Sused spaľuje bordel, z ktorého je obrovský smrad

7. nov 2021

Bývame na dedine. Náš sused len čo sa večer zotmie páli v ústrednom kúrení - kotly nejaký bordel z ktorého je strašný smrad u nás na dvore ba aj na ulici. Čo s tým. Jeho syn je automechanik takže podĺa všetkého to budú pneumatiky...Viete niečo poradiť aby sme sa dožili aspoň dôchodku?

pribinak
7. nov 2021

Zavolať 158?

3009
8. nov 2021

Riešiť so starostom.

annamalaga
8. nov 2021

Nevyriešiš nič. U nás je smrad po celej dedine , jednoducho si musíš zvyknúť.

elizabet173
8. nov 2021

@annamalaga to patrí k čaru bývania v rodinnom dome na dedine, tiež tak bývam 😀

simona1998
8. nov 2021

No buď 158 alebo ich vyplieskat😀u nás sused tiež , Pali všetko čo mu vojde pod ruku , potom si nevidime ani pred nos z toľkého dymu a z toľkej čierňavy 😀

tini27
8. nov 2021

Nemam riesenie, s blbcami sa clovek nedohodne… my hladame dom na samote 🤦🏼.

alenamihal
8. nov 2021

No co ja viem tak u nas je zakazane palit veci...sused palil a susedka zavolala hasicov 🙂))) a bolo po paleni..

zooeynka
8. nov 2021

Je to zakazane, ale chce si niekto pokaslat vztahy so susedmi volanim policie? Nas kretensky sused tiez zvykne v sude palit plastove flase(mame zadarmo odvoz plastov kazde dva tyzdne), proste je to debil....

annamalaga
8. nov 2021

@elizabet173 no a my teraz kúrime plynom, na 20 stupňov , len keď príde vyúčtovanie , koľko to bude stat. Na 20 stupňov sme si zvykli. Plyn je na veľký 3 poschodový viacgeneračný dom super. Len je to drahé , cez leto však vyhrieva vodu. No u nás už dokonca chodí zber papieru, plastov, no smrad je aj tak po celej dedine. Ale zase koľkí pravidelne čistia komíny no. Drevo je drahé tiež, no stále to vyjde lacnejšie. 🙄 Ale tak, my sme gumy ešte nepálili. Ono smrdieť to môže aj so starého oblečenia , kabátov , môžu spaľovať hocičo.

annamalaga
8. nov 2021

@simona1998 a čo mu policajti povedia, dajú blokovú pokutu na mieste, pohádate sa so susedmi, ešte Vám bude na protiveň robiť , lebo aj takí sú. Keď tak niekedy uvažujem , že nieje až taká výhoda niekedy bývať v dome.

simona1998
8. nov 2021

@annamalaga viesco pri ňom ma nič neprekvapí , to je čistý chuj , nám zakázal nadstaviť dom , ako sused s tým nesúhlasil, robil problémy pri robeni plotu . Celé zle , synovia právnici tak my sa môžeme skovat 😀👍neviem prečo , je to starý človek ktorý sa živý nešťastím druhých 🙂

zuzks5
8. nov 2021

to by chcelo ho pri tom len nacapat a to bud zavolat policiu, ktora by to skorntrolovala alebo sa pozbierat viacero ludi, ktorym to vadi a zabehnut za starostom. no je otazka, ako sa k tomu pan postavi a c nebude robit naprotiven este viacej

cubo2
8. nov 2021

bohuzial, toto patri k folkloru na dedine, starsej generacii nieco ako zivotne prostredie nic nehovori a v minulosti to bolo este horsie, dnes sa to zlepsuje (aspon mladi to nerobia). Ak je to fakt zle, volat 158 (niekedy staci len ten psychologicky efekt policie).. inak iba pockat kym stari "kurici" umru 😀 Ale je tu aj druha stranka mince - ak su ti ludia chudobni, tak mozno ani nemaju na vyber, cim si zakurit.. Plyn je drahy, drevo je drahe a stale ide hore.. Nestastna situacia.

annm81
8. nov 2021

@zooeynka Ja ti neviem, keď ti sused znepríjemňuje život niečím nelegálnym a ty ho za to nazývaš kreténom, asi už tie vzťahy pokazené sú, nie? Ja by som v čase, keď spaľuje pneumatiky volala políciu, príp. aj hasičov a v nasledujúce dni kontaktovala starostu príp. ďalšie úrady.

zooeynka
8. nov 2021

@annm81 do oci mu nevravim ze je kreten. Taky je v mojich ociach, povazujem ho za sedlaka ale policiu nanho volat je posledne stadium pred absolutnym rozhadanim. Lahko sa radi ak byvas v byte a nikdy si podobnu situaciu nemusela riesit.

renka30
8. nov 2021

Sused ťa nesmie obťažovať nadmerným hlukom, dymom či zápachom a pod. - pozri si §127 Občianskeho zákonníka. Prípadne to riešiť podľa § 5 Občianskeho zákonníka na obci

elizabet173
8. nov 2021

@annamalaga tak zase toto som ja našťastie nikdy nezažila, myslela som to obrazne. Tiež kúrime plynom, ale máme všetko na jednom podlaží, máme aj krb, v tom ale tak na Vianoce, prípadne na začiatku jesene, alebo na jar, keď sa schladí.

simca06022011
8. nov 2021

@cubo2 bohuzial robia to aj mladi... my tiez mame taky dym v dedine, ked zacnu vsetci kurit. A to nie je len z bordelu, ale su ludia co aj OSB dosky a ine fajnotky uz zdraviu nebezpecne palia. Alebo staci mokre drevo a zadymia vsetko :D