Šunka v obchode

21. feb 2024

Viackrát som sa nad týmto zamyslela, ako to je ?😃
Keď si kúpite šunku v obchode, je na nej vždy uvedené spotrebovať do 24h ( pravdaže neriadim sa tým). Takze keď z nej v obchode krajaju a náhodou v ten deň neminú celu štanglu, vyhodia ju potom do kosa? 🤔 alebo majú nejaké zázračne chladiace boxy v ktorých to vydrží dlhšie ako v domácnostiach?😃 pri tom veľkom výbere šuniek čo tam majú pochybujem že sa každý deň výpredaju všetky čo tam maju

muchotrafka298
21. feb 2024

Niekde je to tak, ze proste par hodin pred koncom predajnej doby uz nekrajaju. Ja mam taku skusenost napriklad z Kauflandu. Lebo potom by to museli bud dat do velkej zlavy alebo vyhodit. Tesco napriklad v tych mensich obchodoch rusi uz pulty s takymto tovarom, ako su krajane veci a salaty. Ked si vsimnes, tak to sa kraja postupne, ked sa minie pocas dna. Oni uz vedia, ze kolko sa coho preda. Ja mam takuto skusenost, ale mozno napise niekto, kto pracuje v potravinach a vie presne, co sa ako u nich v prevadzke robi.

egonsk
21. feb 2024

ano, nespotrebovany rychlokazny tovar sa musi vyhodit podla predpisov. V reale to niektore posuvaju na rozne nadacie pre bezdomovcov, alebo maju tichu dohodu, ze im pridu sa nadlabnut ku zadnym dveram pri zatvarani predajne... Tak ci tak to ide teda do odpisu.

patka06
21. feb 2024

Platí len na nakrájanú - celý kus môže byť aj dlhšie
U nás vidím presne napísaný dátum a čas kedy ju otvárali
Nepredaný nakrájaný tovar pred záverečnou vypredávajú za zlomok ceny

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcellka32
21. feb 2024

Podľa hccp normy sa má po otvorení držať v chlade, a má určitú dobu dokedy sa môže predávať (nie dokedy sa neminie)
Ak sa nepredá, má sa zlikvidovať
Žiaľ realita je inde

mima1608
21. feb 2024

Keď som ešte voľakedy brigádovala v istom nemenovanom supermarkete, tak tam sa bežne predávalo aj po dátume spotreby. Poprípade zo syrov sa odrezali zoschnuté a plesnivé časti a šup s tým do predaja. Verím, že dnes to už až také zlé nie je 😅

marcellka32
21. feb 2024

@mima1608 ale je ...len to nevidíme, ja už šunku nekupujem, robím doma

mima1608
21. feb 2024

@marcellka32 smutné. Ja syry odvtedy kupujem len balené, aj keď vychádzajú o dosť drahšie... No na šunku sa niekedy ulakomim. Ale to väčšinou pošlem muža do jednoty, lebo pani predavačky ho tam poznajú a nedajú mu bordel 😅

marcellka32
21. feb 2024

@mima1608 keď už musím kúpiť, tak si pýtam nech predomnou rozbali novú stanglu

kristina82
21. feb 2024

@marcellka32 to vazne? To keby kazdy zakaznik pytal tak to by vyzeralo.neviem kolko kilova je ta tehla sunky,ňiekomu nakraja 20 dkg,a pre teba ma otvarat novu? Asi by si nepochodila

marcellka32
21. feb 2024

@kristina82 no ver či nie, vždy pochodim...ale ja nekupujem často, výnimočne

daniela2202
21. feb 2024

Milé dámy - zákazníčky .... všetky pultové tovary sa prelepujú a opakovane predávajú.... bežný štandard .... a v reštikách zasa jedlá a polievku zmrazujú 😂😂😂😂....

drobcek26l
22. feb 2024

@daniela2202 už som myslela že to tu nikto nenapíše. Áno presne tak každá salámka dostane večer nový dátum otvorenia 😁😁😁

daniela2202
22. feb 2024

@drobcek26l ako v tom filme Kurvahošigutentag .... a co s tým pak uděláte? ....to se pak prodá .... a tak to je 😂😂😂👍

ziarifka
22. feb 2024

@daniela2202 a ešte sa expirované párky, špekáčky a klobásy strčia do obalu od novo otvorených. Vajíčka to isté. Zo zeleniny sa len rukou otrie pleseň, zo zemiakov olámu klíčky. Čo vyslovene nesmrdí, to sa predáva, bez ohľadu na dátum spotreby...

daniela2202
22. feb 2024

@ziarifka presne tak , rozhoduje kvantita a zisk ... nech žije kapitalizmus 👍.... šak nás je jak hadov