Suseda polieva kvety a voda steká dolu k nám na balkón

kapilanka
26. júl 2022

Zdravím prosím poraďte každý večer okolo ôsmej suseda zalieva kvety bez misiek vôbec ju nezaujíma že mne a ešte dvom susedkam to steká dolu na balkón ta hlinená špinavá voda na oprate moje prádlo ide ma poraziť jazdy deň perem čo mám na niektorých veciach žlté fľaky suseda jej do hovorila a ona pokračuje ďalej povedala ze misky sú drahé ze preto to tečie ďakujem za rady

patka06
26. júl 2022

zložte sa jej tri susedy na misky pod kvetináče alebo si dajte na balkon urobiť striešky

viestta
26. júl 2022

@kapilanka kúp si vešiak pod strop, neokyda ti prádlo. Mama ma podobnú susedu a ta ešte aj všetky deky a koberce cez balkón prasi. Co sa pamätám, tak nič na ňu nepomohlo. Susiak pod strop áno.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ildiko36
26. júl 2022

@kapilanka preto som ja nikdy nechcela byvať v panelaku, mam rada ludí ale žiť so susedmy 😥nemusim..ja mam rada svoje sukromie.Treba ich upozorniť že ti to vadí nech si davaju pozor pri polievaní

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patka06
26. júl 2022

@ildiko36 všetko je to o ľuďoch, pre mňa zlatý kľud v paneláku v porovnaní s domom

mauduska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ildiko36
26. júl 2022

@patka06 v dome maš úplný kľud, susedia su kus ďalej, más vlastný dvor, ja by som to za nič ine nevymenila.Byvala som v paneláku 4r.bolo to niečo hrozne, mlada baba na 7.posch púšťala telku na plne pecky, sused pod nami na 4.posch. ako keby mal stolarensku dielnu😩..
Ako nahle som uspala dceru susedia ju zobudili, vecer ked sused bol na zachode (prepačte za slovo ale ked mal vetry alebo sa vymočil vsetko sa ozívalo🙈)

cacianka
27. júl 2022

Napíšte jej doporučený list, že užívaním svojho bytu a balkónu nemôže svojmu okoliu/susedom brániť v užívaní vášho majetku, ani vás obťažovať hlukom, smradom, špinou, inak môžete na ňu podať trestné oznámenie podľa občianskeho zákonníka,
No niekedy je fakt vhodné použiť ľudový pristup ako píše @mauduska , zober liter špinavej vody so zeminou a spolu so susedkami jej to otrcte pod nos, že ak neurobí nápravu, jej odpad jej vrátite !
Ak by to nepomohlo časom - ja by som to spravila, - hrsť dobre mokrej zeminy by som jej drbla na rohožku, alebo suseda nad ňou by mohla "polievať /umývať " balkón .....

nikpa
27. júl 2022

@kapilanka pripomenulo mi to jednu situaciu ktorá sa diala u nás vo vchode keď som bola dieťa. Jedna suseda presne toto robila, polievka kvety a špinila balkóny susedom. Tá čo bývala hneď pod ňou sa raz nasrala a vyhodila jej na zavesené, čisté prádlo sóc z vypitej kávy 🙈 odvtedy mala pokoj. Nie je to samozrejme riešenie ale aj takéto bývajú susedské vzťahy.

suge
27. júl 2022

Mne pri problémoch so susedmi pomohlo pozbierať dôkazy, napríklad natočiť video problémového správania na mobil a s takýmto dôkazom vo vrecku riešiť problém osobne alebo cez správcu bytov prípadne spoločenstvo vlastníkov. Väčšinou to fungovalo.🙂

verca888
27. júl 2022

Nooo aj toto su take bezne strastu byvania v panelaku Bud by som jej tie misky kupila, ved mas sa s kym zlozit alebo by som to nahlasila spravcovi a vytiahla by som to na nu na domovej schodzi

maria1989
27. júl 2022

@kapilanka kup jej misky pod kvetinace. Mne bezne zhora z balkona prasi, obcas sa deti kupu v bazeniku, casto tam debatuju ze ich musi pocut cely blok a ini zas fajcia. Co spravim.