 2020

Sušičkou počuť, cez deň menej večer a v noci viac... Mam pod spalnou pracovňu a večer počujem sušičkou aj pracku keď zmyka ešte výraznejšie ako cez den, dokonca aj susedovi, ten má pračovnu pod obyvavkou... Čiže suseda môže kľudne počuť, skus dat podložku pod sušičku, a ďalej od steny skrine...

maximilie
2. dec 2020

@anulienka30 jaj, tak to potom nerieš ;) bohužiaľ, teta

1katus1
2. dec 2020

Sa jej opýtaj ako je možné že jej predtým 5 rokov nevadila ? Asi sa začala nudit

anulienka30
autor
2. dec 2020

@kubkovamama z kazdej strany je cca min. 5 cm fuga....nieje nalepena na stene

anulienka30
autor
2. dec 2020

@1katus1 ja uz mam strach sa aj vecer po 22:00 hod. ist sprchovat...lebo minule cosi hovorila, ze niekto pusta v noci vodu...

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz