Sused je každý deň hlučný. Ako to môžem riešiť?

18. máj 2022

Ahojte,

mám takú zapeklitú situáciu. bývam na dedine, a teda nejde o panelák, ale o domy. Oproti nám býva sused, ktorý od rána od 6 do večera do taj cca 21:30 neustále s niečím robí hrozný randál. Buď proste zbíjačkou rozbíja dvor, dom, už ani neviem, alebo motorovou pílou píli drevo pre asi 4 ďalšie dediny, alebo behá na traktore hore dole (aj my máme traktor a áno, keď je treba, použije sa, ale nie od pána každý deň niekoľko hodín vkuse), alebo behá s krovinorezom alebo niečo. Proste, ticho tu nie je ani chvíľu.

Aby ste mi rozumeli, ja nie som nejaká trubka, ktorá by išla robiť konflikty, veď aj ostatní susedia si porobia, aj my si porobíme, ale nie každý deň. Proste, mám pocit, že bývam vedľa roľníckeho družstva a píly... Prosím vás, viem tento neustály hluk nejako riešiť? Raz za čas, okay, ale každý deň je to neúnosné...

Ďakujem za každú radu

patka06
18. máj 2022

Myslím, že nič neporiešiš, neruší nočný kľud.
Toto je jeden z dôvodov prečo by som už nikdy nechcela bývať v dome.

aandrea9
18. máj 2022

No neviem. Jar je tu, možno upratuje záhradku, preraba dom 🤷‍♀️ hádam to nerobí 365 dní v roku.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbi28
18. máj 2022

@zoro9836 mala som toto na bývalom síce byte ale mala a keď neruší nočný kľud nevyriešiš nič ale že vôbec nič. Maximálne slušný dohovor

autor
18. máj 2022

@aandrea9 je to 365 dní vkuse... keby to bolo "jarné upratovanie", tak to neriešim...

autor
18. máj 2022

Ah... Ja si napr. neviem predstaviť, že by som si domov dotrepala nejakú fajnu aparatúru a nechala tu vrešťať metalovú hudbu od rána do večera a pohodka, lebo som na "svojom"... ten hluk ale nezostáva na mojom... Chápete, čo myslím. Nie je to nejaká forma obťažovania?

pielka
18. máj 2022

Toto ako nejaké obťažovanie podľa mňa nepochodíš. Pretože to je cez deň, žiadny nočný kľud neruší. S niektorými susedmi je lepšie hľadať spoločnú reč a dohodnúť sa normálne.

marsmykkok
18. máj 2022

Takto to je, že polícia by to mohla riešiť len keby bolo podozrenie z priestupku/trestného činu... A to že niekto kosí alebo píli cez deň trestné nie je. Jedine sa obrátiť na súd, ale to by bolo na dlho, s neistým výsledkom. Bohužial aj také sú zákony v našom banánistane, že občan sa môže trápiť a napríklad susedské spory vyriešiť nevie...

lara45
18. máj 2022

My sme to mali a este aj mame .Sice byvame v podnajme a aj susedia vedla nas ale mame male dieta oni vacsie uz ale to co kazdy piatok a sobotu stvarali bolo neunosne.Vychadzali sme spolu dost dobre no to ze kazdy vikend chlastali a to mali doma dietata a steny su take tenke ako papier tak pustali hudbu na pecky a to bolo po nocnom kludne uz aj do rana vystrajali.Ja som im najprv slusne povedala nezabralo potom som pohrozila ze to budem riesit inak nebyvaju tu predsa sami ak sa mame vyhnut konfliktom tak musime spolupracovat.Samozrejme vztahy sa zmenili.Viem ze to nie je odpoved na tvoj problem ale to len v skratke aby si si nemyslela ze si jedina ktora musi riesit neprijemnych susedov.Takze moja odpoved je ak mas deti porozpravaj sa so susedom nech to co robi robi v urcite hodiny lebo vas rusi pripadne by som zasla za starostom mozjo nieco vyriesis to bude plus pre teba ak nie tak budes na tom isto kde si teraz.Mozno si sused da povedat.

diamond007
18. máj 2022

S tým sa nedá nič robiť. Pravdepodobne pracuje ako pilčik a tým pádom pripravuje drevo pre celú dedinu pomaly 😀

tykat
18. máj 2022

Pojdu hore energie, PHM ...tak mozno bude setrit.

martinkatinka
19. máj 2022

Ja ta chapem, my to mame v byte nad nami kazdy den. Naozaj kazdy den. Bud hraju futbal, na kolobezkach sa vozia, na beziacom pase behaju alebo pustia hlasnu hudbu....O 22:00 ale klud. Ale neda sa s tym nic robit, ani ked som slusne povedala, ze teda nemuselo by to byt kazdy den 🤷

gertys
19. máj 2022

Jedine si asi dat odhlucnit dom. Ja byvam v radovke a cez stenu vsetko pocujem. Obyvackovu stenu nemam lebo tu stenu muism dat najprv rozsekat a odhlucnit. Nic ine ti nepomoze pretoze neporusuje nic. Mozno este si skus nastudovat rusenie suseda nadmernym hlukom. Hluk sa pride zmeriat a podla toho moze mesto alebo dedina dat nariadenie. Ale to su specificke pripady

alenamihal
19. máj 2022

A stazuju sa aj ini susedia ???? Neurobis s tym nic,lebo nic neporusuje..bohuzial,suseda si nevyberas...cakat iba asi na zimu ;)))))

nelinka888
19. máj 2022

Vieš čo takéhoto suseda sme mali aj my kedysi, keď sme bývali v bytovke. Vedľa rodinný dom a fakt od rána do večera im išla píla, a nič sme nezmohli ani my.

hope87
19. máj 2022

Mozno je zivnostnik a pracuje doma...nieco vyrezava, montuje...proste nieco vyraba a potom to aj predava. To by vysvetlovalo to, ze je to denno-denne od rana do vecera. Bohuzial tu ale nezmozes nic. Aj keby nic nevyrabal a proste si robi sam na dome a zahrade, neporusuje nic. Ak samozrejme ten hluk nie je nadmerny. To sa da odmerat a podla vysledku by sa musel zariadit alebo ty s tym zmierit 😉

autor
19. máj 2022

@hope87 v akých jednotkách a číslach sa pohybuje nadmerný hluk? DB?

hope87
20. máj 2022

V tomto nie som doma...to si musis ty popozerat, ake su normy a co je cez. Ale ano, meria sa v dB.