Sused ma každé ráno budí

knihomolka2
13. dec 2013

Ahojte, mam trochu smiesny problem, ale v podstate mi uz cela situacia lezie dost na nervy. V nasej bytovke su na kazdom poschodi dost blbo riesene byty, hned vedla nasho bytu je garsonka a nasa spalna susedi hned s kupelnou tej garsonky. Pred asi 2 mesiacmi si ju pravdepodobne prenajal nejaky starsi muz, videla som ho len raz z balkona - chodi domov pred desiatou vecer a odchadza o siestej rano. No, a tento muz sa kazde rano sprchuje o 5:45 (dnes dokonca o 4:45 a potom este raz o 5:45). Ok, to by som este pochopila (aj ked moja rodina sa v hodinach nocneho kludu nikdy nesprchuje). On sa vsak zrejme otuzuje, lebo pocas celeho sprchovania vydava nechutne hlasne zvuky, na ktore sa zakazdym zobudim ja i manzel (manzel ma pritom relativne dobry spanok a len tak ho nieco nezobudi). To vzdychanie je take hlasne, ze ho pocut v celom byte, pricom byt zas nie je taky maly. Trva to cele asi 2 minuty, no to je dost nato, aby som sa zobudila a mala zas problem zaspat. Lezie mi na nervy takyto budicek kazdy den. Chcela som sa spytat, ci mam pravo ho poziadat, nech s tym vzdychanim prestane, alebo je to malicherne zasahovanie do "slobod" ineho cloveka a mam sa s tym zmierit v zmysle nepisaneho hesla "byvas v bytovke, tak necakaj bozsky klud"? Dakujem 🙂

prasiatko30
13. dec 2013

@knihomolka2 ono mozes ho o to poziadat v ramci susedskej zhody a pokial je normalny by ti mal vyhoviet ale vzhladom k distribucii vasho bytu a tej garzonky by som zacala uvazovat aj o odzvucneni steny lebo tie zvuky tam budu vzdy a byt zavisla na tom kto byva vo vedlajsom byte je o drzku 😅

knihomolka2
autor
13. dec 2013

@prasiatko30 no, ta stena je praveze odzvucnena. Napriek tomu to pocut :(

prasiatko30
13. dec 2013

@knihomolka2 tak potom uz len sa s nim porozpravat - ale je to blbe lebo ta distribucia je o drzku v momente ako budes mat vedla niekoho kto sa budi na 5 alebo aj skor tak to mas znova na dennom poriadku 😅

nefertitka
13. dec 2013

@knihomolka2 ja by som ho skor poprosila, ci sa nemoze sprchovat trosku neskor, to vzdychanie by som asi nespominala...ja mam problem so susedmi tiez, a stale, pod nami je prenajaty byt, kazdu chvilu tam byva niekto iny, ti pred týmito kazdu noc sexovali a tak nahlas, ze nas to budilo, plus nam to bolo neprijemne pocuvat, tak som im nacapila na dvere listok, nech sexuju potichsie:P
teraz su tam taki, co v noci hore dole behaju, vrzgaju dverami ( 100 krat za noc), postel im vrzga, trieskaju s niecim stale v noci, ja nechapem, co dokaze clovek kazdu noc robit, ked je pocut zvuky ako pri stahovani nabytku. Uz ma triafa slak, uz sme im aj povedali pekne, aj napisali vyhrazny listok, nic nepomaha. No a je mi smiesne volat policajtov, ze "viete co, vrzgaju tam v noci kadecim"...

denkaajejdeti
13. dec 2013

@prasiatko30 asi si myslela "dispozíciu" bytu a garzónky, neviem si dosť dobre predstaviť DISTRIBÚCIU BYTU 😉 . Nič v zlom, pobavilo ma to.

prasiatko30
13. dec 2013

@nefertitka ono s tym sprchovanim sa trochu neskorsie - pokial chlapik chodi na 6h do roboty a byva tak na polhodinu alebo viac cesty do roboty tak asi neskorsie to nestihne 😅 hovorim z vlastnej skusenosti moj otec chodieval na dennu na 6h ale musel ist na vlak ktory odchadzal o5:30 a na stanicu este musel dojst - nejakych 20min rezkym krokom takze on sa tiez tak zacinal chystat do roboty o tej 4:15 -4:30 😅

prasiatko30
13. dec 2013

@denkaajejdeti la distribución del piso - sorry zoslovencila som spanielsky vyraz

linda20111
13. dec 2013

@knihomolka2 ja si myslim ze vzdycha nie kvoli tomu ze sa otuzuje :D :D :D Asi je dlhu dobu bez zeny 🙂 🙂 🙂

nefertitka
13. dec 2013

@prasiatko30 aha...no tak to je tazke... 😝 ved a nestaci mu sprchovat sa vecer? 😝 ... to je fakt inak strasne v týchto panelákoch niekedy....

prasiatko30
13. dec 2013

@nefertitka aj ked to je vytahovanie intimnosti - sprchovaval sa rano preto lebo cez noc sa este dost spotil 😅

denkaajejdeti
13. dec 2013

@prasiatko30 aj to sa stáva, nie všetko sa dá preniesť do slovenčiny 😉.

nefertitka
13. dec 2013

@prasiatko30 ved hej, chapem 😝

prasiatko30
13. dec 2013

@denkaajejdeti a aky je rozdiel v distribucii a dispozicii v slovencine?? -

nefertitka
13. dec 2013

aj tak je to strasne riesene, ja pocujem na zachode susedov aj prdiet 😕 😝

prasiatko30
13. dec 2013

@nefertitka hej ale ked mas stenu kupelky so stenou kupelky suseda tak to ide viac- menej do pohody lebo tu najvacsiu hlucnost to stlmi ale jasne ked mas susedovu kuchynu alebo kupelku hned pri spalni tak je to o nervy - to si napr mnoho ludi neuvedomi ked robi radikalnu reformu bytu 😅

domak2
13. dec 2013

@knihomolka2 skus mu jedno rano urobit echo a ujukaj s nim 😀

prasiatko30
13. dec 2013

@denkaajejdeti - distribucia je asi v slovencine znamena rozvos produktov - logistika obchodnych retazcov asi ze 😀

nefertitka
13. dec 2013

@prasiatko30 my mame kupelku pri spalni a ich kupelka je pod nasou, takze tiez pocujeme kazde sprchovanie. Celkovo to tu mame vesele, vytah nam huci ako besny, autobusy hned pod oknami, do toho susedia...ale co uz narobim, nejak si uz zvykam 😝

@domak2 😀 😀 😀

denkaajejdeti
13. dec 2013

@prasiatko30 V súvislosti s bytom sa používa pojem dispozícia (dispozičné riešenie bytu . t.z. ako sú rozmiestnené jednotlivé miestnosti v byte, ako sa s tým bytom, resp. bytmi v bytovom dome doslova "vyhral" projektant, ktorý ich projektoval - o to v tomto prípade ide, že spálňa jedného bytu susedí s kúpeľnou susedného bytu - teda projektant to v tomto prípade buď nedomyslel alebo žiaľ iné riešenie nebolo možné z priestorových či technických dôvodov)
Distribuovať znamená rozširovať, šíriť - napr. distribúcia tovaru z centrálneho skladu do jednotlivých predajní. Distribútor tovaru je človek, ktorý tovar predáva ďalej.

denkaajejdeti
13. dec 2013

@prasiatko30 Presne tak 😉 . Si španielka ? Alebo tam len dlhodobo žiješ ?

prasiatko30
13. dec 2013

@denkaajejdeti to je uz deformacia 😀 😀 😀 😀 uz som tu dlho 😀

v spanine to ma obidva tie vyznamy - tiez sa pouziva ako distribucion de productos a nivel nacional - napr ale tiez to znamena rozmiestnenie jednotlivych miestnosti v byte ;)

prasiatko30
13. dec 2013

@denkaajejdeti vystrelila som a netrafila som sa 😀 😀 😀 😀

denkaajejdeti
13. dec 2013

@prasiatko30 milé, vďaka, zlepšila si mi dopoludnie - dnes si robím poriadok v účtovníctve (aby som to mala z krku a potom sa už venovala len a len vianočným prípravám 🙂 ) a je to pre mňa mord 😀 , tak hľadám úniky na MK.
Krásny zvyšok adventu prasiatko, inak je to jedno z mojich obľúbených zvieratiek - aj keď na to nevyzerá, je inteligentné a štruktúra jeho buniek sa najviac podobá na tie ľudské, takže človek je tak trošku prasiatko či chce alebo nechce.

prasiatko30
13. dec 2013

@denkaajejdeti no nic prajem prijemne uctovanie a hlavne aby vsetko sadlo na chlp a na prvy raz - ci este nerobis uzavierky - este je "daleko" do konca roka :D tiez prijemne vianoce

sosanna88
13. dec 2013

o susedoch ani nezacinajme lebo dostanem infarkt! my mame otrasnych...jeden pusta pravidelne hudbu na plne pecky, okrem toho ma doma troch psov ktory stekaju,zavyjaju a nahanaju sa po byte a su to take tie velke psy dogy alebo co, dalsi ziape na deti ako nenormalny, vedlajsi furt s niecim buchaju, trieskaju, vrtaju....ja by som toto vsetko este dokazala brat s rezervou, no mam male dieta ktore potrebuje spat....a viete si predstavit ako sa to da ked vrtaju na cely barak. nervozna mala a ja este nervoznejsia. keby som mohla okamzite sa odstahujem.

seemani
13. dec 2013

@knihomolka2 jediné riešenie je zobudiť sa o tretej v noci a búúúúúchať a kričať a vrzgať a hocičo, čo ho zobudí.. a máš po porbléme.. urob to párkrát po sebe a máš vyhraté 😉

sissy27
13. dec 2013

@knihomolka2 no mňa napadlo, že tie zvuky asi nebudú v súvislosti s otužovaním 😀 😀 😀 ale dá sa to aj tak nazvať 😀 😀 😀
neviem, ak je to naozaj také hlučné, tak by som ho normálne poprosila, či by to nešlo potichu, že teda chápeš jeho potreby, ale na druhej strane nechceš byť ich účastníčkou 😀 aj keď ho nestretávaš, ale tak zazvoniť či zaklopať mu môžeš, nie?

knihomolka2
autor
13. dec 2013

@nefertitka no, po precitani tohto prispevku usudzujem, ze som na tom este dobre🙂
Suseda zial nemozem poprosit, nech sa sprchuje neskor, lebo o 5.45 sa sprchuje a priblizne o siestej uz buchnu dvere, co odchadza z bytu...

knihomolka2
autor
13. dec 2013

@nefertitka inak, sprchuje sa vecer aj rano 🙂

knihomolka2
autor
13. dec 2013

@sosanna88 mna znervoznuje kazdy zvuk, som hrozna povaha. Pri zdravom rozume ma drzi len viera, ze raz sa prestahujem do domu. Ale kedze som realista, dost o tom pochybujem :(