Šupinky z make upu

cokoladka222
16. aug 2015

Ahojte žienky 🙂
Prosím Vás, vyskúšala som mnoho druhov, či už voľne dostupných v drogériách alebo kvalitnejšie varianty, no nič nepomohlo, po nanesení sa mi na pleti vytvoria nepekné šupinky, hlavne na líčkach a na nose. Používam 1 x týždenne peeling, pleť si poctivo čistím aj odličujem. Už som zúfala ☹ ☹ . Prosím poradte v čom môže byť problém.
Ďakujem za každú odpoveď. 😉

monr
16. aug 2015

Aky mas typ pleti? pretoze toto sa vyskytuje, ak je plet malo hydratovana, hlavne v spodnych vrstvach pokozky. Cize poriadne hydratovat plet, kremy,hydratacne sera, ale aj zvnutra, t.j. dobry pitny rezim. A je fajn, ak by sa ti podarilo najst makeup, kt. ma hydratacne ucinky.
A este ma napadlo, pod makeup je dobre pouzit bazu, vyhladi plet, a makeup lespie drzi.

jeennyv
16. aug 2015

@cokoladka222 mne sa to robilo pri nekvalitnom a mne nevyhovujucom make upe, teraz som si nasla svoju znacku a som spokojna, no od prachu ci spinaveho prostredia zvykne make up niekedy flekatit alebo vidim mozno problem aj s prostriedkami na cistenie pleti resp. s tym, ze sa tie produkty akoby vylucuju a make up potom tzv. nechyta...

sirinka
16. aug 2015

@cokoladka222 okrem cistenia treba plet aj poriadne hydratovat, pouzivat kvalitny zaklad pod make up, davat pozor na spravne kombinacie roznych vrstiev a samozrejme kvalitna strava a pitny rezim, dopriat pokozke vyzivnu masku atd...

paskolinka
16. aug 2015

@cokoladka222 ja mam tento problem uz dohodobo, hlavne v zime a hlavne na nose. a nepomaha ani pitny rezim, ani kvalitny make up, kremy od vymyslu sveta, pletove masky, nic... problem je podla mna urcite niekde v pokozke, nie v kozmetike, len som tiez este neprisla na to, ako to riesit...

stepanka274
16. aug 2015

Ja pouzivam bb krem od garnier a make up uz nepouzivam, tiez sa mi robili supinky

gabrielasofia
17. aug 2015

myslím si že báza pod make up urobí ešte viditelnejšie šupinky.. ako bolo spomenuté, dobrý hydratačný krém. ja som mala a sem tam v zime mám tento problém, mne pomohol od biodermy hydrabio legere krém, to mi poradila kozmetička a fakt bol dobrý.. ale už som aj iné krémy mala, aj z drogérky len nie tie uplne reklamné ako garnier alebo tak.. radšej prírodnejšie, ale musia byť hydratačné. a môžem potvrdiť, že séra namiesto krémov sú ešte lepšie, lebo niekedy po hydratačnom kréme sa pleť trošku ako keby mastí, na make upe je to vidieť, že sa rýchlejšie leskneš. sérum je lahšie, vstrebe sa do pokožky.. dúfam že som trochu pomohla..
vela make upov vysušuje pokožku, radšej lahké make upy ako tie ťažšie, krycie, žiadny matný finish. z drogérkových je docela fajn loreal lumi magique a teraz mám nový loreal nutri lift gold, aj ten je fajn. 🙂

cup_of_tea
17. aug 2015

Ja mám mastnú pleť a aj tak sa mi na nose robia šupinky a pritom sa celý leskne. V lete mi pomáha hydratačný krém od biodermy pre mastnú pleť a korektor, v zime som zúfalá. 😒

gabrielasofia
17. aug 2015

@cup_of_tea aj mastná pleť môže byť dehydrovaná 🙂 v zime skús to hydrabio legere ale skôr sérum..