Sused sa mi vyhráža otravou mačiek

edien
25. feb 2022

Sused sa mi vyhráža otravou mačiek,vzhľadom na to že si dovolili vykadiť sa mu do záhonu a nejak aj nepriamo sa príznal k tomu,že už má s tým skúsenosti. Cca dva roky dozadu čistou náhodou na našej ulici boli otrávené dva psy a mačky. Je mi z toho zle...toto ma ani vo sne nenapadlo,ešte sa mi vysmieval do tváre že mu to nemám ako dokázať. Čo ďalej?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brembo
25. feb 2022

podaj trestné oznámenie. Polícia s tým síce nič neurobí,ale aspon bude mat problémi a možno ho tá sprostost prejde.

lula313
25. feb 2022

Zatvaraj si macky, keď o ne nechceš prist. Nemajú všetci radi macky a je to fakt, že vykonávajú potrebu najmä v susedstve. Možno by pomohlo im vytvoriť mačací zachod, ale neviem, či ich to bude motivovať vykonávať potrebu u vas. Ľudia sú zlí a nehazardovala by som so zivotom svojich domácich miláčikov.

edien
autor
25. feb 2022

@lula313 veď majú záchod,ale hodia čo toaj von keď sa idú vyvenčiť.nemozem ich nasilu držať v dome celý deň a noc

edien
autor
25. feb 2022

@brembo zvažujem len ako mu to dokazem

edien
autor
25. feb 2022

@cocolino234 no nabudúce veru zapnem diktafón na mobile. Teraz som ani pri sebe mobil nemala.🤦ale to je taký šok,že to človek nestihne ani zareagovať.

lula313
25. feb 2022

A ešte sa podelím o skúsenosť, že kamaratke otrávil psa jeden magor(naschval ho provokoval a keď pes začal stekat, tak sa vyhrážal, že ho otrávi a to ani nebýval na danej ulici), len sa tam chodil prechádzať. Bolo podané TO, chytil ho pod krk majitel, ale psa im nakoniec aj tak otrávil a nič z toho nemal, lebo na polícii povedal, že on to nespravil. Zviera bude vzdy zraniteľné, keď sa k nemu budú vedia dostat ini psychopati.

tpmt1110
25. feb 2022

No ja tiez niesom nadsena,ze macky mi behaju po zahrade a ob..s..ieraju mi to tu,ale urcite by som ich za to neotravila. Ked ich vidim tak ich odplasi. Macky velmi nemusim,ale neublizila by som im nikdy. Ak sa da ,tak macky si skus ustrazit,aby susedom nebehali po zahrade. Nie kazdy je z toho nadasení.

edien
autor
25. feb 2022

@tpmt1110 ja chápem že nie každý je milovník mačiek,ale naše sú 90percent času doma. To,že sa chcú ísť aj prebehnúť vonku a tam tiež vykonajú potrebu ja nemam ako ustriehnuť. Ale presviedča má,že kvôli tým hovnam mu nič nerastie. Ako jasné,že keď ešte v noci mrzne tak to nerastie 🤦

jasminkaj
25. feb 2022

Súcitim so susedom.. tiež z duše nenávidím mačky a to keď mi susedova obsie*a práve pokosený trávnik. Keď chcem deti pustiť hrať sa von, tak najskôr pozbierať ho*ná a potom môžu ísť 😖 Vždy tú jeho zdochlinu trafím metlou, lopatou.. čo je po ruke.. otráviť samozrejme nie, ale viem sa vcítiť aj do kože človeka, ktorému to už lezie krkom 🙏

lenja123
25. feb 2022

@edien mám rada mačky. Zároveň však chápem aj tvojho suseda. To, že ich ty nedokážeš ustrážiť, aby sa mu nechodili venčiť na jeho pozemok, je tvoj problém. Zober si to z jeho pohľadu. Asi nikomu by sa nepáčilo, keby sa mu po jeho záhrade prechádzali cudzie zvieratá a vykonávali tam potrebu. S tým otrávením samozrejme ostro nesúhlasím....ale ak on nechá "náhodou" niečo otrávené na svojom vlastnom pozemku a tvoja mačka to zje... nie som si istá, že za to aj bude niesť zodpovednosť. Pretože tvoja mačka tam nemala čo robiť. Je to blbá situácia, na tvojom mieste si skúsim zabezpečiť svoj pozemok, aby sa mačky zdržiavali len na ňom, alebo im vyhradiť nejakú časť záhrady. Spraviť vonkajšie mačacie WC (pieskovisko) a mačky púšťať von čo najmenej.

buberova
25. feb 2022

@edien a ľudia v bytoch ako držia mačky? Tiež len dnu alebo na vodítku vonku... Predstav si že by sused mal hady alebo pavúky ktoré by chodili na tvoj pozemok.. tiež by ťa to asi hnevalo.. a je to pravda.. ak si on na svoj pozemok dá otravu, je to jeho vec čo má na svojom pozemku...
Ale úmyselné otrávenie a špekačky s klincami jednoznačne neschvaľujem

lucia147852
25. feb 2022

Ja mám macky rada a dve chovám, ale keby mám doma záhradu a chodia mi tam srat susedove macky tiež by mi to vadilo. Tvoja povinnost je si macky ustrážiť. Keď púšťaš von, zabezpečiť záhradu tak, aby ti z nej nezdrhli. Spraviť voliéru a podobne.

lenkakravcova
25. feb 2022

@jasminkaj Mlatiš mačku lopatou? 😶
Však ta mačka nepozná občiansky zákonník. Ona proste ide na potrebu. Chúďa..
Chápem aj teba, ale mlátiť mačku lopatou mi príde prehnané.

maria1989
25. feb 2022

@edien urob si plot, ktory macky neprelezu..taky akoby dovnutra zahnuty. A bude pokoj. Ked mackam sused nieco spravi, darmo budes potom nadavat. Ries to, kym sa nieco nestane.

tpmt1110
25. feb 2022

@edien ojojoj nech zas neprehana,ze kvoli hovienkam mu nic nerastie na zahrade. U nas su kazdy den macky od susedov . Mozno on ma zlu podu,aoebo sa nevie starat. A nie kazdy rok je bohata uroda na zahrade. A ked su 90 percent vase macky doma tak co riesi. U nas su denno denne . Co uz. Ja im nezabranim aby ku nam prestali chodit a susedia to neriesia. Pokial sa u nas neokotia... ako som pisala,macky nemusim,ale uizit by som im nedokazala

edien
autor
25. feb 2022

@jasminkaj gratulujem ti aj tvojim deťom 🤦

edien
autor
25. feb 2022

@lenja123 my plot máme z našej strany. Z Jeho strany si nieje schopný urobiť plot krásnych 13rokov či koľko tu je

0silvia0
25. feb 2022

@edien tiez mame macky, ale chodia kadit do nasej zahrady a do vnutorneho wc. Nechodia po susedoch, lebo susedia maju psov, boja sa. Ja macky zboznujem, teraz v zime su 95% doma vo vnutri. Ak by som mala takeho suseda, bud by som ich vobec nepustala von alebo zabezpecila plot ako pise @maria1989
Nemas ine riesenie, magorovi empatiu nenalejes...

edien
autor
25. feb 2022

@buberova nie nevadili by mi hady ani pavuky a dokonca malý pes od druhého suseda sem tam dôjde na našu záhradu a nevadí mi to

edien
autor
25. feb 2022

@tpmt1110 teraz som sa rozprávala so susedmi a ako pán je evidentné psych.pacient. Susedov obvinil z toho,že oni môžu za to že mu vyschla studňa atď atď. Ma po celom pozemku fotopasce.

edien
autor
25. feb 2022

@0silvia0 naše kadia aj dnu do wc,cez zimu tiež chodia minimálne von

tpmt1110
25. feb 2022

@edien tak on je fakt chory. Na tvojom mieste by som ozaj urobila opatrenia ak nechces o macky prist. Ked uz otravil ine macky a psov tak bude schopny aj tvoje. Nieje nic horsie ako mat suseda magora

edien
autor
25. feb 2022

@maria1989 plot ktorý mačky neprelezu?🤦😂😂😂toto ma pobavilo.macka lezie aj po streche,aký plot by ju zastavil. Viem,že to myslíte v dobrom ale hlupost

0silvia0
25. feb 2022

@edien takyto myslela maria, ale u nas by to tiez neslo...

edien
autor
25. feb 2022

@0silvia0 preboha toto ani neviem,že existuje. No ide o to,že plot by musel mať desať metrov. Máme poschodový dom,mačka keď vojde na terasu v kľude preskočí susedovi na strechu keďže to je Max 2m vzdialenosť,asi ani to nie. Neraz vidím ako mačky chodia po streche..nielen tie moje pochopiteľne..

edien
autor
25. feb 2022

@tpmt1110 ta úroda mu nerastie preto,lebo ešte v noci mrzne to mu nedošlo. Ale nedalo sa s ním vyhadat. Povedal,že to bude riešiť uradnou cestou.nemam slov

0silvia0
25. feb 2022

@edien no ved ani u nas by to neslo... Nase chodia po garazi, vylezu po strome a idu si kam chcu... vylezu po predzahradke a su vonku

nika3136
25. feb 2022

@edien
Plot "z nasej strany"? Nic take neexistuje. Nie som odporcom maciek, ale si jedina suseda, ktora ich chova (a este v mnoznom cisle)? K mam ich chodi minimalne 15. Obsieraju nam cely dvor, nie su kastrovane, takze sa mnozia a chodia tu chore macata, ktorych mi je luto, chytam ich a kvapkam im kvapky do oci, lebo niektore dospele su uz aj na jedno oko slepe (podla mna herpes, ale nevyznam sa, tipujem). Ani si nevies predstavit, ake to vie byt neprijemne....spominas tu maleho psa, ale to je neporovnatelne.... troska ohladuplnosti by nezaskodilo, aj v bytovkach maju macky a poradia si.

nikasmile
25. feb 2022

Ako pes na vôdzke, treba aj mačku tak dať. Ak je s tým problém tak mačky proste nechovať. Tu nie sú moc iné rady. Nenechaj ich len tak behať.

edien
autor
25. feb 2022

@nika3136 moje mačky sú kastrovane. Chodia k nemu aj mačky susedov,to sám uznal že nielen moje. Áno plot z mojej strany existuje. On má načatým plot,ktorý nieje schopný dokončiť a opravit. Položil tu pár tvárnic a to je všetko. Tu máme všetci domy blízko seba bohužiaľ.Byvame tu päť rokov, a už ako sme kúpili dom,tak tu tie tvárnice boli nadrbané a furt sľuboval,že to dokončí a nieje schopný. Musí riešiť s každým všetko,handrkovat sa a na dôležité veci nieje čas. Keď tam nepôjdu kadiť moje mačky,tak iné na ulici ich tu je 12-15ks